Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hasmenés normális az életmódvá...

Hasmenés normális az életmódváltás után közvetlenül?

Figyelt kérdés

2-3 hete étkezem nem szigorúan,de többnyire követve a paleolit módszert. Glutént és tejet semmilyen formában nem fogyasztok,mivel laktóz intoleranciám,illetve ekcémám van.

Kb 1-2 hétig végig hasmenésem volt (bocsánat a részletezésért) ,de nem a brutálabb fajtából,csak többször mentem wcre,és a produktum állaga nem volt éppen szilárd,hogy úgy fogalmazzak:D Most 2 napja elmult,maradt a napi 2 wc,de normális.


Ez a kaja miatt volt?Vagy egyéb oka van?


2014. máj. 7. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülök hogy már jól vagy.


Valami minimális "átállási" nehézség simán lehetett azért.


éltalán ahogy írták a "régi kaján" elők bélflórája elég rossz, szóval átállásnál lehetnek apró bonyodalmak. De ez idővel megjavul. Folymatosan javul, van ami gyorsan, van aminek sok hónap kell. A jó bél flóra hosszú ideg tart míg feláll :-).


Érdemes probiotikumot szedni.

Vagy sok házi savanyú káposztát/ubit, levet, ha bírod (én imádom).

2014. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

rosszkislány:


A paleo diéta alapja nem a paleos kenyér és édesség.


A paleo alapja a hús, tojás, zsír, zöldségek és gyümölcsöt, magok.


Paleos kenyerek nem elengedhetetlen része a paleonak, sőt gyakorlatilag semmi szükség nincs rá.


Azt azért gyártják, mert sok ember nem tudja elkézelni az életet kenyér nélkül. Pótlék.

Paleosan enni paleos kenyérrel még mindig értelmesebb, mint nyugati kaján élni valódi kenyérrel.



".. És most azt képzeljétek el, hogy akkor ilyen kajákat ajánlanak hasmenéses betegeknek. :) (Crohn, colitis, IBS, stb..)"

2014. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ingerülten fogok válaszolni.


Nem érted meg, hogy ismertek a kiváltó okok. Mennyiszer kell még elismételni vajon, hogy megértsd?


Minden allergiás betegségnél (beszélj végre erről Zolival) az immunrendszer kóros működését, az autoimmun gyulladást sajnos az oltások adjuvánsai, és ezen túl az állandó gyulladásfokozó anyagok (glutén, tejfehérjék) és a bélfalat károsító anyagok (szaponinok, lektinek) okozzák. Lehet van más is, az élelmi anyagokat ki lehet zárni és ez javulást/gyógyulást okoz. Tudod jól, ne írd le hogy nem tudják mi okoz betegséget, mert ez a debil belgyógyászod szövege. Ennél már te is többet tudsz, nem értem miért nem használod..

2014. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

MinimorRris összefoglalva:


Az emberek TANULT TEHETETLENSÉGBEN szenvednek.


Nem hiszik, hogy maguk is tehetnek a dolgok ellen.

Sajnálatos, ez van

2014. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

A házi savanyúságot én is imádom,épp tegnap este ettem meg egy kis üveg csalamádét ,anyám mindig rengeteget küld/hoz ha eljönnek vagy én látogatom őket.

Ma vettem libazsírt ,eddig oliván pirítottam mindent,most ezt is kipróbálom. Az illata isteni,de remélem nem hajt meg :D

2014. máj. 8. 12:30
 26/62 anonim ***** válasza:

Te mindig ingerülten válaszolsz..


Igen, és ha ismertek a kiváltó okok, akkor hogy lehet az, hogy még mindig nincsen rá ellenszer?


" Lehet van más is" - Biztosan. Mert ha csak ezek lennének, amiket felsoroltál, akkor már rég nem lennének autoimmun betegek.

Igazából ez nem csak a debil belgyógyászom szövege, hanem minden orvosé.. Mert sajnos ez az igazság.


Sokszor amúgy észre sem veszed a bántó megfogalmazásaidat.. Ezeket már jó párszor megbeszéltük.

2014. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
22# Bocsánat. Elfelejtettem, hogy paleo csak hús, zöldség. (azokból is korlátozottak)
2014. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

:-). Szuper.

Otthon is lehet nulla erőbefektetéssel csinálni savanyúságokat. Nekem mindig van otthon.


Az a hasznos, amit sóval csinálsz...abban fejlődnek a legjobban a mikororganizmusok, amit hasznosak a bélnek :-).

JÓÓÓÓÓÓ BARÁTOK :-). Imádom a savanyú ubi levét, vagy a káposzta levét is meginni...de én már el vagyok ferdülve :D.


Liba zsír szuper. Én is vagy azt használok vagy kacsát :-). Nem hiszem, hogy meghajt.


Vagy lehet, hogy így az elején talán...nem emlékszem.


Az tudom, hoyg régen nem bírtam a zsíros dolgokat, most meg képes vagyok kiskanállal enni a zsírt :-D és semmi bajom.


Gyomorsav és az epe is helyreáll egy kis idő alatt :-).

Olyan hálás tud lenni az ember a testének, hogy végre működik :-D, hagyunk neki teret.

2014. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Én ,bár még nem rég óta étkezem máshogy,de azt észrevettem,hogy SEMMIFÉLE falásrohamom,evési,édesség utáni vágyam nincs.

Régebben hosszútáv futó voltam,a súlyommal nem volt gond,de a rizst meg a zabot természetesen ettem. Két étkezés közt állandóan "ehetnékem" volt,ha nem ettem szenvedtem .

A versenysport után is ugyanez volt a gondom,de még fokozottabban,elkezdtem hízni, néha sikerült fogynom pár kilót,de vissza is jött,mert elkezdtem zabálni utána. A ch és a fehérje is ki volt számolva,mégis szenvedtem,hogy betartsam.

Most semmilyen szenvedést nem érzek,jól vagyok lakva,nem szédelgek az éhségtől,sportolni is van erőm . Úgy érzem ez tartható hosszútávon,életmódként . Szóval egyelőre csak pozitiv tapasztalataim vannak a kezdeti hasmenést kivéve

2014. máj. 8. 12:45
 30/62 anonim ***** válasza:

Nagyon jól mondod!


JÓL VAGYUNK LAKVA :-), nincs hiány, nincs kívánás úgy, mint régen.


Például más megvilágításba kerül az ebéd utáni "émsztési kóma", amit mindenenki annak képzel, hogy természetes állapot, a test emészt...holott a sok CH miatt leesett cukrát próbálja helyretenni a test :-(.


Az ebéd utáni desszert fogalma és kávézási kívánás is más megvilágításba kerül. Ezt azért kívánja az ember, mert KO a kajától, cukor leesett.


A paleoval én is úgy voltam, hogy ki akartam próbálni gyógyszer helyett, de aggódtam hogy mennyire lehet tartani, mert tapasztalatból tudom, hogy baromira nem bírom, mikor valami "tíltva" van...akkor tuti azt kívánom.


Sosem kellett diétáznom, nem is gondoltam sosem hogy majd fogok. Mindig vékony voltam.


Én sem, nem lettem a diétától kívánós. Tökéletesen tartható, és nem a hiányra fókuszál a test, hogy mit nem ehet, mert az ami adott azzal baromira jóllakik és elégedett :-).


Nagyon örülök, hogy ilyen pozitívak a tapasztalataid, mert nekem is azok :-D...már másfél éve csinálom ;-).

2014. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!