Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Rosszabbul érzem magam, mióta...

Rosszabbul érzem magam, mióta diétázom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy februárban kellett kezdenem egy 150 szénhidrátos diétát 1200 kalóriával karöltve. Fogytam is 23 kilót ezidő alatt, nem is ez a baj. Hanem. Körülbelül egy hónapja iszonyatosan hullik a hajam, folyamatosan fáradt vagyok, émelygek, töredezik a körmöm. Bármennyit alszom, mindig úgy kelek fel, hogy fáradt vagyok. A munkahelyen is egyre több hibát vétek, mert annyira fáradt vagyok, hogy nem tudok figyelni. Nemrég egy éjjel felkeltem, akkor is émelyegtem, fájt a fejem, mintha satuba lett volna szorítva. Főleg a tarkó részén. Azt hittem sose lesz reggel. Voltam már orvosnál, hétfőn kell mennem vérvételre, de ettől függetlenül érdekelne, hogy ez mitől alakulhatott ki? Hirtelen fogytam volna? Így is van bőven leadni valóm, az biztos, hogy nem hagyom abba a diétát. Csak nem értem, hogy mi lehet a gond. Mit csinálok rosszul?

2019. aug. 24. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez NEM diéta, hanem masszív koplalás!

Mostanra mindenféle vitamin meg szükséges ásványianyag kifgyott belöled, örülhetsz, ha nem lett valami tartós bajod, amit utána nem lehet meggyógyítani!

2019. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezt hívják anorexiának!
2019. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
155/97 minden csak nem anorexia :( Rengeteg munkám van még, hogy normálisan nézzek ki. Egyébként dietetikus írta elő nekem ezt az étrendet, azóta kétszer találkoztam vele. Hétfőn vissza kell mennem a véreredmény miatt, elvileg ő is bent lesz.
2019. aug. 24. 13:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártott volna pl. havonta ellenőrizni a vércukor értéket, mert alacsony érték mellet egyértelműen jelentkezik a fáradtság érzése, sőt fejfájás, kábaság is jelentkezhet. A vitamin hiányra utaló tüneteket változatosabb étrenddel, vitamin kiegészítéssel lehet ellensúlyozni.
2019. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vitamin vagy valamilyen ásványi anyag hiánya lehet rosszul összeállított diéta miatt. Ha nagyon lecsökkentetted a zsírbevitelt, valamilyen zsírban oldódó vitamin nem tud felszívódni. De pajzsmirigy gond is lehet. A vérvétel majd kideríti. Jobbulást!
2019. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

"155/97 minden csak nem anorexia"


DE; ez böven lehet anorexia - ugyanis az anorexia meg a kóros soványság nem ugyanazt jelenti!


Aki anorexiás, az nem feltétlen sovány, (söt kezdetben a nagy többség elhízott), ez csak annyit jelent, hogy nem reálisan áll a fogyáshoz, étkezeshez, hanem elkezd koplalni, hogy minél elöbb minél többet le tudjon fogyni.

És EZ AZ, ami nálad is megvan.

Ilyen magassághoz és testsúlyhoz CSAK az életfunkciók fenntartásáshoz 1760 kcal kell. EZ akkor szükséges, ha semmit nem mozogsz, nem csinálsz semmit, csak fekszel, a szived-veséd-egyéb szerveid müködnek, meg tartod a testsúlyodat.

Ez az az érték, ami alá semmiféle fogyókúránál nem szabad menni, mert az a szervezetedet éhezteti!

Ha meg bármit is csinálsz (mégha csak ülsz egész nap, semmi egyebet), akkor 2100 kcal kellene ahhoz, hogy ne betegedj bele.

2019. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

BOcs, véletlen elküldem:

Ahogy a te esetedben is látszik, hogy már megbetegedtél töle, a kérdés az, hogy mennyire súlyos a dolog!

2019. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel vitaminhiány
2019. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1200 kalória egy nagy semmi, kb vegetàlàshoz elég, érdemi energiàhoz nem fogsz vele jutni. Plusz marhàra nem mindegy miből van. Valószínű rosszul van összerakva az étrended, tàpanyaghiànyos vagy, ezért hullik a hajad és ezért nem érzed jól magad.

Én fél éve diétàzom, nekem előtte hullott, azóta, hogy megvàlogatom mit eszem, és megtàmogatom a dolgot étrendkiegészítőkkel is, csökkent a hajhullàsom. Meg az egyéb bajaim is. Egyre jobban érzem magam.

2019. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A vashiány tüneteivel megegyeznek a Te tüneteid is. Természetesen lehet más vitamin vagy ásványianyag eltérésed is. Majd a vérvétel kimutatja, -remélhetőleg- hogy mit kell pótolnod a diéta mellé. Jobbulást !
2019. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!