Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » IR esetén mik a következményei...

IR esetén mik a következményei az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztenciám van. A doki azt mondta, hogy 150 gramm szénhidrátot ehetek egy nap, öt étkezésre elosztva.


Inzulinrezisztencia esetén ugye alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat kell enni, és nem szabad egyszerre sokat, hogy ne ingadozzon annyira a vércukorszint.


Ha 150 grammot elosztok öt étkezésre, az 30 gramm étkezésenként.


Mi van akkor, ha nincs lehetőségem arra, hogy ötször egyek? Járható út, hogy 30 gramm lassan felszívódó szénhidrátot eszek étkezésenként, de nem napi ötször, hanem mondjuk 2-3-szor, és cserébe több fehérjét és zsírt eszek?


Milyen következményei lehetnek ennek? Ronthat az inzulinrezisztencián? Lehetek tőle cukorbeteg?


Amúgy fogynom kéne, sokat, de most nem erre irányul elsősorban a kérdés.



2020. júl. 17. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
A napi 5x étkezésnek az a lényege, hogy az inzulin és vércukor szintje egyenletes maradjon, nem véletlenül ajánlja ezt a doki. Ha csak 3x eszel, még a lassú felszívódású CH se tart ki. Következménye lehet a cukorbetegség, igen, de viszonylag lassú a folyamat. Ettől függetlenül én nem ajánlom, hogy eltekints az orvos tanácsától, mert hosszú távon mindenképpen megszívod.
2020. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ennyiszer nem tudok enni, pedig nem eszek szerintem olyan sokat. Reggelire ettem 40g teljes kiőrlésű kenyeret, 15g Liga margarint, 80g Dulano zöldfűszeres szélű csemege sonkát, 30g füstölt trappista sajtot és 150g koktélparadicsomot. Ez 339 kcal, ebből 14g zsír, 25g ch és 28g fehérje. De dél előtt biztosan nem fogok tudni enni. Pedig extrém túlsúlyos vagyok. De rosszul leszek, ha háromnál többször kell ennem. :(

2020. júl. 17. 08:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én IR-esként azt tapasztaltam, hogy kevesebb ch-n sokkal jobban érzem magam. 160 grammos diétát javasoltak, de emellett folyamatosan éhes voltam, úgyhogy levittem a ch-t 70-100 grammra, és megnöveltem a zsírt. Nagyjából úgy eszek mint amit írtál, de nem veszem olyan szigorúan a gyors-lassú ch-t. Nekem bevált, sokkal jobban vagyok és az IR-em is rengeteget javult (most voltam terhelésen). Nem tudom neked milyen az inzulin és a cukor görbéd, attól is függ, hogy mi lenne a legjobb diéta. Neked kell kitapasztalni hogy milyen étkezés válik be, hogy javulnak az eredményeid. Nem mindenkinek jó a 160 grammos diéta.
2020. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezek az értékeim, júniusban voltam terhelésen:

Glükóz 0 perc: 4,6

Glükóz 60 perc: 5,2

Glükóz 120 perc: 5,8

Inzulin 0 perc: 12,5

Inzulin 60 perc: 55,9

Inzulin 120 perc: 91,0

HOMA index: 2,56


Emellett Merckformin XR-t kell szednem, 2x1 500-ast. Holnaptól kell emelnem reggel 500, este 750-re. Fokozatosan reggel 1000, este 1000-ig kell emelnem, kb két hónap múlva fogom ezt elérni.

2020. júl. 17. 08:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora súlyt kellene leadnod? Mert a CH csökkentés mindenképpen beindítja a fogyást, de időközben majd csekkolni kell, ahogy mennek le a kilók.
2020. júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Háát olyan 120 kilót. Mármint annyit kéne minimum leadni, nem annyi vagyok. :(
2020. júl. 17. 08:36
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben tényleg hallgass a dokidra, ha kell, oszd meg vele ezt az infót, hogy nehezen megy a napi 5 étkezés, biztos van erre is megoldás, de a te esetedben nagyon komoly egészségügyi kontroll kell, és így más a cukorbetegség is, ekkora túlsúlynál már simán kialakulhat rövid időn belül is... :(


Mindenesetre szívből kívánom, hogy legyen elég erőd végigcsinálni!

2020. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emelkedő cukor és inzulin valóban nem a legjobb. Ha nem esik le a cukrod, én úgy tudom, felesleges a sokszor sok ch. Nem tud vele mit kezdeni a szervezeted. A gyógyszerrel viszont nincs tapasztalatom, szóval nem akarok hülyeséget ajánlani.

Azt javaslom olvass utána külföldi oldalakon, nézz meg tanulmányokat. Amúgy külföldön sokkal elterjedtebb a low carb diéta IR kezelésére.

Sok sikert neked! :)

2020. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is remélem, hogy végre sikerülni fog, 23 évesen ideje lenne elég akaraterőt gyűjtenem.
2020. júl. 17. 08:49
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gyógyszert kell szedned, ebből lehetnek problémák, pl. leeshet a vércukrod, rosszul lehetsz. Szerintem beszélj a kezelőorvosoddal, mert így lehet, hogy a gyógyszer dózisát csökkenteni kellene.

(Margarin helyett egyél inkább vajat. Ha már több zsírt ennél, vidd be egészségesebb forrásokból, és figyelj oda az omega 3/6 arányra.)

2020. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!