Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha +1 szelet kenyeret elkezdek...

Ha +1 szelet kenyeret elkezdek enni naponta akkor hízás a következménye?

Figyelt kérdés

Idáig csak egyet ettem.

Nem szeretnék fogyni, de azért hízni sem. 155cm/48kg/16L


Honnan lehet megtudni hogy belefér-e a kalória deficitedbe. Az ilyet ki kell próbálni és ha látod hogy híztál akkor egyből abbahagyod?


2019. ápr. 17. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Tölts le egy kalóriaszámláló alkalmazás, és ott ki tudod számolni(pl én yazio-t használok). Nem annyira bonyolult, és így mindig tudod, hogy mennyi kaja fér még bele. Esetleg itt ki tudod számolni a kalóriaszükségleted: [link] amit aztán beírsz a kalóriaszámlálódba. Persze ha mozogsz, úgy több kalóriát égetsz el, és többet is ehetsz, ezért jó ha ezt is beírod. Én lépésszámlálót is ajánlok az utóbbi miatt. Ha valami kérdésed van, akkor nyugodtan írj itt, vagy privátban. 16/L
2019. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy ez bonyolultnak tűnik, de hosszú távon szerintem a legjobb megoldás, és ha belejössz, akkor étkezésenként max fél perc.
2019. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Súlytartásnál valóban csak tapogatózni lehet, mi fér bele, mi nem. Nálam például fogyókúrába nem illeszthető egyáltalán kenyérfogyasztás, még ebédre se nagyon, súlytartásnál viszont jöhet este is 2 szelet, nem érdekes? Azt megfigyeltem, hogy pl 2000-2500 kalória közt mindegy, mennyit eszem egy nap, a szervezetem egy bizonyos pontig küzd a már elért súlyom megtartásáért. Nagyon komplex módon működik a szervezet, nem egyszerű matek ez.

Ám a gyakori mérlegelés pont emiatt jó szerintem (bár sokan ellenzik), mert hamar meglátod, ha például egy kilót híztál (nem, ennyi nem feltétlenül látszik sem a tükörben, sem a ruhákon) és ez valószínűleg 2-3 nap kompenzálásálással helyrehozhatató, de ha már egy ideje rajtad van az a plusz kiló, egy hónap kemény munka is lehet leadni. Legalábbis magamon én ezt tapasztaltam az utóbbi években.

Mondjuk azt még hozzátenném, hogy te még növésben, fejlődésben vagy, nem a testúlyodra kéne fókuszálnod elsősorban, hanem az egészségedre (persze ez a felnőttekre is igaz). Kenyér ide-oda, nem a legtáplálóbb élelmiszer, de mindenképpen fogyassz rengeteg zöldséget (frisset is), gyümölcsöt is nyugodtan (nálam több gyümölcs = gyorsabb anyagcsere), elegendő fehérjét és jó minőségű zsírokat (olajos magvak, olívaolaj, hal).

Minden jót kívánok neked! :)


26N, 160/48

2019. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Súlytartásnál (bár én attól még messze vagyok), szerintem csak tapogatózni lehet, hogy ahhoz képest amilyen étrendre beállt az ember, pl ha fogyott x ideig, és mást is elkezd felvenni az étrendbe- az milyen hatással lesz rá.

Egyébként még ilyenkor sem érdemes napi szinten meg 2-3 naponta méricskélni mert a testsúlyt sok minden befolyásolja, épp mennyi vizet tartasz vissza, mikor volt utoljára nagydolog stb... 1 hétnek szerintem érdemes eltelnie 2 mérés között, ha ahhoz képest, és mondjuk még egy héthez képest is többet mutat a mérleg és a centi, akkor esélyes a tényleges hízás. Viszont még nagyon az elején el lehet kapni.:) ÉN valahogy így képzelem el. Nagyon várom azt az időszakot...

2019. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!