Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » IR esetén mik a következményei...

IR esetén mik a következményei az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztenciám van. A doki azt mondta, hogy 150 gramm szénhidrátot ehetek egy nap, öt étkezésre elosztva.


Inzulinrezisztencia esetén ugye alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat kell enni, és nem szabad egyszerre sokat, hogy ne ingadozzon annyira a vércukorszint.


Ha 150 grammot elosztok öt étkezésre, az 30 gramm étkezésenként.


Mi van akkor, ha nincs lehetőségem arra, hogy ötször egyek? Járható út, hogy 30 gramm lassan felszívódó szénhidrátot eszek étkezésenként, de nem napi ötször, hanem mondjuk 2-3-szor, és cserébe több fehérjét és zsírt eszek?


Milyen következményei lehetnek ennek? Ronthat az inzulinrezisztencián? Lehetek tőle cukorbeteg?


Amúgy fogynom kéne, sokat, de most nem erre irányul elsősorban a kérdés.



2020. júl. 17. 07:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Margarint ritkán szoktam enni, legtöbbször semmivel nem kenem meg a kenyeret, ha sajtot is eszek. Most nem volt itthon vaj, a kenyér meg egy picit száraz volt, ezért kentem meg ezzel. Mindig van itthon ilyen margarin, mert a családban többen is allergiásak a tejfehérjére, így ők csak ezt ehetik sajnos.

2020. júl. 17. 09:10
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

En elsokorben dokit váltanek. Legalabb egy masodlagos velemnyert. Ha annyira sok a felesleg rajtad, a 150g ch neked iszonyan keves!!!

Teljesen ki fogsz ehezni.. gyogyszer mellett meg nem jatek ez igy. Nekem 30kg tulsulyra 200g cht irtak elo. Kiszamolta a doki, hogy max heti 1kg fogyasra mennyo kcalt kell bevinnem, es ennek 45-50%anak szenhidratnak kell lennie. Foleg aki gyogyszert szed. Neked ekkora tulysulyra ilyen keves kcal, nem tudom, hogy fogod bírni. En igy fogytam 1 honap alatt 5 kgot,es az is sok.. nem irom felula dokidat,mert ilyet nem tehetek, de ha ugy erzed, hogy nem megy,keress fel mast. Aki szepen el is magyarazza, mit hogyan.mert az sem mimdegy hogy osztod fel az etkezest. Illetve milyen eteleket lehet enni. Arra pedig tudtommal mimdenkepp figyelni kell, hogy ha magas szenhidrat dietat tartunk (marpedig nekunk az kell) akkor a zsirt alacsonyan kell tartani, mert a ketto egyutt nem jo fogyashoz!

Brutal mennyisegeket eszek en is emiatt, de fogyok.

2020. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Volt egy időszak, amikor sok (jó) ch-t ettem, és kevés zsírt. Minden bajom volt. Folyton éhes voltam, fájt a fejem, fáradt voltam, hiába követtem a dietetikus utasításait. Semmit nem fogytam hónapok alatt. Ez még azelőtt volt, hogy kiderült az IR.


Amíg nem mentem magándokihoz, addig nem is csináltak terheléses inzulinszint-vizsgálatot, inzulint mindig csak a 0. percben néztek, később csak a vércukrot, és vonogatták a vállukat, hogy dehát nincs is probléma.


Most sokkal jobban vagyok. A kevés szénhidráttal nincs bajom, eszek elég fehérjét és zsírt, nem vagyok éhes, és sokkal jobban érzem magam, több energiám is van. A súlyomat nem tudom pontosan követni, még nem jött meg a mérleg amit rendeltem, de már úton van.


Egyszer, még középiskolában hasonlóan étkeztem, ~80g ch naponta, és kb. 2000 kcal. Három hónap alatt 20 kilót fogytam és jobban voltam, mint előtte bármikor. (Ekkora súlynál nem baj a gyorsabb fogyás.) Csak sajnos egyéb okok miatt abbahagytam akkoriban. De most nem fogom.

2020. júl. 18. 10:08
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

IR esetén akkor teszed magadnak, a vércukrodnak és az inzulinszintednek a legjobbat, ha 100 gramm alatt eszel szénhidràtot.

Nekem ajànlott orvos 160 g szénhidràt diétàt,de nagyon rossz volt. Egészségesebb étrend mellett kínszenvedés volt ilyen sokat bevinni, és emellett egy grammot sem fogytam.

Àtàlltam 80-85 g szénhidràtra, és azóta -51 kgnàl jàrok, màr majdnem félúton😊 Sokkal jobban érzem magam kevesebb ch- val és mellé több zsírral.

Ha inzulinrezisztens vagy, akkor szénhidràt intoleranciàd van, ezért le kell csökkenteni a bevitelét. Az inzulinszint a folyamatos szénhidràtgazdag étrend mellett nem nagyon fog lecsökkenni eléggé a fogyàshoz, vagy ha eleinte mégis, akkor idővel meg fog àllni a folyamat. Ez persze attól függ mennyire fokozott a betegséged. 100- 150-180g ch az közepes szénhidràtbevitelnek felel meg, érdemes tudnod, hogy ez nem minden betegnek jó. Max enyhe IR esetén. Én magamon kívül is sokakat ismerek akik az ilyen sablon ajànlàs mellett nem tudtak fogyni.

2020. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja és nem szükséges napi 5x enni. Hàromszor is ehetsz ha neked jobb úgy. Ahànyszor szénhidràtot eszel,annyiszor emelkedik a vércukor, azzal együtt az inzulinszint, és mivel mi rezisztensek vagyunk, nem kicsit fog megemelkedni:( + nehezen àll vissza. Hát ez a probléma.
2020. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és gratulálok az eredményedhez! :)


Azt hiszem akkor kevesebb szénhidrátot fogok enni, mint amit a doki javasolt, és nem fogok ötször enni, ha nem esik jól / nincs rá lehetőségem. A következő vérvételnél ki fog derülni, hogy kell-e még valamin változtatnom, remélem jó irányba fognak mozdulni az értékek.

2020. júl. 20. 03:32
 17/21 anonim ***** válasza:
Azok akik azt irjak,hogy ch alapu dieta mellett nem lehet fogyni,azok elfelejtik melle irni, hogy nem szamoltak kcalt, zsírt es feherjet! Total nem mindegy! Es le lehet pontozni, nyugodtan, bar gozom sincs miert, mert 1, azt irtam amit az orvosom ajanlott, 2, irtam,hogy nekem hasznal. Sot azt is irtam, hogy ha nem sikerul a kerdezonek, akkorkeressen mast. Hosszu evek ota jartas vagyok a temaban, tul vagyok par nehez napon, szoval ha mas nem, legalabb egy sztorinak hadd feleljenmar meg amit irtam... nem szerintem nem NULLA értékű, Azert mert masnak a zsir alapu valt be. Sok esetben a kcal a lenyeg,es mint IRTAM is feljebb, annyi a lenyeg h ne legyen egyszerre sok ch es a zsír. Hihetetlen,hogy itt mar a tapasztalatot se lehet leirni lepontozas nelkul. Egyebkent ha valaki kicsit is utana olvas forumokon ennek,nincs ket orvos aki ugyanazt ajanlana!! Mindenkinek mas valik be.
2020. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17 Köszönöm a választ!


Nekem az orvosom mondta, hogy nem szabad sok ch-t ennem. Akkor sem, ha kevés zsírt eszek. Nem azért, mert úgy nem lehet fogyni, hanem azért, mert nem akarok cukorbeteg lenni. Eddig soha senkitől nem hallottam, hogy az inzulinrezisztencia magas ch tartalmú diétával visszafordítható. Mindenki az ellenkezőjét mondja, orvos és laikus egyaránt.


Igen, a szénhidrát tényleg nem ellenség, félni nem kell tőle, de szerintem inzulinrezisztenciával nem kéne napi 2-300 grammot megennem belőle akkor sem, ha alig eszek zsírt, és figyelek a glikémiás indexre. Próbáltam, nem működött, pedig számoltam a kalóriákat és a makrókat is, és mozogtam is.


Te mást tapasztaltál, ezt tiszteletben tartom. Kérlek, ha tudsz, linkelj nekem olyan oldalt, ahol inzulinrezisztencia kezelésére magas ch diétát javasolnak. Szeretnék tájékozottabb lenni a témában és megismerni az összes lehetőséget.

2020. júl. 20. 11:40
 19/21 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok neked linkelni, mert elolvasom amire kivancsi vagyok, es bezarom az oldalt.

A kommentem azert volt duhos, mert elpontoztak, es nem erzem jogosnak.

Amit szerettem volna, mindent leirtam. Masok vagyunk, probalkozunk, minannyian szeretnénk a gyógyszert elhagyni. En szerencsesnek mondom magam, mert megtalaltam azt ami nekem ezt a folyamatot beinditotta, kivanom a robbi sorstarsamnak is, akkor is ha mas elveket követ!

2020. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

17. Számoltam kalóriát hónapokig. 160 g ch mellett amit orvos ajànlott, szart se ért az 1300-1400-1500 kalóriaszegény diéta. Kevés volt, sokszor éhes voltam, semmi energiàm nem volt, szarul éreztem magam mellette és nem fogytam.

Az a vàlaszoló vagyok aki 2300-2500 kalóriàs étrenddel ( ennyi energiára van igényem, nem korlàtozom direkt), 85 g körüli szénhidràt mellett tudtam több mint 50 kg- t fogyni. Több szénhidràttal egyszerűen nem ment. Ez van. Nem vagyunk egyformák. Egyéni igények alapjàn kell étrendet kialakítani. Ez a lényeg. Nem ugyanazt a sablont mindenkire ràhúzni.

2020. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!