Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Beválik a ch csökkentett...

Beválik a ch csökkentett diéta? Mióta csináljátok és hogy érzitek tőke magatokat?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt mire latszott változás? Sportoltatok közben?

2022. máj. 26. 16:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%

Nem a low carb diéta miatt fogytál le, hanem a kalóriadeficit miatt. Hiába nem számoltad a kalóriákat, ez a szervezetedet nem érdekli. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor egyszerűen fogysz, te pedig szerencsédre abban voltál.

A dietetikusod hivatalosan nem ajánlhatta a LCHF diétát, ugyanis azért felelőségre vonható lenne, szóval erről anamnézis papírt biztosan nem kaptál. Hogy neked fű alatt mit ajánlott egy dietetikus, az azt gondolom nem túl mérvadó, sőt kifejezetten rossz üzenet. Az inzulinérzékenységet hosszútávon csak rontja a magas zsírbevitel, sőt egészséges embereknél a low carb diéta képes inzulinrezisztenciát kialakítani. Ez pont a 3. válaszban másodikként linkelt tanulmányban kerül megállapításra.

Egyéni, saját tapasztalatokat amúgy sem szabad mérvadónak tartani. Arra valók a tanulmányok, a tudományos közlemények, a metaanalízisek, a szakmai cikkek, hogy megmutassák a táplálkozás helyes útját. Ezek alapján pedig a low carb diéta semmilyen pozitív előnnyel nem jár, hacsak nem szenvedsz epilepsziában, de akkor is csak rövidtávú megoldást nyújthat. Ezzel szemben negatív fiziológiai következményei több száz vizsgálatban megállapításra kerültek. Én nem ajánlom.

Persze aki egyszer a fejébe vette, hogy a kútba ugrik, az utána annyira csőlátásos lesz, hogy nehéz lebeszélni róla. Most kaptál szakvéleményt, sok negatív tapasztalatot és egy pozitívat (akinek egyébként nem a low carb okozta a pozitívumot, ezt ugye ki is fejtettem). Dönts te!

2022. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
35%

11. Nem érdekel ez a kalóriamániás litánia, végig sem olvastam, teljes mértékben hidegen hagy a hozzászólásod, és a véleményed.

Ha az úgynevezett "kalóriadeficit" miatt fogytam volna, akkor fogytam volna régebben is, magasabb szénhidrát, kevesebb zsír mellett, kevesebb kalóriával, ahhoz képest, mint amennyit az elmúlt az években a lowcarb diéta kezdete óta fogyasztottam, ám ez nem történt meg, szóval ennyit erről.


A legfontosabb pedig: A kérdező feltett egy kérdést, én pedig leírtam a saját tapasztalataimat. Pont. Nem hozzád szóltam. További szép napot.

2022. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
62%

Úgy mondjuk könnyű, ha nem olvasod végig. Pont a kalória kérdéskörét árnyaltam, de mivel te életedben nem olvastál még tudományos igényű szöveget, csak low carb álhíreket facebook csoportokban és kamu blogokon, ezért nyilván nem lehet könnyű értelmezni.

A kalóriadeficit miatt fogytál. Ezt nem én mondom, hanem a biológia. Ez egy evidencia, egy alaptörvény. Testzsírszázalék csökkenés akkor következik be, ha az energia felhasználása nagyobb mértékű, mint az energia bevitele. Ez egy alapvetés, ami már a hetedikes biosz tankönyvekben is benne van. Hiába nem veszel tudomást róla, és fogod másra, attól a biológia még tudomást vesz rólad. Hiába nem veszel tudomást a gravitációról, és kezded el magyarázni, hogy szerinted nem létezik, attól még a fizika törvényei rád is vonatkoznak. Ez ugyanaz a szint.

Erről beszéltem. Belinkeltem két nemzetközi együttműködéssel elkészült bírált tanulmányt a témában. Tudnék még linkelni egy tucatot, de semmi értelme, téged a tudományos adatok nem győznek meg, mert ez nálad nem a tudományról és a szakmáról szól, nálad ez fanatizmus, vallás. Te eldöntötted a kapott tévinformációk alapján, hogy a low carb a tökéletes út, az egyetlen megoldás minden problémára, egészséges, legjobb. Ez hiába nincs így, hiába van ez cáfolva számtalan vizsgálati anyag által, a te buborékodat nem lehet kiszúrni ezzel. Itt már csak az a fontos, hogy a kérdező ne kerüljön buborékba, mert a végén majd az övét sem lehet.

2022. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
30%

És csak folytatja a blablát...

Mondom hogy hidegen hagy a kalóriamegvonásos mizéria.

Az én véleményem az, hogy nincs értelme olyan sablon étrendet magára erőltetni senkinek, amivel nem érzi jól magát, nincs rá jó hatással. Hiába ajánlja ezt akármilyen tudományos akárki. Pont!

Ezt képes vagy felfogni? Erre válaszolj.

Én sehol nem mondtam hogy az én étrendem az egyetlen és helyes út mindenkinek. Azt mondom, hogy sokmindent kipróbáltam, de nekem csak ez jó. Ennyi.

Én tapasztaltam amit, és nem te.

Mikor kevesebb kalóriával több szénhidrátot ettem, nem fogytam, és rosszul is éreztem magam. Ezek miatt Hosszútávon tarthatatlannak ítéltem ezért más utat választottam.

Amikor viszont kevesebb szénhidrátot ettem/ eszem, több kalóriával ( mert a zsírbevitel is magasabb), jobban lettem és le is fogytam. És mivel én így érzem jól magam, ezt az életmódot tartom. És mivel nekem ez vált be, a hasonló kérdésekre ezt a tapasztalatomat tudom megosztani az érdeklődőkkel.

Nem tudom már hogy írjam le, nem tehetek róla hogy ennyire nehéz a felfogásod, vagy szöveget értelmezni nem tudsz.

De sokkal egyszerűbb lenne ha nem kötnél bele személyes tapasztalatokba, hanem elfogadnád, hogy nem mindenkinek jó ugyanaz az életmód! És ha valaki a lowcarb étrendes tapasztalatokról kérdez, arra akar válaszokat kapni, nem kalóriázásról.

2022. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
21%

11.

Olvasd el újra a kérdést és értelmezd újra, ha már elsőre nem sikerült.

A kérdező a lowcarb étrendes tapasztalatokra kíváncsi!

Ha nem tudsz rá válaszolni : kizárólag a feltett kérdésre!, akkor nem releváns a hozzászólásod, szimpla kötözködés.

2022. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
70%

ez a low carb tényleg úgy működik, mint egy vallás. ezt magamon is észrevettem amikor low carboztam :D

kérdező ne vágj bele hallgass a tanulmányokra és az értelmes válaszolókra. nekem semmiben sem segített csak rontott minden értékemen. évekig csináltam. a koleszterintem az égbe emelte. kezdődő érelmeszesedésem van amit orvos megállapította hogy a low carb táplálkozás helytelensége miatt van. a családban soha senkinél nem fordult még elő csak nálam. mindenki normálisan étkezik nálunk csak én voltam ilyen ostoba ezzel a low carbos hülyeséggel. a vérnyomásom is akkor lett rosszabb pedig előtte mindig tökéletes volt. bárcsak időben találkoztam volna jó szakemberrel aki lebeszél engem a szénhidrát csökkentésről. bárcsak időben olvastam volna szakcikkeket. akkor most nem itt tartanék.

ne kövess divatdiétát tényleg. tényleg ne kövess sablonokat se. próbálj meg tényleg változatosan táplálkozni főleg növényi alapon és kerüld a szénhidrátcsökkentést. felesleges és egészségtelen. nagyon megjártam vele. azóta fórumokon megismertek sok embert akik szintén nagyon megszívták mert ők is elhitték a low carbos butaságokat.

2022. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%

11. hagyjad ezt a lowcarb mániást, nem érdemes vele foglalkozni. Régóta itt van már és korábban intenzíven "hirdette az igét".

Annyit hosszú idő alatt el lehetett érni, hogy most már beismeri, hogy nem mindenkinek ez a jó út, és nem hirdeti minden kérdés alatt, hogy csak ezzel lehet fogyni (persze a kérdezőknek sokszor elég annyi, hogy valami valakinek "bejött" és máris majmolják, de ez más kérdés). És ez igaz, mindenkinek más jön be. De itt vége is az igazságoknak.

Ez az illető "nem hisz" a kalóriaelméletben, egyszerűen elutasítja, és azt állítja, hogy ő márpedig kalóriatöbbletben fogyott. Nem hajlandó semmilyen érvet erről meghallgatni, viszont orvosi felügyelet alatt ezt a világon egyedülálló teljesítményét nem volt hajlandó bizonyítani, pedig korábban többször felajánlottam. Ok-okozati összefüggések felismerésére nincsen képessége, ahogyan kritikus gondolkodásra sem. Innentől nyugodtan berakható az elvakult bolond kategóriába, és reméljük, hogy hosszú távon nem lesz neki káros, amivel most jól érzi magát. Ennyi, nem érdemes neki írogatni, mert nem képes gondolkodásra, ráadásul a stílusa se valami cizellált, csak az idődet pazarlod.

2022. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
24%

17. Milyen kalóriatöbbletről beszélsz?

Összességében Az emberek energiaigényét nem lehet pontosan meghatározni, arról nem beszélve, hogy napról napra változik. Mégis honnan a jó fenéből tudod, hogy én összességeben mennyi energiát égetek el 1 nap? 😂

Azt sem te sem a másik kalóriamániás, sem senki más nem tudja meghatározni hogy kinek mik azok az energiabeviteli határok számokban🤔amik mellett hízna. Az anyagcseréje mindenkinek más, és nagyon sok minden befolyásolja. Nagyrészt hormonok.


Mégis mi abban a felfoghatatlan, hogy x tápanyagarányú étrend és x kcal bevitel mellett az ember nem fogy, szarul is érzi magát, míg y mellett VALAMIVEL nagyobb energiabevitellel meg fogy, és még jobban is érzi magát.

50milliószor leírtam már, hogy orvosi ajánlásra csináltam 160g- os ch,+ 1500kcalos diétát fél éven át, amivel egy grammot sem fogytam.

Aztán évekkel később egy dietetikus ajánlására napi 100g alá vittem a ch bevitelt, és magasabb zsírbevitellel, ezáltal valamennyivel magasabb kcal bevitellel pedig fogytam folyamatosan. Kalóriát nem korlátoztam direkt, annyit ettem amennyi jól esett és a ch keretbe belefért.

Bázis szerint az energiabevitelem 2500kcal körül mozgott( ahogy most is, már normál súly mellett) és Az első hónaptól kezdve fogytam így elhízottként.

Ha az általatok istenített kalóriaelmélet lenne 100%-ig igaz, az szerint 1500kcallal is fogynom kellett volna, márpedig ez nem történt meg.

A dietetikus szerint ez nem is meglepő, mivel IR mellett nekem a 160g ch fogyáshoz túl sok volt, ami az 1500kcalos diéta mellett orvosi kitétel volt. A dietetikus szerint pedig Magas inzulinszint mellett, amit a magasabb ch fogyasztás idéz elő, az IR miatt fokozottan, nincs fogyás.

És én inkább neki hiszek mert számomra hitelesebb, mint bármilyen kalóriaelmélet meg az, hogy az emberi hormonàlis alapon működő szervezetre puszta számológépként kéne tekinteni, aminek mindegy mit kap tàpláléknak, csak a kalória a lényeg.

Nekem senki nem magyarázza be, hogy 2000kcal kristàlycukor egyenèrtékű a szervezet számára, mint 2000 kcal zsír+zöldség+hús+ sajt+ tojás+ magvak.

Márpedig a kalóriaelméletetek ezt mondja, ami egy nyilvánvaló marhaság.

2022. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
70%

Senki nem tekint az emberre pusztán számológépként, csak te nem olvasod végig a hozzászólásokat, vagy csak nem tudod értelmezni azokat, mert nem nem vagy jártas az élettanban. Ezzel semmi gond nincs, csak akkor minek okoskodsz elképesztő kártákony módon. Én végigcsináltam egy egyetemi képzést, te meg nem, ezzel semmi probléma, de akkor minek játszod a szakértőt, és miért jelentesz ki olyanokat, amik konkrétan tudománytalanok, konkrétan nem igazak. Ezeket tanulmányok linkelésével meg is cáfolom, de ezeket te nem olvasod el, vagy nem képes érteni azokat.

Mit jelent a te olvasatodban a kalóriaelmélet? Vagy hogy kalóriahívő? Ez olyan, mintha azt mondanád valakire, hogy gravitációhívő. Azzal van bajod, hogy a naprakész tudományos megállapítások szerint gondolkodunk?

Az anyagcserét egyébként valóban sok tényező befolyásolhatja, azonban az pont nem igaz, hogy minden embernél eltérő. Amennyiben nincsenek fiziológiai kórképek (pl. speciális esetben inzulinrezisztencia), akkor nagyon is általános a humán egyedek anyagcseréje. Nyilván függ testzsírtól vagy napi aktivitástól, de alapvetően minden emberben ugyanazok a metabolikus folyamatok játszódnak le. Ezért működnek jól a gyakorlatban a különböző kalória kalkulátorok. Ezért semmi relevanciája nincs fogyás/hízás aspektusából például a szénhidrát csökkentett étrendnek, vagy akármely másik makrotápanyag eliminálásának, egészségügyi szempontból pedig különösen veszélyes és kockázatos.

Tessék, még egy szakirodalom a témában, bár vallási fanatikusoknak bármennyi tudományos bizonyítékot mutathatsz. Nem is neked szánom, hanem a kérdezőnek. Direkt egy magyar forrást küldök, nem egy idegennyelvűt, hátha esetedben csak ez a baj:

[link]

2022. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
36%

19.

1 kérdés.

Ha valaki feltesz egy kérdést, miszerint "nektek milyen étrend/módszer vált be fogyáshoz"- vagy hogyan fogytatok le stb stb netán kifejezetten a lowcarb iránt érdeklódik,

És valaki leírja tételesen, hogy legnagyobb részben zöldségeket, húsokat, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket fogyaszt, akkor is leszólod, hogy ez mekkora hülyeség, és ebbe is belekötsz?

Csak mert ahogy látom arra, ha valaki szereti és leírja, hogy lowcarb étrenddel fogyott, arra azonnal ugrasz. És amit felsoroltam az egy abszolut normális étrend és nem mellesleg lowcarb is.

Áruld már el, hogy miért kell neked egy olyan kérdés alatt ami tényleg a lowcarb étrenddel kapcsolatos, olyan válaszolóba belekötni, aki a feltett kérdésre válaszol? Leírja, hogy arra figyelt hogy szénhidrátszegényen egyen, meg nyilván mozogjon, és így fogyott le.

Miért nem lehet az, hogy a kalóriaszámolgatós rovatban írogatod a kalóriás dolgokat? Tudod nem véletlenül, hanem Azért vannak külön kategóriák, mert az egyik ember erre kíváncsi, a másik meg arra. Ezt miért nem vagy képes tiszteletben tartani?

2022. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!