Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az lehetséges, hogy napi 50...

Az lehetséges, hogy napi 50 gramm szénhidrátot eszem, de még így sem fogyok?

Figyelt kérdés
A kalóriabevitelem viszont jó magas (2500 környékén). A Norbi féle étrend, közel 1000-1200 kcal-t tartalmaz. Azzal még úgy is fogynék, ha ennék szénhidrátot. Tehát ez az egész szénhidrátmentes életmód egy nagy humbuk? :D
2022. jún. 18. 16:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
35%
Én meghalnék, ha ennyit ennék egy nap.
2022. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
8%
Nos, én ebben a hónapban egy ugynevezett teszt hónapot csinálok. A történet lényege, hogy nem fogyni akarok, hanem szálkásodni. Az étrendből csak erre a hónapra teljesen kilőttem a lisztet, tehát semmilyen olyan ételt nem fogyasztok, amiben búzaliszt van. Mellesleg rengeteg fehérjeturmixot iszok, párolt-főtt zöldségeket eszem, natur csirke-marha húst, de ésszel! A másik nagy ellenség a cukor. Így kénytelenné váltam némi mértékben azt is mellőzni. 18.-a van, és a napi dupla edzések mellet jól bírom, éhes sem vagyok, ahhoz képest, hogy napi 2x eszem, kis mennyiséget. A szervezet a raktárhoz nyúlt, most arra kell törekednem, hogy ez így is maradjon. Eredmény is durván látszik :-) Én azt mondom, 1-1 ilyen hónap nem árt, és biztos vagyok benne, hogy hosszú távon is lesz eredménye. Nem olcsó mulatság manapság zöldségeket enni sajnos, de ha pl valakinek nem megy a fogyás, vagy megállt, érdemes kipróbálni, minthogy ilyen norbi féle lisztes vackokat tömjön magába. A búzaliszt és a cukor gyilkos.
2022. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy az eddig megszokott nagy adagok miatt kitágult a gyomrod, és az egyik pillanatról a másikra való kalóriaváltás miatt vagy éhes? Lépésenként vitted lejjebb a keretedet, vagy bumm jött a 2500, ha előtte felteszem többet is ettél?
2022. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Igazából átálltam nagyon low CH-ra... Sokat csökkent az étvágyam, valószínűleg nem ingadozik a vércukrom. Nem számoltam sosem a kalóriákat, mert herótom van tőle. Így maradt a ch mentes, lesz*rom a kcal-t diéta. De ez meg nem nagyon akar működni. Kb fél kilót fogytam vele egy hónap alatt. ( Ebbe nem számolom bele a gyorsan lement vizet, ami az első héten leugrott rólam. )
2022. jún. 18. 19:49
 15/35 anonim ***** válasza:
76%

Mitől működne ez a low carb baromság, ha kalóriatöbbletben vagy? Az amúgy is pocsék szinten lévő egészségi állapotodat akarod súlyosbítani ezzel a low carb dologgal? Mert arra tökéletes.

Napi fél kiló csirke, úristen...

2022. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire nem fekszik a kalóriaszámlálás, akkor dietetikus segítségét kéne kérned. Igen, az elején sokkoló szembesülni vele, mennyit zabál(t) az ember, és mennyi lenne ideális. De nehéz érdemben változtatni a szokásainkon, amíg nem is vagyunk velük tisztában. A szénhidrátok elhagyása soha nem fogja kompenzálni, ha teljesen mértéktelenül eszel minden mást.
2022. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Rentegeteg zabálsz mennyiségben és darabszámban is.
2022. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Gyanús hogy a leírtak nem 2500kcalnak felelnek meg, hanem többnek.

Mivel én eszem 2500 körül, szintén lowcarb étrenden vagyok (175cm, nőként,) és le is fogytam már. Nagy súlyból. És közel sem eszem ekkora adagokat mint te, pl 5 tojás, fél kg csirke az ebédhez, meg fél liter joghurt + 250g túró. Ez így baromi soknak látszik.

A másik pedig az, hogy nem írtad milyen magas vagy, sem azt, hogy mennyit mozogsz.

Én heti 5x 2 órát sportolok, ülőmunkám van, de kerülőúton gyalog járok be, ami oda vissza 3 óra gyaloglás, szintén 5x hetente.

+ Ha olyan kedvem van ráugrom hétvégén a szobabiciklire is 1-1 órára.

Na most, ha neked ülőmunkád van, ahova valamilyen járművel közlekedsz, vagyis nem vagy elég aktív és nem is sportolsz, maris megvan az ok miért nem fogysz, arról nem beszélve, hogy az adagok amiket írtál és a 2500 kcal gyanúsan nem passzol össze.

2022. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
A lowcarb nagyon jól tud működni, de a józan ész határain belül.
2022. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mozgásszegény életmódom van, jóformán csak a munkahelyemen mozgok. Állok egy ipari gép előtt és programozom. Amúgy a kalória kijön, ha a zsírt amiben sütöm a dolgokat hozzáadom, ijesztően sok kalória. Ma próbáltam csökkenteni, éhes nem vagyok, inkább energiám nem sok. Munkahelyen eléggé agyon lennék ütve ennyi étellel. Próbálok felkeresni egy szakembert. Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer a kedvesebb és nem túl baráti válaszokat is, legalább a fáradtságot vették, hogy leírták. Amúgy 190cm vagyok és 141 kiló. :) 30 éves, szinte nulla mozgással, mivel a munkahely is itt van a szomszédban!
2022. jún. 19. 00:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!