Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az lehetséges, hogy napi 50...

Az lehetséges, hogy napi 50 gramm szénhidrátot eszem, de még így sem fogyok?

Figyelt kérdés
A kalóriabevitelem viszont jó magas (2500 környékén). A Norbi féle étrend, közel 1000-1200 kcal-t tartalmaz. Azzal még úgy is fogynék, ha ennék szénhidrátot. Tehát ez az egész szénhidrátmentes életmód egy nagy humbuk? :D
2022. jún. 18. 16:07
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
76%
30. nem humbuG, fogyás szempontjából ez a leglényegesebb - mondhatni csak ez számít. ha nincs kalóriadeficit, nincs fogyás (kivéve itt egy hölgyet, aki kalóriatöbbletben is fogy, de hát ugye ő a világ nyolcadik csodája). a többi részletkérdés, hogy mi "egészségesebb" (ez a fogyást nem befolyásolja) vagy mi fenntarthatóbb (ez a kalóriadeficit elérésére és megtartására vonatkozik). a többi tök mindegy (fogyás szempontjából).
2022. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

Fogyáshoz pedig egyáltalán nem szülséges a kalóriadeficit. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a szervezet minden kalóriát 100%-ps hatásfokkal ugyanúgy feldolgoz.. 😂

Ami viszont biztos, megfordítva: kalóriadeficittel biztos a fogyás, mert fényevés nem működik.

2022. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
71%
Hova tűnik az a szerencsétlen kalória?
2022. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
18%
Te nem szoktál sz..rni?
2022. aug. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
17%

Most nem azért, de szerintem azért eszel ennyit, mert egyszerűen a dolgok amiket fogyasztassz valójában mégsem telítenek el annyira, hiányzik a rost és keményitö amelyek valoban eltelítenének. Tudom milyen ez, nekem is hatalmas az étvágyam, és képes vagyok hatalmas porciokat eltuntetni, ez nem a te hibád.

Szerintem ennyi ido után már rájöhettél, hogy ez a módszer az amugy is nagy étvágyad miatt nem igazán műkodik...

Mit javasolnék?

- Mivel szeretsz nagy adagokat enni próbált ki a kalóriasuruség elvét. Isten ments, hogy kcalt számolj vagy hasonlók, egyszeruen probálj meg alacsony kaloriasuruségu, de nagy volumenu, vizzel teli élelmiszereket fogyasztani. Melyek ezek? Zöldségek, gyumölcsök, illetve a gabonafélék helyett pl. Burgonya is. Emellé néha bevetheted a husokat, halakat, ha hiányozna. A fozéshez való olajat pedig hagyd el.

Kicsit olyan, mintha az ellenkezoje lenne annak amit eddig csináltál, de igy hogy majdnem 150 kg vagy, szerintem érdemes lenne ezt is kiprobálni, végulis mit veszíthetsz egy honap allatt?!

Szoval fogyassz: keményito tartalmu zoldsegeket (ez kielégiti majd a ch utáni sovárgást és eltelit, de alapvetoen alacson ch és kcal tartalmu), leveles zoldet és egyéb zoldségeket. Ha édességre vágynál meg nyilván ott a gyumölcs. Ne egyél zsirt, olajat, olajos magvakat (nem azért mert ezek rosszak, hanem azért mert be akarjuk inditani a fogyast), keruld a száraz CH-forrásokat is, mint a kenyér, péksutik és tésztafélék meg alapvetoen az ilyen gabonalapu dolgok, de ha nagyon vágynál rájuk, akkor pl. amikor vízben megfozod, kvázi rehidratálod a dolgokat (ezzel is csokkentve a kaloriasuruséget) akkor a rizs, hajdina, quinoa és társai is jok lehetnek, illetve ritkán egy kis jo minoségu tk. tészta. De a száraz CH-t kerulni kell. Remélem igy értheto mire gondolok.

Fehérjének jok a husok halak, ezeket lehetoleg sutöbe vagy párolva vizben elkészíteni. Jo még a tojás is és persze a huvelyesek is ha nem vagy rájuk érzékeny.

Én a helyedbe idöszakos bojtolnék mellette, de ha ez egyenlore nem megy, akkor reggelire javaslom a nyers zolség gyumolcsot (jo nagy adagot, hogy eltelítsen), ebéd valami CH alapu dolog, a vacsora pedig legyen fehérje alapu pl. csirke+saláta+zolségek+esetleg egy kis burgonya.

Ha kérédésed van keress bátran!

2022. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!