Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kevés szénhidrát bevitellel...

Kevés szénhidrát bevitellel szeretnék fogyni, ha ezeket eszem egy nap, akkor elég a kb.880 kcal bevitel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19/L vagyok 172 cm és 70 kg szeretnék egy pár kg-t leadni, hogy a nyárra jó formában legyek.Úgy vettem észre, hogy akkor fogyok ha kevés szénhidrátot viszek be és ezért erre törekszem, de így viszont kevés a napi kcal bevitelem.A mai napom pl.: így nézett ki:

Reggeli: cappuccino, 40 g zabpehelyből zabkasa dióval, fahéjjal meg stevia édesítővel.

Tízórai: 1 db puffasztott rizs megvajazva csirkemell sonkával és paprikával

Ebéd: 200 g csirkemell,100 g brokkoli és 100 g karfiol párolva mindkettő

Uzsonna: 1 mandarin

Vacsora: 3 tojásfehérje, csirkemell sonkával és paprikával

2 liter vizet iszom egy nap plusz zöld teát is fogyasztok elég sokat és persze sportolok is mellette. :)

Szóval az lenne a kérdésem hogy ez így megfelelő-e vagy ha nem akkor mit változtassak rajta.

Előre is köszönöm azt, ha végigolvassátok és válaszoltok. :)



2016. jan. 26. 23:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló, a napi 100 g ch nem sok hanem életveszélyesen alacsony! Ha egész nap fekszel is szükség van 130g ch-ra az életben maradáshoz, a legtöbb az agynak kell a megfelelő működéshez, de pl az emésztés meg más szervműködés és persze mindennemű mozgásvégzéshez kell ch. Ha nem viszel be annyit szépen leépülnek először az izomzatod mert a fehérjét bontja előbb a szervezet es csak utana a zsirt. 160g napi ch a megfelelo atlagban ez fizikai aktivitastol es testsulytol valtozhat kb 200g ig el lehet menni naponta. De ha ez soknak tunik szamold bele a zoldsegeket a salit a husi mellé a minimalis mennyiseget a sajtban magvakban joghurtban.. De azok nelkul kene 160.(pl zabkasa 5dkg zabbol 30 g ch 1-1 alma narancs mandarin kivi 10 g ch banan 25 g ch rizs 10deka szaraz (fozes elott) 80 g ch teszta is 70 korul van.. Zoldsegekben hagymaban is van repaban ceklaban..
2016. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: Ez nem így van. Nyugi, évtizedekig napi 5 gramm szénhidráton élő emberek is építenek látványos izomzatot, ahelyett, hogy belehaljanak :) Épp hogy az étrendem vigyáz az izomzatomra, nincs szükségem olyan magas fehérjebevitelre fogyáskor sem, mint a normálabb étrenden élőknek.

Megnézheted, mert ebben a tudományos cikkek mind egyetértenek, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a minimális mennyiség, amit az egészséges működéshez étellel kell bevinni, NULLA gramm naponta. Humoros tény, s kevéssé ismert, szeretem terjeszteni.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az agy működne glükóz nélkül, mert egy része nem, annak kb. 50 gramm kell naponta. S azt sem, hogy mindenkinek jó az alacsony szénhidrátbevitel. Nekem sem áll szándékomban feladni a zöldségeimet, a gyümölcseimet... Az a helyzet, hogy 200 grammba nekem elég kevés gabona férne, az egy kellemes mennyiség zöldségből (tapasztalat. ha kell, szénhidrátszegény zöldségekből beviszem, nem lenne rossz nap), ha épp zöldséges hangulatban vagyok (mindig abban vagyok, de néha egy kiló karfiol is épp elég, s azért elvagyok jóval kevesebbel is, ha nyers).

Ahogy írtam, 100g ch lenyom, elveszi az energiámat, éhessé tesz, utána hányingert és hasfájást kapok és mérgezettnek érzem magam (azért nem mindig, szerintem zöldségeknél ez azért kevésbé jelentkezne, de némi alma és rizs már üt), miközben egészséges ember vagyok, csak a szervezetem a zsírt preferálja. Át tudok állni szénhidrátra, de ez betesz az energiaszintemnek és közérzetemnek. Ahogy régen sem voltam energikus, csak nem tudtam, hogy van jobb :) Amikor megtapasztaltam ezt az energiát, azonnal beleszerelmesedtem eme életmódba s a nehézségek ellenére is kitartok, az tuti. Hedonista vagyok, szeretem, ami jó nekem.

Nem kevesen élnek messze az én szénhidrátbevitelem alatt 10-20 éve, az elején fogynak, egyesek tömegelnek, jól érzik magukat és eszükbe sincs visszatérni a régi, rosszabb étrendjükre vagy áttérni egy másik egészséges verzióra, hisz megtalálták, amivel jól érzik magukat, amennyiben jól csinálják.

Úgyhogy mások és saját tapasztalataimat elnézve is biztató a helyzet, persze cikkek is vannak számosan a témában, de laikusként azért nehezebb eldönteni, hogy mi igaz s az egyedi tényezők is fontosak. Mivel lehet bármilyen jó az erősen szénhidrátszegény étrend, persze csak ha figyel az ember a megfelelő tápanyagbevitelre, sok embernek rossz lenne. Működne vele, ha viszonylag egészséges, hisz az emberi test ilyen, de nem optimálisan. Ezt nem szabad elfelejteni.

2016. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy eddig 20 kilót fogytam, eleinte napi 80, majd 40 gramm szénhidráttal, s elég láthatóan nem izomból. Persze ebben nekem semmi rendkívüli nincs, egyesek 100-150 kilót fogynak napi 20 gramm alatt s ők sem izomból...
2016. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
jó így
2016. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
magyarországon milyen idő van?
2016. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Uccso: epp hideg!


Kerdezo, dieta?

2018. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!