Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 71/99 anonim ***** válasza:
31%

De ki a jó anyám mondta, hogy SEMMIT nem csinálunk? Meg hogy apuka semmit nem foglalkozik a gyerekkel? És azt hogy a ház úszik a szarban mi meg retkesek vagyunk?

Az hogy nem jut mindig mindenre időm, nem ezt jelenti. Az hogy nyűgös a gyerek nem azt jelenti, hogy akkor leszarok mindent. Csak nehezebb. És apuka nincs itthon 0-24 hogy mindig foglalkozzon a gyerekkel ha épp csinálni kell valamit.

De mint már mondtam, gratulálok hogy ti ilyen rohadt tökéletesek vagytok. 👏👏👏

2020. nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:
27%
71 nem az a lényeg, hogy mit csinálsz vagy nem, hanem hogy ugy állítottátok be, hogy kvázi a gyerek miatt nem tudtok ezt vagy azt vagy sokmindent megcsinalni. Na ez ami nettó baromság és felesleges nyavalygas csak. Mondom. Vannak nehezebb napok, de ne akarjunk már belehalni meg sajnáltatni magunkat, pláne egymásra licitálni “hogy jajjjj de az mind semmi, mert az enyém meg a gatyamat is huzza, a tied biztos szobanövény”. Na hagyjuk már. Ha valamire nem jut energiád hétfőn, megcsinalod kedden és kész. Nem ertem minek ezt ennyit ragozni. Időd meg van. Este 10 és hajnali 1 között en simán csinálok házimunkát, hajat mosok edzek és meg regényt is olvasok. Nap közben tanulok és elvégzem azokat a hazimunkakat amik gyerek kompatibilisek. Vagy ha az apja itthon van délután akkor ő elvan vele, addig en megcsinálom amit a gyerekkel bonyolultabb kivitelezni (nem lehetetlen, mert olyan nincs!), ezért nincs hozza kedvem. De azért az túlzás amit egyesek előadnak, hogy nincs idejük. Ideje mindenkinek van max kedve vagy energiája nincs. Es ezzel nincs is semmi baj csak nem kell a kifogás moge bújni. Ennyi.
2020. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 anonim ***** válasza:
36%

71-es, aztán mi lenne, ha gyakorizás helyett a dolgotokat csinálnátok?


Akkor nem kellene sírni.

2020. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
62%

“Nem ertem minek ezt ennyit ragozni. Időd meg van. Este 10 és hajnali 1 között en simán csinálok házimunkát, hajat mosok edzek és meg regényt is olvasok. “


Házimunkázzom meg edzen éjjel aki rá van szorulva. De ezek szerint te sem jól osztod be az idődet és nem jól menedzseled a napodat ha neked ezeket éjjel kell csinálnod.

2020. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:
17%

73 mondjuk ezt en is akartam írni, csak gondoltam, kedves leszek.

Amúgy abszolút nem gyerek függő ez, hanem kizárólag személyiség függő.

Van egy barátnőm főállása mellett csinálta meg a jogi egyetemet és pluszba egyéni vállalkozóként már akkor részt vett egy jogi projektben, amit most novesztenek országos hálózattá pluszban egyetem óta, tehát 9-10 éve babysitterkedik ugyanannál a családnál ezek mellett és most meg az esküvőjét is szervezi. Igaz nem írogat fórumokon és en is csak akkor tudok vele beszélni ha épp vezet vagy metrón ül. Ha neki van minderre ideje, akkor nekem ne mondja senki, hogy jajjj nincs ideje felmosni. Két komment között en rendbe tettem a konyhát kiszedtem egy mosast, meghamoztam egy almát, lebeszéltem a gyereket arról, hogy kikapcsolja a szaritogépet, aztan arról hogy kipakolja a mosógépből a bepakolt következő adag ruhát, adtam inni a kutyáknak (mivel el kell tenni a vizuket a gyerek miatt) és utána kiengedtem a kutyákat . Nem volt mindez több mint 10 perc. Nem, nem szobabnoveny se a gyerek se a kutyák.

2020. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
72%

Most komolyan mit piszkáljátok egymást? Ha valakinek van energiája éjjel edzeni, tanulni vagy akármi az szuper, de ha nincs attól még nem lusta. Csak mások az igények. Nekem fontosabb hogy aludjak éjjel, minthogy éjjel takarítsak. De ettől még nem rossz ember az akinek van erre energiája. De én sem vagyok rossz, mert nem vagyok hajlandó ezt éjjel csinálni.

Amennyi belefér napközben annyi fér bele.

Én ezt elengedtem, kisgyerekesként én engedtem a magam felé támasztott elvárásokból és elfogadtam, hogy akkor lesz újra olyan szinten az itthoni rend ha a gyerek már nagyobb lesz. Na bumm.. a lakás van értem, vagy én vagyok érte?

2020. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 anonim ***** válasza:
100%
Nem az időről van szó, hanem az energiáról. Lehet, hogy valakinek a jogi egyetem a hobbija, meg a takarítás, de van akinek nem. Megcsinálom az itthoni munka 80%át, de a többit a hobbimra áldozom, mert senki kedvéért nem fogok belekattanni a teendőkbe, nem fogom úgy leélni az életem, hogy minden napom 100%ban csak a teendőkről szóljon. Nyilván van, amikor úszok mindennel, de alapjáraton akkor fogok beszélgetni a barátnőimmel, amikor akarok, nem csak amikor megyek valahova. Nem érdekel, ha emiatt engem bárki egy lusta ge.cinek fog tartani, mert ez az én életem.
2020. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
20%
76 77 értsetek meg már meg, hogy ez teljesen rendben van és nem is erről van szó. Arról van szó, amikor valaki a gyerek mögé bújik, hogy neki nincs ideje. De lenne. Csak nem akarja, másra szánja, nem gond, teljesen ok. Ahogyan ti is bevallják ok, ezzel nincsen semmi baj. Csak ne használjuk már szerencsétlen gyereket kifogásnak lazulásra, hobbira stb fordított idő miatt, és mondjuk azt a nap végén, hogy miatta nem tudtuk már egy hónapja kitakarítani a WC-t, mert ez így ebben a formában nettó hazugság, bár hozzáteszem senki WC-ne nem érdekel, továbbra is ez a felelősség háritási magatartás ami nagyon bosszantó. És ismétlem, nincs semmi gond azzal ha valaki lazul takarítás helyett. A gond csak azzal van, amikor a gyerek elkezd ilyen jó kifogás lenni mindenre.
2020. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
20%
74 vagy en éjjeli bagoly alkat vagyok, mindig is az voltam. Egyetemi vizsgák rá is nem egyre mentem alvás nélkül ugy, hogy előtte végig tanultam még az éjjelt. Ki így ki ugy. Az én idobeosztásom számomra maximálisan megfelelő es nem én sírok itt, hogy mire nincs idom.
2020. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
71%
78! Te azért nagyon durván túl tolod ezt! Senki az égvilágon azt itt nem írta, hogy SEMMIT nem tud megcsinálni egyáltalán, csak hogy nem mindent, milyen egy hónapos wc pucolásról beszélsz?? Direkt sarkítassz, ez mire jó? Ez olyan mintha én azt mondanám neked egész nap a portörlővel meg partvissal rohangálsz, te is kikérnéd magadnak, nem?
2020. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!