Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 81/99 anonim ***** válasza:
27%

Ez csak pont akkora sarkítás, mint azt mondani, hogy Jajj a gyerek miatt ez vagy az.

Továbbra is egyetlen dolgot mondok, és hiába pontoztok le mert már ti átálltatok erre az álláspontra: mindenkinek arra van ideje amire AKARJA. Pont. Ezt írtam a legelején is és végig és most is. Innentől a vita teljesen felesleges mert már ti is elismertétek. Minden más felesleges sirankozas. 🤷🏼‍♀️

2020. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
31%

81! Most pontosan ki mondtad a nagy igazságot: mindenkinek arra van ideje amire akarja.

Én jelenleg igenis a gyerekem miatt vagyok itthon és nem azért, hogy a házat suvickoljam látástól mikulásig. És igenis ha a gyerekem engem igényel és szüksége van rám akkor ott leszek nem pedig porszivózok. Mert nekem erre lesz időm. De te csak pucold a wc- t továbbra is mert neked meg arra van időd ahogy mondod.

Azért tudd:


“"A munka megvár, amíg megmutatod a gyerekednek a szivárványt. De a szivárvány nem várja meg, míg befejezed a munkádat."

2020. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
17%

Igazad van kedves előző,

Senki se fogja a gyerekre!

Mondja azt, hogy egyszerűen nem volt kedvem megcsinálni vagy nem akartam!

Ne az legyen, hogy a gyerek húzza a ruhám!

Nekem is húzta az előbb, de csak megpucoltam a krumplit meg befűszereztem a csirkét, mert holnap orvosokhoz + fodrászhoz, pedikűröshöz megyek, de a gyereknek meg az apjának enni kell, reggel csak meg kella sütnöm és kész az ebéd..

Húzta a ruhám meg nyafogott, közben lufit kellett vele dobálni de megcsináltam mert más nem fogja helyettem...

Az apja mindjárt jön, akkor meg az egész teraszt kitakarítom, mert amíg ma aludt 2 órát összeszedtem 9 zsák levelet, éd a teraszra nem maradt időm, pedig elég koszos, meg kell csinálnom, mert egyszerűen máskor nincs rá időm, csak este 8-kor..

Ez van.

Az, hogy a gyerek ott van meg húz meg ilyen a mentalitása ne legyen kifogás, legyünk őszinték! Múlt hét pénteken kihagytam a szokásos pénteki nagytakarításom mert nem volt kedvem egyszerűen, 1 hét alaposabb takarítás kimarad még nem esz meg a kosz, minden nap csinálom úgyis nagyjából. De nem fogom a gyerekre meg arra hogy jön a foga!! Nekem nem volt kedvem, ennyi. Engem is az zavar, aki a gyerekre fogja, meg leszobanövényezi más gyerekét azért mert nem kifogást keres, hanem tevékenyen telik egy napja.

2020. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
0%
#81-esnek szántam az előző megnevezést.
2020. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
23%

Nyugalom ez most valami gyakoris "divat" lehet.

Elszaporodtak a "gyerek mellett éhen halok és még wczni sem tudok" anyukák. Na ez a gáz, hogy felnőtt nők 1 gyerek mellett magukat ellátni sem képesek. Nemrég azon ment a vita másik kérdés alatt, hogy még hajat mosni, zuhanyozni sincs ideje, inkább ül a 4 fal között zsíros, büdös fejjel mert a gyerek nem hagyja.


Na az ilyen vajon mennyire látja el a háztartást? Egy gyerek mellett még sokan megengedhetik maguknak hogy punnyadjanak, ahol már van egy nagyobb ott nem igen.


Rendelkezésünkre áll nagyon sok segítség a technikai fejlődésnek köszönhetően, össze tehetjük a kezünket hogy olyan korban élhetünk melyben majd minden gépesítve van.


Vannak a lusta, trehány, gyerekkel takarózó anyák, meg vannak az átlag anyák akik így vagy úgy de megpróbálnak egy egészséges egyensúlyban élni. Nem szuperanyák, ebben semmi hősies nincs. Egyébként a gyerek az élet más területén is jó kifogásgyárnak bizonyul.

2020. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó imádlak! Pont ezt írtam én is és jól le lettem pontozva.
2020. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
14%

Sajnálom aki nem tud és nem tartja azt fontosnak hogy tiszta környezetben tiszta lakásban nevelje a gyereket,higyjétek el nem kell a takaritás és a kisgyerek közt választani mert semmi köze egymáshoz

Elég csúnya dolog ha bejön anyukád és megkérdezi miért van bent ilyen kupleráj és azt válaszolni hát anyu a gyerekkel játszottam egész nap😂

Meg lehet a kettőt együtt is csinálni 1 - 2 óra alatt azért már lehet sok mindent csinálni addig a gyerek eljátszhat mert ha nem játszik el magától ezen a kis időn ott hogy lesz bölcsi és ovi?

És nem hiszem hogy egy gyereket azért egyetlen egy játék sem foglalja le azért szerintem az egy kifogás vagy talán maga az anyuka nem akarja hogy elfoglalja magát a gyerek mert igy akar kibújni a háztartás alól

Én fontosnak tartom hogy tiszta igényes legyen a lakás hisz egy kisgyerek is van de viszont az is fontos számomra hogy a gyerek legyen tanítva érezze a szeretet igy vagy elsőnek játszunk és mikor már megunt csinálom a dolgom vagy ha már készen vagyok akkor utána játszunk

2020. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
29%

Aki megcsinál mindent az van lepontozva nullára kb. Szomorú, hogy a mai világbam a trehányság a normális ezek szerint?

Anyukám 3 gyereket nevelt még apám Németországban meg Jordániában dolgozott 10 éven át..Semmi segítsége sem volt, se anyós se a saját anyja, mégis mindig rend volt és étel az asztalon, egyszerűen lehet pontozni le, nekem ez a normális. Volt hogy mind a 2 keze el volt törve egyszerre, és akkor is meg kellett neki oldani! Mostmeg valaki azért nem tud főzni mert a gyerek húzza? Na hagyjuk már..Pontozzatok le, akinek nem inge nem veszi magára. Könnyű azt mondani,hogy aki nem ilyen az nem foglalkozik a gyerekével...Persze, mert a 2 kizárja egymást? Csak annál aki így akarja hogy legyen.

2020. nov. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is ez ma egy divat. Kötődő nevelés címen lehet olvasni mindenféle baromságot a neten. Azonnal állj rendelkezésre, mindent dobj el, még a wcről is ugorj kb sz*ros seggel ha a gyereked nyekkent egyet. Húzza a pólód főzés közben akkor hagyd abba és játsz vele. Különben oda a bizalom.


Ez ma a normális felfogás sajnos. De így semmiféle türelmet nem tanulnak a gyerekek, ráadásul azt sem fogják hogy más is létezik rajtuk kivül. A szülőknek is vannak igényei, mondjuk szeretne meleg ételt enni amihez ugye főzni kell(vagy rendelsz). A bölcsiben, óvodában is alkalmazkodniuk kell majd.

Van aki csak akkor érzi jól magát ha rend van körülötte. Én ilyen vagyok. Sokkal stresszesebb leszek ha koszban kell lennem. A gyerek érdeke is hogy az anyja ne egy idegroncs legyen.


Attól hogy valaki rendben tartja az otthoni dolgokat, ad magára, még ugyanúgy foglalkozik, játszik a gyerekkel. Ha játék után dolgom van akkor azt meg fogom csinálni. Lehet erre mondani hogy nem azért vagy otthon gyeden/gyesen. De gondolom munka után is megcsinálná a házimunkát mindenki... Akkor ha otthon vagy a gyerekkel miért ne tennéd ugyanezt?!

2020. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
31%
1-2 óráig egyedül eljátszó gyerek? Na, itt bukott ki végképp, hogy tényleg "szobanövény" típusról van szó. Az enyémet legfeljebb úgy lehetne erre rábírni, ha kb. magatehetetlenre verném (amit nyilván nem fogok), sehogy máshogy nem. Nem a nadrághúzás a legnagyobb gond, hanem az az ordítás, tombolás, őrjöngés, amiből már a szomszédságnak is durvára elege van, és esetünkben nem is lakásról beszélünk, mégis... Meg a baromság- és/vagy kárcsinálás, hogy akkor kikaparássza a fugát a csempe közül, letöri/szedi a fiókok fogantyúját, jyskes bútor esetén az egész bútort szétszedi, dobál, rávág stb. Mindezt azért, mert nem hajlandó (tehát nem nem tud) egyedül elfoglalni magát, és elviselni, ha nem kap 100% figyelmet.
2020. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!