Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van mindenre időtök...

Hogy van mindenre időtök gyerek(ek) mellett?

Figyelt kérdés
Barátnőm is két másfél év alatti gyerekkel van otthon, és mindenre van ideje. Bármikor megyünk hozzájuk, minden a helyén van. (Előre be nem jelentetten is). A gyerekek is elvannak, főz, mos, viszi a háztartást, és most el is vállalt homeoffice munkát, mert bele fér az idejébe. Plusz még a házat is alakítgatja, imádja maga csinálni a dolgokat, és még saját magára is van ideje. Ilyenkor kicsit szarul érzem magam, hogy én egy baba mellett képtelen vagyok mindent megcsinálni. Én csinálom rosszul, vagy ő valami alien?

2020. nov. 17. 13:03
 21/99 anonim ***** válasza:
42%

16: Ez nem szuperanyuság, ezek az alapok.


Én egyébként azt látom, hogy aki szülés előtt rumlisabb volt, az utána is az maradt. Akinél szülés előtt is rend volt, annál gyerekekkel is az van.

2020. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
41%
Hagyjuk már ezt a szervezés kérdést. Ja, ha jól szervezed a takarítónőt és a szakácsnőt akkor tényleg könnyű az élet 🤣
2020. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
64%
Kèrdezô, amit itt olvasol nyugodtan oszd el kettôvel. Èn mèg olyat amugy sem làttam, hogy valaki egy 1 èves totyogós gyerek mellett aki bukdàcsol mèg, le fel màszik mindenre mindenhova , sír ha nem làt stb stb ott anyuka egyetemre jàr, tanul, dolgozik persze mellette a hàz csitti fitti ahogy ô maga is termèszetesen ès persze mindezt nulla segítsèg mellett. Persze😂
2020. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
75%
23 ezt nézhetjük fordítva is! Ha a gyerek nem bír önállóan játszani és ezért anyuka sokat szórakoztatja eljár vele programokra így a háztartás sosincs igazán rendben akkor ő már egy lusta szar anya? Nem hinném.
2020. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg milyen gyorsítót szed .😁 avagy milyen vitamint... engem is érdekelne
2020. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
76%
Szerencséje van. Az én babám egyáltalán nincs egy el percet sem egyedül, ha csak ellépek mellőle üvölt. Éber alvó, mindenre felkel.
2020. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
63%
#26: gondolom van akit nem érdekel ha sír a babája. Leteszi aztán főz, mos, takarít.
2020. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
100%
Idom nekem is lenne ezekre, kedvem az nincs 😀 en is tanulok inkább. De szerintem az szuper amit írtál a vásárlásról. Most őszintén. 1 órával többet vasarolsz, és?! (Jó nem a mostani helyzetben, hanem amúgy) a gyerekek jól érzik magukat egy csomót tanulnak, minek mi a neve, hogy óvatosan kell betenni a kosárba stb. En azt veszem észre, hogy sokan háborúnak fogjak fel az életet, ahol nyerni kell. Pedig csak simán élni, sokkal érdekesebb. És több energiád is marad a nem szeretem dolgokra.
2020. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, annyira nem tűnik lehetetlennek.

Lévén rendmániás, nálunk is mindig rend van, bent mosok főzök takarítok, kint intézem a kutyát és a kertet, eljárunk boltba, és még szakítok időt a saját dolgaimra is (torna, heti 10 óra munka, olvasás -már idén a 46. könyvnél járok 50 a cél, plusz tanulok angolt meg vám+logisztikát)

Szerintem szervezés kérdése, nálunk nem áll a nap ücsörgős játékból, a lányom csinál velem mindent: rendrakásnál pakol, mosást pakolja be- a teregetés hordja nekem oda, főzésnél ott van ,pakol, nézi mit csinálok. Boltba jön velem, kutyázni jön velem, kertészkedni jön velem, lapátolni kisgereblyézni imád.

Esténként ha apja itthon van átveszi a szórakoztatását, színeznek, játszanak stb akkor előkészülök a másnapra, rendet teszek megint, lezuhanyzok, hajat mosok, rendbe teszem magam. Illetve ilyenkor ülök le dolgozni is még a vacsora készül közben.

Délután általában alszik 2 órát, olyankor van szabadidőm, olvasok akkor, videokat nezek, vagy tanulok. Hétvégén hála ég ha a férjem itthon van akkor több időm van mindenre, olyankor úgyis csak ő kell.


2 éves leányzó, bár egyedül van, 2 gyerekkel azért biztosan nehezebb ez is.

2020. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
89%
Ja és előző vagyok, reflektálnék egy korábbi hozzászólóra, a gyerekem nem szobanövény típus, olyan lány, aki kitesz 5 fiút..A konyhaszekrény tetejére képes felmászni😂 Van hogy a konyhaasztalrol 5* szedem le még főzünk, de jót kacagunk rajta.
2020. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!