Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
79%

9!


De, rajta van a listán.

Az átlag ember meg nem néz utána, mi adott név eredete, vagy ki volt ismert viselője.

2021. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 A kérdező kommentje:

[link]


Baldur egy skandináv isten. A férjem imádja, és kutatja az ehhez hasonló dolgokat.

Ezért akarja ezt adni. De egyébként nem nyom el a férjem, nem is tudom ezt az írásomból szürted le? Neki is ugyanannyi joga van nevet adni, mint nekem. Tudod, az ő gyermeke is. Én ha lány lett volna, van "álom" nevem, és akkor megegyeztünk hogy azt fogjuk neki adni. Fiú babánál nem volt álom nevem, nyitott voltam abszolút. Mivel nekem nincs ötletem, ő meg konkrétan szerelmes ebbe a névbe, miért ne lehetne a kívánsága szerint? :)


Az fontos, hogy ne csúfolják érte, a gyerekek úgy se ismerik Schirach-ot. Más miatt úgyis fogják, vagyis, engem is csúfoltak pedig nincs is "béna" nevem.

2021. júl. 18. 12:40
 13/90 anonim ***** válasza:
85%

#11 de aki tudja, az biztos nem lesz pozitív véleménnyel a szülőkről.

Főleg így, hogy tudják is kihez kötik a nevet. Akkor csak tudatlan hülye lenne, így viszont...

2021. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
100%

Maga a név borzalom.

De itthon kevesen tudják h ki viselte ezt a nevet.

Azért nem annyira közismert mint egy Hitler, Mengele, Himler.

Ha csak ezt tart visdza, hát adjátok.

De azért mindig lesz egy réteg ahol tudják h ki volt és visszataszító lesz számukra

2021. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 A kérdező kommentje:

Az változtathatja meg a névválasztást, ha tényleg abszolút elítélnének miatta. Tehát ha mindenki Schirachra asszociál, akkor biztos nem fogjuk ezt adni neki.

Azért ezt nyilván a férjem se akarja.

2021. júl. 18. 12:42
 16/90 A kérdező kommentje:
Jó, de ha valaki tanult ember és ismeri Schirachot, akkor ismeri a skandináv istent is, miért gondolná azt, hogy inkább Schirachról nevezzük el, mint egy istenről? :D
2021. júl. 18. 12:43
 17/90 anonim ***** válasza:
84%
Ha már B betűs és különlegesebb,akkor már Baldó. Ez is szörnyű,de annyira mégsem,mint,amit ti akartok.
2021. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
92%

#15 olyan nem lesz, hogy mindenki elítél. Vannak még náci szimpatizánsok...

Nem te fogsz ezzel a névvel élni, hanem a gyereked. Tehát ő fog szembesülni az ítélkezéssel, nem te.

És szerintem elég, ha valaki csak beírja a google-ba, nem a svéd isten az első találat.

2021. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolná. De mivel az emberekben a negatívum sokkal intenzívebben megmarad mint az ami semleges v pozitív számára, így főképp erre asszociál majd.


Rengeteg virág név van amiket emberek is viselnek. A Büdöskét mégsem adják. Nem véletlenül

2021. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
100%
#16 én nem gondolnám, hogy erről vagy arról nevezték el. Azt gondolnám, hogy a flúgos szülők nagyon menő nevet akartak adni, de utána nem néztek a dolgoknak.
2021. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!