Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Kornél,vagy ha nagyon muszáj,akkor Kornél Baldur.
2021. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is a GyU jutott eszembe, és nem a törpök, hanem Baldor kapcsán, aki meghalt a Holtak Ösvényén.
2021. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
100%

Google első felajánlása nem a germán isten, csak halkan jegyzem meg.


Ha szereti a mitológiát, az teljesen ok, de akkor nézzetek más nevet onnan.

2021. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 A kérdező kommentje:

Az azért bonyolítja, hogy azért nem az összes mitológia név anyakönyveztethető itthon.


Amúgy időközben megkaparintottam egy neves naptárt, és végigolvastuk türelmesen, tetszik nekünk a Szabolcs, a Lehel, az Ákos, a Nándor, a Levente. A Szabolcs Levelente ráadásul tök jó hangzású is. Szabolcs Kornél is, de ha Kornél lesz mindenképp kell még egy név elé mert a vezetéknévvel sajnos egyáltalán nem passzol a Kornél.

Illetve a Kornélról le is tudok mondani akar a Levente javára, mert kezd jobban tetszeni. Igazából, mindig más tetszik, kicsit rémisztő, mert azért nem 8-hónap van hátra, lehet csak a születés pillanatában fogjuk tudni ezt eldönteni...:D

2021. júl. 20. 13:57
 75/90 anonim ***** válasza:
100%

Ha Németországban akartok érvényesülni, érdemes olyan nevet nézni ezek közül, amik ott is okésak, szóval ne Szabolcs.


Mi Svájcban élünk, de a hárombetűs! nevemmel is vannak gondjaik :D Csak 3x kérdeznek vissza, a páromat meg csehnek hiszik.

2021. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ezek mind sokkal jobb nevek, nekem mondjuk a Lehel nem jön be, de még ez is jobb a Baldurnál. A többi rendes szép név. Talán a férjednek ia tetszeni fog valamelyik.
2021. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 A kérdező kommentje:
Hát, úgy gondolom Svájcban a Kornél is nehézkes lesz. :D
2021. júl. 21. 07:50
 78/90 anonim ***** válasza:
100%

Nem éppen.

A Kornél több nyelvben is létezik. A Lehel nem. Csak annyi,hogy ott Cornel lesz és nem Kornél.

2021. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod hogy nem szép név nem tetszik neked se csak megbarátkoztál vele...később lesz csak ez baj..ha valami nem tetszik később bánod meg.. a fiad fogja viselni egy életen át
2021. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy egyiknél se érzem azt, hogy huu vaaaoo na ez lesz az, ezt igazán akarom.

A Baldurnál egy kicsit éreztem, nem is annyira így egészben a Baldurt hanem a Baldit nagyon arányosnak találtam. De, miután megkaparintottam a naptárat, rájöttem hogy rengeteg névnél tök aranyosnak találom a becenevet, és majdnem mind ugyanígy tetszik.

Pl a Levi is milyen aranyos már :)

Szerintem Levente Kornél lesz, bár, tegnap még Szabolcs Kornélt mondtunk. Ez változékony nálunk mint az időjárás, majd aznap mikor szülök, lesz neve. :D

2021. júl. 22. 06:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!