Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt a fiú nevet szeretné a...

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

Figyelt kérdés

Megbaratkoztam már ezzel a névvel, egyébként mondhatni már tetszik is nekem, de igazából a férjemnek tetszik igazán.

Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele.


Baldur.


Egy a bajom, hogy

Baldur Benedikt von Schirach-ot juttatja eszembe, és ha másnak is mondom hogy a Baldurt-szeretnenk adni, a legtöbben arra az emberre hivatkoznak.

Ami egyébként itt Magyarországon nem érdekelne túlságosan, de tervben van hogy Németországba költözünk valamikor. Bár ez csak terv, nem biztos.

Németországban mennyire viselik jól ezt a nevet?

Nyilván mi nem Baldur von Schirach után neveznénk Baldurnak a gyereket, elég beteg lenne..



2021. júl. 18. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg a Jobbdur nem tetszik?
2021. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy isten vagy náci neve, ez a név szörnyű és kicseszés a gyerekkel. Én átgondolnám még ezt egy párszor a helyetekben.
2021. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: miért nem olyen nevet adtok amit mindketten szerettek és nem úgy, hogy a férjed imádja te meg elfogadnád a kedvéért. Azért ebben döntsetek mindketten mert így olyan mintha hagynád, hogy a férjed "uralkodjon" ebben hisz írod "Nagyon szeretné, tehát nem vitatkozom vele." Pedig vitatkozni kell hisz ebből később lehetnek gondok is. Neked nem teljesen tetszik a név hisz már aggodalmaid vannak nem véletlenül is kérdezel. Beszéjetek meg más nevet amivel nem lenne gond és mindketten szeretitek. Én kiakadnék ha csak a férj választana és nekem nem hagyja választási lehetőséget, kié végülis a gyerek, az övé vagy mindkettőnké?
2021. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
81%
Szegény gyereket már előre sajnálom, félig németes vagyok, nem hogy magyarul szörnyű de németül is borzasztó szerintem és ne csesszetek ki a gyerekkel ha már ezen aggódtok. Van egy olyan érézem, hogy kamu...
2021. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fiú nevet szeretné a párom, nektek tetszik?

A párod szeretné de nem te? Miért a párod dönt ebben és nem ketten?

2021. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 A kérdező kommentje:

Szerintem szép név, főleg a jelentése.

Nekem nem kifejezetten ez jutott eszembe, a férjem mondta, én mondtam neki hogy, hát felőlem. De azért gondolkodjunk rajta.

Most már eltelt úgy 1-hónap mióta mondta, gondolkoztunk más neveken is, nincs olyan fiú név ami úgy nagyon nagyon tetszik. Viszont egyszercsak mikor simogattam a hasam, azon kaptam magam hogy Baldurnak hívom, és Baldinak becézem, tehát már én is kötődök hozzá érzelmileg.

Igen a férjem akarta, O találta ki, én pedig idővel megszerettem, de ezt írtam is már, nem erőlteti rám. Illetve ismétlem, egyetlenegy olyan fiú név se volt ami nekem úgy tetszett, mint a férjemnek a Baldur pedig rengeteg nevet néztünk át.

2021. júl. 18. 15:26
 47/90 anonim ***** válasza:
100%

Azért jobb lene ha nem csesznétek ki a gyerekkel, ez bűn ronda név.

Jobb nevet nem talált a kedves férj?

Honnan azt istenből szedte amúgy?

Mandelson nem lenne jobb? (almond)

2021. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
100%
A baldur akkor is ronda név. Mintha arab név lenne vagy indiai. Ez olyan hülyeség mint a gyűrűk ura szeretet miatt választani a Gandalfot...
2021. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
100%
48.és tényleg valamiért a fejemben motosztkált, hogy ez valamiért nem tűnik németnek valami másnak inkább de most hogy leírtad tényleg ilyen arab hangzatú kis indiai beütéssel vagy török...Én németes vagyok de valahogy sosem hallottam a nevet.
2021. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
67%
A 46-os hozzaszolasodban meg magyarázod a bizonyítványod kedves kérdező.
2021. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!