Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák hogyan?

Egyedülálló anyukák hogyan?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék segítség nélkül (se rokon se senki) 190Eft-os fizetéssel helyet találni magunknak 1éves gyerekkel Budapesten? Hogy tudnám fent tartani?


Még nem mentem vissza dolgozni még nem kerestem bölcsit még nem találtam albérletet de egyszerűen nem bírom a párommal. Merre induljak, hogy oldjam meg? Segítsetek kérlek ha vissza mennék dolgozni max 190eft-ot kapnék fizunak kétségbe vagyok esve de nem bírom már idegekkel lépnem kell.



2023. febr. 3. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Mindezt azert mert alitolag annyira idegesitem, hogy ennek se tud orulni...
2023. febr. 3. 16:55
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

De akkor nem értem, mit szeretnél.


Próbálj bejutni egy anyaotthonba ideiglenesen, ennyi lehetőséged van, de készülj arra, hogy ott sem maradhatsz véglegesen, és el fogják venni a gyereket tőled, ha nem tudtok hova menni az anyaotthonból.


Most nem tudom, mit szeretnél, ezért is van olyan sok gyerek otthonban, mert egyedülálló, sz*rul kereső anyukák segítség nélkül nem tudják megoldani még a lakhatást sem.

2023. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi a fizetése?
2023. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
250-270 netto kb
2023. febr. 3. 17:35
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy ha anya otthonba mennenk elvenne tolem a gyereket a parom"


Ez egyáltalán nem így megy, nem ö dönti el, hol lesz a gyerek, de gyakorlatilag semmi esélye arra, hogy nála maradjon.

2023. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező attól hogy elveszi a gyereket ne tarts azért az nem így megy hogy ő gondol eggyet és elveszi a gyereket.Ha még is megpróbálja akkor mehetsz a gyámügyre és bírósághoz is fordulhatsz.
2023. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
91%

Esélytelen ennyi pénzből.

Én egyedül maradtam a lányommal annak idején. Az apja lépett le. A ház már jóval a házasságkötés előtt az enyém volt, így természetesen én maradtam a gyerekkel. És így is mocskos nehéz volt kijönni, hogy saját ház volt alattunk. A rezsi, a biztosítás, az autó eleve nem olcsó. Aztán nyilván enni, ruházni kellett a gyereket.

Sokszor volt, hogy tologattam a csekkeket. Ez úgy nézett ki, hogy mondjuk egy nagyobb összegűt nem fizettem be, csak a következő hónapban. Akkor meg egy másikat toltam el. 1-1 hónap csúszásnál nem küldik rá az emberre a végrehajtót.

De szörnyű volt így élni. Gyűlöltem, hogy nem tudok normálisan kifizetni mindig mindent.

Pár évvel később édesapám meghalt, eladtam a házát, vettem belőle egy kis lakást, amit ki tudok adni albérletbe. Az iszonyat nagy segítség volt anyagilag. Onnantól mindenre volt, könnyebb volt gazdálkodni. Így is spórolósan éltünk, de legalább nem kellett semmit nélkülözni.

Jelen esetben az a 190 ezer forint semmire nem elég sajnos. De tényleg.

Most csak azt gondold végig, hogy pl.ha beteg a kicsi, mennyibe kerülnek a gyógyszerek.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. De ezt ennyi pénzből nem fogod tudni megoldani.

2023. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező attól hogy elveszi a gyereket ne tarts azért az nem így megy hogy ő gondol eggyet és elveszi a gyereket"


De ez nem is így működik, hogy a kérdező viszi a gyereket. Persze, kérhet segítséget, hogy terrorban él, stb. akkor éppen elmenekülhet anyaotthonba, de akkor ezt bizonyítani kell, és a ő nem tud még fedelet sem nyújtani a gyereknek, apuka meg el tudja látni lakhatással, étellel és nem lehet rábizonyítani bántalmazást, akkor simán ő kaphatja a felügyeletet.


Ez nem ilyen egyszerű, hogy anyuka fogja, viszi a gyereket és onnantól apukának semmi köze hozzá.

2023. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
28as ez is igaz amit mondasz de ha pl az apa alkalmatlan arra hogy nevelje a gyereket esetleg bántalmazza stb akkor gondolom az anyának itélik meg a gyereket.
2023. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:
Hát elátni nem latna el ugy mint en az fix. De ugye itt is a penz beszelne tok jogosan szoval biztos neki itelnek a gyereket ha harcba szalna velem mert neki tobb a jovedelme es van hova tegye.
2023. febr. 3. 20:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!