Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák hogyan?

Egyedülálló anyukák hogyan?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék segítség nélkül (se rokon se senki) 190Eft-os fizetéssel helyet találni magunknak 1éves gyerekkel Budapesten? Hogy tudnám fent tartani?


Még nem mentem vissza dolgozni még nem kerestem bölcsit még nem találtam albérletet de egyszerűen nem bírom a párommal. Merre induljak, hogy oldjam meg? Segítsetek kérlek ha vissza mennék dolgozni max 190eft-ot kapnék fizunak kétségbe vagyok esve de nem bírom már idegekkel lépnem kell.



2023. febr. 3. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy veszi el, csak zsarol azzal a g3ci fejevel, mert tudja hogy a gyerek a gyenge pontod es kihasznalja mert bantani akar
2023. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted ha most szarik a gyerekre majd ő akarja magának
2023. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező én nagyon sajnállak hogy ilyen helyzetbe kerültél de több tanácsot is adtunk valamelyiket muszály választanod mert 190ezer forintból egyedül nem fogod magatokat eltartani.
2023. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%
3-4 éve én is hasonló helyzetben voltam. Nekem sincs a mai napig segítségem, mert a szüleim teljesen kisemmiztek azzal, hogy a házra rárakták a haszonélvezeti jogukat, úgy, hogy anyámnak van egy saját különálló háza, ami csakis az övé. Úgyhogy cseszhetem az ajándékozással. Én akkor Pestre mentem albérletbe a gyerekemmel, mert lett is kapcsolatom, de nem jött össze sajnos. Ott albérletben éltünk 100 ezer plusz +rezsi, internet, telefonszámla. Pesten az volt a könnyebb, hogy a diplomáimmal más másnap találtam munkát, következő héten kezdtem is. Utána sajnos szakítás, és visszajöttem a városba, ahonnan elindultunk, mert az kislányom is apás nagyon. Itt megismerkedtem a mostani párommal, férjhez mentem. Ő nagyon sokat segít, de itt meg nem tudtam elhelyezkedni a diplomáimmal. Dolgozok, de nem kapok diplomás bért. Azt tudom mondani, hogy mindenhonnan van vmilyen szinten kiút,de ebben a helyzetben egyedüllállóként fogalmam sincs, mi lenne velünk a kislányommal. Munkaszempontjából felmennék Pestre és keresnék egy olcsó albérletet, de 3 éve is csak szerencse kérdése volt, h Zuglóban, nagyon jó helyen, szinte zöldövezetben találtam 100 +rezsiért. És igen, 190 ezerből ezelőtt 3 éve is nehezen lehetett kijönni sajnos, most meg semennyire sem, főleg gyerekkel. Arról nem is beszélve, hogy lakást nem szivesen adnak ki gyerekes anyáknak, mert félnek, hogy tönkreteszik. Együttérzek veled kérdező és kívánom, hogy minél előbb oldódjanak meg a gondok.
2023. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
67%
Te meg mit rugózol ezen?? Akkor elmondjam, miért kisemmizés? Mert a haszonélvezőnek sokkal nagyobb a joga, mint a tulajdonosnak. A haszonélvező konkrétan be sem engedheti a tulajdonost. Ha nem lennének ott és tegyük fel kiakarnám adni albérletbe, akkor kellene a hozzájárulások. Ha jelzáloghitelt akarnék a házra felvenni, mert pl lakást vennék rajta, hogy az konkrétan az enyém legyen, akkor nem lehet ezt sem, mert haszonélvezeti joggal terhelt. Röviden: az ajéndékozás annak idején nem azért történt, mert hű de akartak volna segíteni a szüleim, hanem azért, hogy apám részéről a féltestvérem semmit se örököljön, ami szintén nem az én ötletem volt. Magyarul: bármilyen szar helyzetbe kerültem, sosem mehetettem haza a gyerekemmel, mert amúgy meg le van lakva a ház és Isten háta mögötti faluban van. Mindenesetre ez valamilyen szinten kisemmizés, mert a haszonélvező engedélye nélkül gyakorlatilag semmit sem lehet tenni. Mellesles, milőtt így kiosztasz, te is gondolkodj már. Apám pl közel van a 70-hez. Tegyük fel bekövetkezik, h meghal. Eladhatnám a házat, hiszen a halálával megszűnt a haszonélvezeti jog, de nem lehet, mert anyámé is rajta van. Te megint jó magyar szokásra nem a kérdezőnek segítesz, hanem lovagolsz egy mondaton. Gratulálok!
2023. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
69%

Nem rugózok rajta, de nem tudom, hogy lehetsz ilyen proli, már az is kisemmizés, hogy a lakást, amit a szülőd megörökölt, csak a nevedre írják, durva vagy. Oda se kellett volna adniuk, ennyi erővel kiadhatták volna albérletbe, neked meg, ha nem tetszenek a feltételek, nem kellett volna elfogadnod.


Minek fogadtad el akkor az ajándékozást így, ha szerinted ezzel kisemmiztek? Pont, hogy Te senmizted ki ezzel a féltestvéred a várható örökségből, pedig őt is apád csinálta, neki is járt volna a tulajdonjog.


Te még ennyit se tudsz majd adni a gyerekednek a jelek szerint, szóval nem értem, miért vagy felháborodva, miközben pont ti semmiztétek ki a féltesód.

2023. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
78%
Már lemondtam az ajándékozásról. Proli pedig te vagy, de nagyon. Olyat, meg ne állíts rólam, h nem tudok neki adni ennyit sem, mert már le van neki kötve lakástakarék. Pont azért, mert nem akarom olyan helyzetbe hozni, mint amilyen helyzetbe hoztak engem a szüleim. A féltestvéremet ők semmizték ki, igaz, hogy 20 éve nem nézett az apja felé sem.. Ne haragudj, de honnan eresztettek téged mégis, hogy így vagdalózol ismeretlenül és tele vagy kritikával? Hú de undorító vagy. Remélem nincsen gyereked.
2023. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
31%
Van, kettő is, és nem tanítom neki azt, hogy ha nekem ajándékoznak ég lakást, amihez egyelőre semmi közöm, azzal kisemmiztek.
2023. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
72%
Szegény gyerekek.
2023. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szerintem az a legegyszerűbb ha átmenetileg anyaotthonba mentek amíg nem keresel egy jól fizető munkát illetve albérletet meg bölcsit a gyereknek ha mindenképp menekülni akarsz akkor ez az eggyetlen lehetőségetek.
2023. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!