Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/245 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, mivel pont ennyi közöm van idegenekhez
2023. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/245 A kérdező kommentje:
Az engem sem érdekel, hogy az anyuka mit csinál, de nehéz látni, ha a babájának nem tesz jót, vagy veszélyezteti az egészségét.
2023. ápr. 12. 16:48
 3/245 anonim ***** válasza:
94%
Nem szólnék bele, az ő dolga. Én is utálom, mikor vad idegenek rámosolyognak a 2 és fél éves gyerekemre, és közlik, hogy "minek a szádba az a cumi?". Nyilván ez nem akkora probléma, mint amiről Te írsz, de hidd el, ha ilyen orvosi szakszavakkal világosítottad volna fel, biztos, hogy elhajt a ..csába.
2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/245 A kérdező kommentje:
Nyilván nem használtam volna orvosi terminológiát, szimplán annyit akartam mondani, hogy rosszat okoz a babájának, ha így cipeli. De inkább nem szóltam bele, viszont fura, hogy az emberek rögtön sértésként veszik fel az ilyesmit, miközben ez csak tanács, nem beleugatás a dolgába.
2023. ápr. 12. 16:53
 5/245 anonim ***** válasza:
55%

Ha hozzám jöttél volna így ide, tuti képen röhöglek a szavaiddal, meg az okoskodásoddal

Orvosnak tanulsz, nem szuperhősnek, hogy megmentsd a világot

2023. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/245 A kérdező kommentje:
Mondjuk ahhoz is kell egyfajta arrogancia, hogy valakinek fontosabb az, hogy pofán röhögjön, mint a saját gyerekének az egészsége. Egyébként a gyermekorvos feladata lenne tájékoztatni az anyukákat, de többnyire mindig el is mondják, hogy vigyázni kell arra, hogy egy kisbaba nehogy megüsse a fejét, nehogy hirtelen mozdulatokat tegyen a fejével, mert már egykét ilyen hirtelen mozdulat is okozhat olyan károkat a fejlődésében, hogy szellemileg kicsit visszamaradott lesz, később vagy lassabban fejlődnek ki a kognitív funkciói stb.
2023. ápr. 12. 17:03
 7/245 anonim ***** válasza:
63%
Semmi közöd hozzá.Jól tetted,hogy nem szóltál,az ö dolga.Valószínűleg nem jókedvéből cipeli így,hanem így tudja megoldani.Te meg már túl okosnak képzeled magad, ránézésre megállapítottad,hogy mennyi idős a gyerek,és szakszavakkal akartad felvilágosítani.Hát...én elküldtelek volna hangyát s dezedni,hátha lenyugszol.Gyűlölöm mikor vadidegenek jobban tudják mit,hogy kéne csinálnom,vagy mi a jó a gyerekemnek.Főleg hogy gőzük sincs,hogy mit miért vagyok kénytelen úgy csinálni,ahogy csinálom.
2023. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/245 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk egy pár hónapost nem hordozunk háton :/ ez alap kéne legyen. Elől hordozva is szabad a kezed és sokkal biztonságosabb a babának, de csak jól beállított hordozóval.
2023. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/245 anonim ***** válasza:
61%

Hidd el, nem ennyitől lesz rosszabbul az a gyerek. Én aláírom, hogy sokmindent tanulsz. De az nem azt jelenti, hogy ez a való életre kivetítve úgy néz ki hogy kettőt balradől a gyerek feje, kettőt jobbra, azt már nyomorék is lesz.


Illetve szamomra ez az egész elképzelhetetlen. Kb 2-3 hónapos koráig elhiszem, hogy így "rángatózik" a feje. Hisz még nem tudja tartani. Addig kb elképzelhetetlennek tartom, hogy bárki is a hátára kösse a gyereket. Ha nagyobb, akkor meg tartja már hidd el annyira a fejét, hogy nem lesz baja.

18hónapis a lányom, hordozom a hátamon. Neki is mozog a feje a mai napig, ha hiszed ha nem.


Itt szerintem egy kicsit túltolod ezt az egészet.

2023. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/245 Derjaderja ***** válasza:
69%

De mitől rángott a feje? Anyuka páros lábbal ugrált vagy mi?

Ortopédiailag megf. minősített hordozóeszközben már egész korán hátra lehet kötni. Semmi baja nem lesz a fejének egy normál anyai mozgás mellett.

A pár hónapos azért elég tág kategória és egész nagyokat lehet hibázni a saccolásban, főleg ha csak a feje látszik a hordozóban.

2023. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!