Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/245 A kérdező kommentje:
Azzal teljesen egyetértek, hogy nem kell beleszólni mások dolgába, de ebben az esetben ez most nem egy szubjektív vélemény, hanem tény, hogy egy kisbabát nem szabad így cipelni, mert veszélyezteti az egészségét.
2023. ápr. 12. 17:12
 12/245 A kérdező kommentje:

10: 1 éves kor felett, amikor már képes tartani a fejét, akkor stabil hordozóeszközben nem fog baja esni.

Sajnos eléggé ugrált, erőből hajolgatott, sietett, a babának, aki kb. 6 hónapos lehetett pedig rángatta ezzel a fejét.

2023. ápr. 12. 17:16
 13/245 Derjaderja ***** válasza:
78%
Ezek nem így vannak, ahogy Te gondolod, a két állítás egyike sem igaz.
2023. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/245 anonim ***** válasza:
74%
Oké kérdező. Mindenki hülye, csak te vagy szuperhős.... úgyis ezt akartad hallani.
2023. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/245 A kérdező kommentje:

Ööö, nem? Nem szorulok rá arra, hogy szuperhősnek nevezzenek, egyszerűen nem jó látni, amikor valaki veszélyezteti a saját gyerekét.

Aki felelősen vállal gyereket, az megfogadja a javaslatokat, ami egyébként - még egyszer írom, a gyermekorvos feladata lenne. Neki kötelessége tájékoztatni az édesanyákat.


13: 4 hónapos kor körül kezdik a babák emelni és tartani a fejüket, de még ennyi idősen nem fejlettek annyira a nyakizmok, hogy rángatni lehessen.

2023. ápr. 12. 17:30
 16/245 anonim ***** válasza:
82%

Ha ennyitől baja lenne, akkor a babakocsiban egy kicsit kavicsosabb úton is ugyanúgy baja lenne, hiszen ott sincs rögzítve a feje. És ott nemhogy 6 hónapos, de még kisebb baba is zötyöghet. Mégsincsenek tömegével intracranialis vérzéssel a sürgősségin kisbabák.

Ne szólj bele olyasmibe, amihez nem értesz.

2023. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/245 anonim ***** válasza:
90%
#15 na ne mondd, láttál már gyereket közelről? 4 hónaposan az én lányaim már konkrétan forogtak, 5 hónaposan kúszni kezdtek. 6 hónaposan ültek. Semmi bajuk nem lett a háton hordozástól sem (amit stabil törzstartás esetében simán lehet biztonsággal csinálni, ez 6 hónaposan még lassabb mozgásfejlődés esetén is jellemzően megvalósul).
2023. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/245 A kérdező kommentje:

16: a kavicsos út nem rázza meg a fejét annyira, mint amikor lazán bekövetve ide-oda inog a nyakán a feje és eközben a koponyájában csúszkál az agya jobbra balra.


Dolgoztál már gyermeksürggőségi osztályon? RENGETEG ilyen jellegű baleset miatt, figyelmetlenség miatt érkeznek minden félórában a pánikoló anyukák.

2023. ápr. 12. 17:35
 19/245 A kérdező kommentje:
17: de hiába tud ülni, ha a gyermek rázogatása vérömlényt okozhat, ami eleinte nem is biztos, hogy tüneteket fog okozni, csak később derül ki, hogy pl. lassabban fejlődik, mint a többi gyermek, de később akár be is vérezhetnek ezek a vérömlenyek.
2023. ápr. 12. 17:38
 20/245 anonim ***** válasza:
94%

7 kiló felett háton hordást javasolják, ugyanis elöl hordva károsodást okozhat a hordozó személynek.


6 hónaposan már simán mehet hátra. Az hogy orvosnak tanulsz nem jogosít fel semmire, senkinek se vagy az anyukája. Mielőtt random beleszólsz mások dolgába, tájékozódj hogy pontosan mit javasolnak SZAKorvosok a témában. Meg fogsz lepődni. A babák 3 hóbapos korukra már gyönyörűen tartják a fejüket és a megfelelő hordozó eszközzel teljes biztonságban vannak. Nézz csak meg bármely természeti népet, hátukra kötik a gyereküket és az égvilágon semmi bajt nem okoznak vele. Ha elfárad a gyerek feje, ráteszi a hordozó személy hátára a fejét egyébként meg edzi a nyakizmokat.

2023. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!