Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/245 anonim ***** válasza:
98%
Na most akkor pár hónapos,az kb 6 hónapos?Mert akkor még pláne nem lesz semmi baja hátul.Túlzásba viszed az okoskodást.1 éves kor alatt ne hordozza háton?7hónaposan 8 kg volt a fiam,mászott,állt,9 hónaposan járt.Szerinted hol hordoztam volna?Igenis szépen tartotta a fejét.6 hónaposan nagyobbat rázkódott a feje attól,ha mászás közben elcsúszott,vagy felborult mint a kis büdösbogár.Nem vagy elég tájékozott szerintem,vagy rémeket látsz,vagy túl sokat képzelsz már a tudásodról.
2023. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/245 anonim ***** válasza:
98%

Jaj de kis cukimuki vagy te kis angyali orvostanonc...gyerekes anyukaknak szajkózod ugyanazt korbe korbe...nem hiszem,hogy az az anyuka direkt razta a baba fejet jobbra balra.

A megrazott baba szindroma eroteljes razastol jon letre nem attol,hogy a gyerek feje ide oda billeg.

2023. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/245 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan balesetveszélyes szitukban látom értelmét szólni, adott esetben fizikailag is beleavatkozni (volt ilyen, egy vadidegen gyerek kigurult volna az úttestre kismotorral, ha nem állítom meg, anyuka nem érte már utol), a többi beleugatás egy vadidegen részéről. Pl. nagyon nem értek egyet, amikor pici gyerekek nyáron meztelen fenékkel ülnek a homokozóban mondjuk egy strandon, de nem megyek oda ezért szólni. Nem tartozik vadidegenre, ki milyen időjárásban hogy öltözteti a gyerekét, milyen élelmiszert, nassolnivalót ad a gyerekének a játszótéren stb. A kérdésben szereplő konkrét példa meg abszolút eltúlzott a veszélyeket illetően. Szerintem te kevered azzal, hogy dobálni nem szabad a babákat, az ritkán, de valóban járhat komoly következményekkel, ill. ott van az is, hogy elvétheti a szülő az elkapást, és leeshet a gyerek.
2023. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/245 anonim ***** válasza:
100%
Egy eves korig a babak extrem torekenyek?akkor a 11 honaposom csodababa...amennyiszer esett,(jarni tanul eppen)koppant a feje,mar reg talpig gipszben kene lennie...
2023. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/245 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom!A legtöbb gyerek megtanul járni 1 éves korára.Addig esnek,kelnek,bevetik a fejüket a padlóba,kanapéba,stb.,mégsem lesznek fogyatékosak.Dehogy extrém törékenyek addig.3-4 hónaposan tartják általában a fejüket is rendesen.Nyilván szándékosan nem szabad őket rázni,meg dobálni,de ha ennyitől amit leírtál egy 6 hónap körüli gyereknek baja lenne, akkor kutyaütő legyek.Majd egyszer nézd meg,hogy az újszülött piciket hogy hozzák-viszik,fürdetik,mérik a csecsemősök.Azokat a babákat,akik akkor bújtak ki.Szerintem attól akkor szivbajt kapsz.És nekik sem lesz semmi bajuk,mert nyilvánvalóan nem rázzák szét őket,és nem is cukorból vannak.Nekem 4 gyerekem van,mindet hordoztam,(háton is fél éves kortól)és egyiknek sincs a világon semmi baja!
2023. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/245 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 7 hónaposan bútorok mellett felkapaszkodott és 11 hónapos korára már szaladgált....



Egyébként ortopéd szakorvost kérdezz meg nyugodtan. A hordozásnak hordozós oldalakon tudsz utána olvasni de én még nem láttam olyan (nem begyepesedett) orvost aki a hordozást károsnak tartotta volna. A hordozó eszközök be vannak vizsgálva, és EU törvények tiltanák a forgalomba hozatalát ha káros lenne. Csak Magyarországon több ezer babát hordoznak. Háton is.

Nem törékenyek a babák 1 éves korig. Akkorákat esnek mint a huzat mikor járni tanulnak.

2023. ápr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/245 anonim ***** válasza:
100%
Te olyanoknak akarod eladni, hogy milyen extrém törékenyek a babák, akik a saját szemünkkel láttuk, hogy nemhogy törékenyek, de konkrétan gumiból vannak ezek a kis vasgyúrók. Igen, vigyázni kell a fejükre és a shaken baby syndrome is rettentő veszélyes, de azért a kicsik ennél jobban össze vannak rakva, hogy normális életvitelszerű mozgás ártson nekik. Hátra kötözve is.
2023. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/245 Derjaderja ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem majdnem az összes gyerekgyógyász barátnőm hordozta legalábbis átmenetileg a csecsemőjét.

Egyszerűen szakmailag is butaság ìrsz és a hordozáshoz sem értesz.

Orvosnak készülni nem így kell és a mai világban már nem is így kommunikál az ember a betegekkel/hozzátartozókkal.

2023. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/245 anonim ***** válasza:
90%
5, nyugi, nem tanul orvosnak.
2023. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/245 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan kezdi emelni a fejét??? Nem orvosnak nem tanulsz, ápolónak se nagyon, mert még ott is értelmesebb az oktatás csecsemőfejlődésből.
2023. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!