Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/245 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező arról,hogy nem válaszolsz 1-2 dologra,a hivatalos forrásokra sem,arra sem amit én kérdeztem. Arról,hogy SBS-t nem fog okozni a háton hordozás. 41# vagyok
2023. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/245 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba rakod ide a szovegbe a latin szavaidat,nem tunsz okosabbnak...kertek hivatalos infót,es kerdeztek hanyad eves vagy...miert nem valaszolsz?
2023. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/245 anonim ***** válasza:
100%

De babáknál az idegrendszeri érés sem fejeződött be (sőt, ez még eltart jó pár évig). Az egy dolog, hogy az idegsejtek nem regenerálódnak (bár amúgy én már láttam ennek ellentmondó kutatási eredményt is, de való igaz, hogy ez még erősen kutatott irány), viszont a plaszticitás nem ezt jelenti :) Egy kisbabának még rettentő intenzív fejlődésen megy keresztül az agya, az idegrendszere, új idegpályák alakulnak ki minden egyes nappal, ha az egyik megsérülne, pillanatokon belül átveszi a szerepét a másik. Szóval talán az említett mikrosérülések nem olyan rettentő veszélyesek a későbbi fejlődés szempontjából mégsem.


Az agy plaszticitásáról nemhogy orvosin, de pszichológiai egyetemen is tanítanak (ahova én jártam történetesen), és a gyerekek agya/idegrendszere egy abszolút külön téma, ne vedd egy kalap alá a már teljesen kifejlett szervezettel.

2023. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/245 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ebből tanultam, de biztos van az orvosin is anyag ehhez.

2023. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/245 A kérdező kommentje:
Miről kell pontosan hivatalos forrás? Arról, hogy regenerálódik-e a központi idegrendszer? A HVG sem közöl téves információkat, viszont a neten hiába vannak fent tudományos cikkek, ha azt egy laikus nem képes interpretálni, mert egy olyan összefüggésrendszerben kell gondolkodni, amit a többéves tanulás tud csak biztosítani. A neurológia egyik alaptétele, hogy az idegszövet sajnos nem regenerálódik. Emiatt is kezelhető nehezen mindenféle neurodegeneratív betegség (agyvérzések, stb).
2023. ápr. 13. 11:16
 96/245 anonim ***** válasza:
100%

Igen az agysejtek nem regenerálódnak. A gagyi HVGs cikkedben a központi idegrendszert ért TRAUMÁról volt szó.


Mindennapi tevékenységek nem okoznak traumát, balesetek pedig sajnos történnek.


"Overall, the absolute risk of injuries from strollers and carriers in general remains very low: Injuries related to strollers, for example, declined slightly from 5.3 per 10,000 children a year in 1990 to 4.8 per 10,000 children per year in 2010. Further, about 95% of the injuries were not serious enough to warrant admission to the hospital. Still, the rate works out to two children every hour in public health terms. Although it’s impossible to eliminate all injuries associated with such common devices used daily by parents, Roberts noted that many of them can be prevented."


A babakocsikba miért nem állsz bele? Megéri kockáztatni azt az 5 esetet a 10 ezerből? Vagy a 8 esetet a 10ezerből a hordozóval?


Ki se menjenek?

Ne vegyem fel mert leejtem?

Ne kezdje el a szilárdt táplálkozást 6 hónaposan mert megfullad?

2023. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/245 anonim ***** válasza:
100%
"olyan összefüggésrendszerben kell gondolkodni, amit a többéves tanulás tud csak biztosítani" - akkor hajrá!
2023. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/245 A kérdező kommentje:
A neuroplaszticitás egy gyűjtőfogalom, a tanulást most ne keverjük ide. Hivatalosan 25 éves korig fejlődik az agy. Most arról beszélünk, vitatkozunk, hogy amennyiben megsérül a kisbaba agya az ütés következtében, akkor az már visszafordíthatatlan.
2023. ápr. 13. 11:19
 99/245 anonim ***** válasza:
100%

Áhh szóval itt mindenki túl ostoba hogy értse a hivatalos forrást. Gotcha!

Igazad is van évente több száz baba kerül kórházba mert háton hordozzák és az orvosok nem írnak tájékoztató cikkeket mert a pórnép úgyse értené meg.

2023. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/245 A kérdező kommentje:
101: ha annyira bizalmatlan vagy, gépeld be magadnak, mindenhol ezt fogják írni, mert nem állítok valótlanságokat vagy olyat, ami nem lenne kellően megalapozott.
2023. ápr. 13. 11:22
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!