Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/245 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig próbáltalak komolyan venni, de gyógypedagógusként az egész munkám az idegrendszer plaszticitásán alapul. Sokkal keményebben tanulj.
2023. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/245 anonim ***** válasza:
100%

"The brain is protected by the bones of the skull and by a covering of three thin membranes called meninges. The brain is also cushioned and protected by cerebrospinal fluid. This watery fluid is produced by special cells in the four hollow spaces in the brain, called ventricles."


Ki van az az agy azért párnázva eléggé. Ezért van az hogy pl tudnak az emberek hullámvasútra ülni, meg kiugrani repülőből, a fent említett boxolást is életvitel szerűen csinálni...


Oké egy kisbaba ENNÉL azért törékenyebb de ne próbáld már meg bemagyarázni hogy a séta közben veszélyben a gyerek agya a saját koponyájában.

2023. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/245 A kérdező kommentje:

Nem kell rám hallgatni, elég ha utánaolvastok:


“Trauma után nem regenerálódnak az idegsejtek


A központi idegrendszer sejtjei - az őket ért trauma után - nem képesek regenerálódni, s ennek pontos okát az orvosok ma még nem ismerik.“


[link]

2023. ápr. 13. 10:55
 84/245 anonim ***** válasza:
85%

Akkor nem tudod, hogy mit jelent a plaszticitás.

Túl magas labda lenne, hogy a tiéd valóban nem tűnik plasztikusnak, mert akkor menne a tanulás is. De nem akarok gonoszkodni, inkább csak hagyd ezt abba, mert egyre mélyebben vagy egy olyan fórumon, ahol nem orvosok is érzik, hogy nagyon kilóg a lóláb.

2023. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/245 A kérdező kommentje:
84: ez így van, viszont továbbra sem cáfolja azt, amit én állítok. Az agy, mint említettem, az ún. “liquor-ben” lebeg. Aminek valóban van egy olyan védőfunkciója is, hogy amennyiben ütés éri a fejet, akkor a folyadékban az ütéshullámok lassabban terjednek szét. Ettől még a sérülés kimenetelét több minden befolyásolja, az izmok, az ütés hirtelensége és ereje. Több faktorból áll ez össze. Babáknál pedig a csontosodás be sem fejeződött, a kutacs még pár hónapos korban ritkán záródik be, ezért rájuk fokozottabban kell vigyázni.
2023. ápr. 13. 11:03
 86/245 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam hogy hivatalos forrást kérek nem szennylapot.

Idetolsz pár képet meg egy HVG cikket? Komolyan?


Kérek szépen egy orvosi szaklapot ahol valódi orvosok arról beszélnek hogy a térden lovagoltatott, hordozóban hordott, hintáztatott babák agya megsérült a kilengésektől.


Nem kell angolnak lennie, elfogadom a magyart is.


Minek tanulsz és hol, hanyad éves vagy? Ne ignorálj, kilóg a lóláb.


Fotózd ki kérlek a tankönyből amiből tanulsz hogy ezek a mindennapi dolgok károsak a babákra.

2023. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/245 A kérdező kommentje:
86: Most tulajdonképpen miről is megy a vita? Az idegsejtek nem regenerálódnak, punktum. Ez tudományos tény, nem szubjektív vélemény. Azaz, ha 1 hónaposan vagy 1 évesen sérülést szenved a központi idegrendszer, akkor már sajnos nem fog tudni regenerálódni. Az ideg (idegrostok és nem idegsejtek) bizonyos mértékben és esetekben képesek reverzibilis lehet, de az “ideg” kizárólag a perifériás idegrendszerhez tartozik.
2023. ápr. 13. 11:09
 88/245 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk,ertjuk oke...de te meg azt ertsd meg,hogy egy 6 honaposnak semmi baja nem lesz attol ha a hordozoban billeg a feje.mmgondolom nem rockzenere razta azt a babat az anyuka.
2023. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/245 A kérdező kommentje:
Egyébként a tanulás egy egészen más folyamat, ott az idegsejtek új szinapszisokat alkotnak.
2023. ápr. 13. 11:10
 90/245 anonim ***** válasza:
100%
89: nekem most nincs kedvem elmagyarázni, hogy mit jelent a neuroplaszticitás. Olvasd el inkább a tankönyvben. Senki sem mondta, hogy az idegsejt regenerálódik. Tényleg olvasd el a könyvben.
2023. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!