Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
 241/245 anonim ***** válasza:
100%
240 ez jo, hangosan felnevettem😂😂😂
2023. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/245 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező, mikor feltüntetik egy orvosnál pl. egy magánklinika oldalán, hogy hány éves tapasztalata van, azt nem személyes okból teszik, csak egyszerűen sokat elárul. Neked egy sincs!, de lehet még az egyetemi éved se sok, és ahhoz ekkora az arcod… mindenféle szempontból gáz.
2023. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/245 anonim ***** válasza:
100%
Anyám borogass mire érek én vissza 😂 háziorvosok gyöngye, remélem nem az én háziorvosom vagy mert ha valami bajom lesz már most temethettek
2023. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/245 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ha biztos vagy benne, hogy rosszat tehet a gyereknek, akkor igenis szólj (de udvariasan)

A kommentekbe csak bele-belenéztem, és többségében azt olvastam, hogy miért nincs igazad, szóval nem feltétlen erre a szituációra reagálva írom ezt, hanem úgy általánosságban.

2023. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/245 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy általában a szülők nem akarnak rosszat a gyereküknek, és a legtöbbnek van annyi esze, hogy nem is sodorja veszélybe. Én ugyan nem nevelek gyereket, de várandós vagyok, és ha odajönnél hozzám hogy a cumitól hogy fognak állni a fogai, minek az az én gyerekemnek, vagy hogy hordozom, vagy mit adok neki enni, bármi hasonló, elküldenélek, hogy foglalkozz a saját dolgoddal. Nem rosszindulatból, hanem mert az én gyerekem, nem vagyok hülye, szinte mindenről olvasok már most, SZAKEMBERTŐL kérdezek, és ha valaki véleményére kíváncsi vagyok, van szám hogy megkérdezzem. És mindenki máshogy neveli a gyerekét, ez így van jól, nem kell mindenkinek ugyanúgy nevelni, mert mi sem és a gyerekek sem ugyanolyanok.

Az más, ha pl. kirántja a gyerek a kezét és ki akar szaladni az utcára, és neked van lehetőséged megfogni, akkor fogd meg. Mert ez véletlen és életveszélyes.

De egy anya nevelési szokását udvariasan is leszólni, mert te másképp csinálnád, bunkóság.

2023. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!