Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/245 anonim ***** válasza:
100%
Oké, milyen kiálló csontok vannak az agykoponya belső felszínén? Egyébként egy kiálló csont nem fog olyan sérülést okozni, mint egy tüske, meg akkor sem, ha tele van vele az agykoponya. De nincs tele.
2023. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/245 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy rosszul/lazán volt felkötve a gyerek, ebben igazad van, hogy ez nem jó, de nem feltétlenül tájékozatlanság miatt van (sőt... Sokkal inkább lehet következménye az említett sietségnek), viszont ebben az esetben sem az a megoldás, hogy az SBS veszélyeivel riogatod meg kioktatod, hogy szegény gyerek fogyi lesz, hanem megkérdezed, hogy tudsz-e neki segíteni akár azzal, hogy újrakösse a babát, mert lazán van, akár azzal, hogy segítesz neki összeszedni a bevásárolni valót, hogy ne kelljen hajolgatnia. Előbbit igenis támadásnak fogja venni mindenki (nem csak ha egybites és tanulatlan), utóbbit meg akár még meg is köszönné neked.
2023. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/245 anonim ***** válasza:
100%
56, nem tanul ő orvosnak. Összeszedett valahonnan par infót és ennyi. De mellette hatartalan szakmai ostobaságokat hord össze.
2023. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/245 A kérdező kommentje:
60: Nem mindig rögtön jelentkeznek a tünetek, gyakran csak évekkel később. Ez egy elképesztően összetett téma, nem riogatni szeretnék, csak felhívni a figyelmet arra, hogy jobban kell vigyázni a kisbabákra.
2023. ápr. 13. 10:17
 65/245 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne gyereked, akkor nem írnál le ennyi sületlenséget,mint pl extrém törékenyek 1 éves kor alatt,vagy hogy 4 hónaposan kezdik tartani a fejüket.Meg az orvosi mellett volt időd már gyereket is szülni?Na mindegy.Akkor szólalj meg,ha kérdeznek.Ne szólj bele más dolgába.Az a baj,hogy te az a típus leszel,aki mindenkinél tájékozottabbnak,meg feljebbvalónak gondolja majd magát(már most is)mindenkit le fogsz nézni,pedig te is ember vagy.Te is biztosan vagy egy egy helyzetben felelőtlen, csak azt nem veszed észre.Te mindenkinek azzal fogsz jönni,hogy te milyen tanult vagy,mennyivel jobban tudod nála.Ez alapból visszataszító.Meg az is,hogy itt gyakoró,többgyerekes édesanyák leírják neked,hogy nem úgy van azért ahogy gondolod,de mindenki egybites szerinted.
2023. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/245 anonim ***** válasza:
100%

60 vagyok...igen nyilvan majd 10 ev mulva a lanyom nyomi lesz mert 11 honaposan nekiment a falnak...a fiam meg retardalt lesz mert 7 honaposan leesett az agyrol...

Komolyan nincs jobb dolgod minz itt rontani a levegot??

2023. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/245 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdező neked is ilyen mikrosérülések keletkeztek az agyadban baba korodban (amikről beszélsz) és most évekkel később jelentkeznek a tünetek nálad. Amilyen sületlenségeket beszélsz…
2023. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/245 anonim ***** válasza:
100%

MayoClinic


"Shaken baby syndrome usually occurs when a parent or caregiver severely shakes a baby or toddler due to frustration or anger — often because the child won't stop crying. Shaken baby syndrome isn't usually caused by bouncing a child on your knee or minor falls."


Fort Wayne Childrens Foundation


"It is important to note that Shaken Baby Syndrome does not happen by accident. It is not a result of bouncing a baby in your arms or on your knee. It does not happen by playfully tossing a baby into the air or driving over bumpy roads with a baby in an infant car seat or on the back of a bicycle."


DontShake

National Center on Shaken Baby Synrome


"The injuries seen in cases of SBS/AHT are caused by violent shaking and, in some cases, impact. This is due to the rapid and repeated acceleration and deceleration of the victim’s head whipping back and forth and side to side. Shaking injuries are not caused by casual or accidental handling of children. Shaking injuries require massive, violent force. One shake is all it takes to cause traumatic brain injuries in an infant."



Kérem a tankönyv listát amiből a tudásod szerezted, vagy azzal egyenértékű internetes forrást, ami nem egy szennylap, angolul van, valamiféle gov javaslat, vagy egy szervezet hivatalos álláspontja a témában.


Emellett írd le pontosan hanyadéves vagy, és milyen szakirányt tanulsz.

2023. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/245 anonim ***** válasza:
100%
68, én a kiálló csontok nevével is megelégednék... Jöhet latinul is, érteni fogom.
2023. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/245 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy orvosnak tanul, de eszméletlen tankönyvszagú még ez a tudás, ezért is írtam, ha majd lát ilyet, a net is tele van ilyen cikkekkel, hogy a feldobott baba, ágyról leesett baba, szar úton zötykölődőtt baba agyával mi lesz.

De a való életben azért ez nem ilyen egyszerű, pici baba korban eszméletlen plasztikus az idegrendszer. MINDEN gyereket ér koponya trauma 1 éves kora előtt, még nagyon gondos szülői háttér mellett is, mert eleve úgy tanul járni, hogy kb. napjában 5x esik úgy hanyatt, mint egy zsák, és üti bele a fejét a padlóba, simán megrázza a babakocsit a nagytesó, legurul innen-onnan, meglazul a hordozó, stb... És valahogy azért mégis felnőnek.

Ez nem azt jelenti, hogy ettől kössük fel rosszul a hordozót, mert úgyis kigurulja, egyszerűen csak annyi, hogy nagyon nagy tapasztalatlanságról árulkodik életveszélyes állapotként feltüntetni egy ilyen eseményt. (Ha így lenne, akkor tényleg szólnia kellett volna a szülőnek.)

2023. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!