Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/245 anonim ***** válasza:
98%
Megfelelő eszközben simáb mehet hatra egy 6 hónapos.
2023. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/245 anonim ***** válasza:
98%

Attól, hogy orvosnak készülsz, még nem vagy az. Pláne nem vagy szakképzett hordozási tanácsadó. Ez abból is latszik, hogy szerinted egy év alatt nem lehet háton hordozni...

Egyébként nem szóltam volna, mert nem dolgom. Neked sem.

2023. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/245 anonim ***** válasza:
90%

Nem szólok, nem az én dolgom. Hozzám is jöttek oda hogy úristen meg fog fulladni a gyerek a rugalmas kendőben (előre volt kötve 3 hetesen), majd mikor már nagyobb volt akkor hú szegény a csatos hordozóban (elöl hordozott 8 hónapos) meg fog sülni, minek kötöm magamra. Nem is értettem minek szólnak bele, semmi baja nem volt a gyereknek, szabályosan volt rám kötve.

Néha én is késztetést érzek hogy beleszóljak hogy ha látom hogy kengurúban hordoznak fordítva, vagy a legnagyobb melegben textil pelenkával letakarják fullra a zárt babakocsit, vagy autóshordozóban tologatják rendszeresen a picibbnél picibb babákat, de csak magamban mérgelődöm.

2023. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/245 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenki azt csinál, amit akar.
2023. ápr. 12. 18:20
 25/245 anonim ***** válasza:
98%
Igen, te pl tájékozódj mielőtt megszólalsz.
2023. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/245 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem ami ilyenkor működik, ha segítséget tudsz felajánlani. Ehhez viszont kell némi gyakorlat a témában. Például ha magad is rendszeresen hordozol, akkor meglérdezheted, hogy nem kell -e segíteni újrakötni, mert látod, hogy kisdé kilazult. Szerintem nem igazán mérted föl jól a helyzetet, legalábbis amit írsz, az nekem életszerűtlen. De ilyen esetekben, ha szólni akarsz, mindig diplomatikusnak kell lenni.
2023. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/245 A kérdező kommentje:

Hát nem is ordítottam volna le, vagy semmi ilyesmi. Ajánlottam volna, hogy ez rosszat tesz a gyereknek, a lelkiismeretem miatt, de végül nem mertem leszólítani.


25: továbbra sem beszélek hülyeséget, 1 éves korig a babák extrém törékenyek, ezért hacsak 1000-ből 1 esetben is járhat neurológiai szövődményekkel egy ilyen rázkódás, akkor már megéri jobban odafigyelni.

2023. ápr. 12. 18:50
 28/245 babyboom567 ***** válasza:
19%
Nem olvastam végig a kommenteket,mondjuk szerintem igazad van.Viszont!!Itt az idő,hogy elkezd megtanulni,hogy a legtöbb ember,egyáltalán nem fogja betartani az orvosi tanácsaidat.Te tudod mi lenne neki a jó, ő viszont nem lát túl a saját életén.
2023. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/245 anonim ***** válasza:
98%

27. Komolyan mondom tájékozódj!


Szépen kérlek!

2023. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/245 A kérdező kommentje:
29: te hol tájékozódsz?
2023. ápr. 12. 19:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!