Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/145 A kérdező kommentje:

#18

#13

Én 33, a párom 26.

Együtt beszéltük meg, hogy jó lenne elmenni kicsit pihenni mert látom rajta hogy nagyon kivan borulva. Eleve próbál kigyógyulni egy szorongásos betegségből és úgy érzem jót tenne neki, hogy feltöltődön.

2023. jún. 1. 13:17
 22/145 anonim ***** válasza:
74%
Hosszú hétvége még ok... De egy hét??? Minek nektek gyerek?
2023. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/145 A kérdező kommentje:

#21


Ohh már most ez van :D

Már segítség nélkül is sokat megy, és pakol és iszonyat akaratos.

Éppen néztem a pelenkázást egy hasonló babánál, ahogy nyugodtan tisztába teszi. Nálunk ez úgy működik hogy ordít hogy ne tegyem tisztába, majd csavarja ki magát, ha leveszed a pelenkát belenyúl a kakiba és keni minden irányba, ha bármibe is meggátolod akkor ordít. De minden ilyen, az öltöztetés az altatás, az etetés stb.



Amúgy inkább az a probléma, hogy én nagyon 1 hétre elmenni hogy nem láthatom, mert ennek ellenére imádjuk. Csak nehéz vele.

2023. jún. 1. 13:22
 24/145 anonim ***** válasza:
82%

Most kit akarsz meggyőzni? Felteszel egy kérdést, érkezik rá 20 válasz, egyik sem az, amit vártál, erre elkezdesz minket győzködni, mintha rajtunk múlna bármi.

Én azt mondom, menjetek, hajrá. A gyerek életben marad így is. Nem attól lesz baja, ha ennyi ideig nem látja a szüleit, az rossz lesz neki, de kiheveri. Az, hogy hisztis, pszichés beteg, a feladathoz fel nem nőtt szülőket dobott neki a gép, sokkal nagyobb probléma, nyaralástól függetlenül.

Normális szülőben fel sem merül az ilyesmi, mert szereti a gyerekét annyira, hogy vele akarjon lenni.

2023. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/145 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan menjetek, ha össze vannak szokva a nagyszülőkkel, a világon semmi nem lesz. Ő eltölt egy mamás hetet, ti pihentek egyet. Mi négy napot voltunk, és a válástól mentette meg a házasságunkat, amikor 13 hónapos volt.


Azóta voltunk külföldön is, ugyanolyan jól sikerült.


Semmiféle trauma nem látszik a gyereken, jól kötődik, kiegyensúlyozott és boldog gyerek.

2023. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/145 A kérdező kommentje:

#25

Senkit nem akarok meggyőzni, csak a kérdésre válasz helyett kérdéssel reagáltak.

Tudom, hogy nem vagyunk mintaszülők és nem rendelkezünk olyan teherbírással mint a legtöbb szuper anya vagy apa.

Ezzel nem tudunk mit csinálni, segítséget kérünk sokszor hogy a terhet eloszlassuk és ne merüljünk ki.

Mi is szeretjük a gyereket, de szeretnénk kikapcsolódni is. Félreérted hogy nem szeretjük, mert nyilván nemcsak rossz oldala van.

2023. jún. 1. 13:29
 27/145 anonim ***** válasza:
66%

Ha a feleségednek ennyi baja van, miért nem pszichologushoz megy? De komolyan?!

Inkább lepasszolnatok 1 egész hetre a gyereket.


Nekem 20 hónapos a lányom. 2 hónapja kórházba kerültem 3napra(!). 1 hónap kellett, mig ezen túllegyen. Hiába van el amúgy az apjával, mamával, ez a 3 nap egy törés volt a mi kapcsolatunkban.


Az ilyen kérdéseknél elgondolkozok, hogy miert nem inkább plüssmacit vettetek a gyerek helyett? Azzal nem lenne ennyi gond 🤦‍♀️

2023. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/145 A kérdező kommentje:

#26


Köszönöm az értelmes választ.

Mi igazából 5 napra mennénk el, nem lenne 1 teljes hét.

2023. jún. 1. 13:31
 29/145 A kérdező kommentje:

#28


Van pszichológus, szedi a gyógyszereket, mostanában próbál meditálni és lelkileg meggyógyulni.

Biztos, hogy nem lenne annyi gond egy plüss macival, de nem is adna annyi szeretet mint egy gyönyörű kislány :)

2023. jún. 1. 13:35
 30/145 anonim ***** válasza:
30%
Ez a gyerek csak besikerult nektek ugye?
2023. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!