Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül egy 1 évvel gyerekkel?

Egyedül egy 1 évvel gyerekkel?

Figyelt kérdés

Maradt valaki egyedül egy 1 évessel? Apuka azt mondta, jövő hónapban menjünk el, mert ő nem boldog.

Ki hogy bírta egyedül? Szüleimre sajnos nem számíthatok.


2019. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
97%

Dehogynem fog!! Honnan veszed, hogy nem?! Ez nem így megy.

A bíróság kötelezni fogja...

2019. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
45%
Látod, ezért mondjuk hogy ne apuka pénzére szüljetek. Akkor vállaljon az ember gyereket, hogy ha egyedül is képes eltartani, ha bármi történik.
2019. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
15%
Azt se tudjuk hány éves, lehet hogy sose dolgozott. Minden esetre komoly 'család'.
2019. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:

A ház a páromé és sokszor tett rá célzást, hogy ha valami nem tetszik, lehet innen menni.

Mondtam neki, hogy legalább egy hónapot adjon, hogy egyáltalán el tudjak indulni a gyerekkel. Bölcsit is nehéz találni. Mint írtam, nehezíti a helyzetem, hogy most kezdtem el dolgozni, próbaidős vagyok és csak hat. időre vennének fel, így semmi garancia arra, hogy egy normális munkám legyen. Másik: a szülői háttér teljes hiánya. Ha azt mondja menjünk el innen, el kell mennünk sajnos, mert ez az ő háza. Mindenhez két ember kell. Én szülés után még most is benne vagyok a depresszióban, nem vette komolyan. Erre rátett egy lapáttal, hogy igaz találtam munkát, de csak hat. idős. Szóval ez olyan mintha nem is lenne munkám, pluszban menni kell a gyerekkel.

2019. jan. 6. 18:32
 15/76 A kérdező kommentje:
Kérdeztetek a korom: 29 éves vagyok és dolgoztam előtte.
2019. jan. 6. 18:33
 16/76 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell a pasi pénzére szülni, és aztán koppani, mikor csupasz pics@val kibac az utcára. Fizetni fog, mert gondolom van annyi eszed, hogy beadd a bíróságra a kérelmet. Addig meg más rokon, barát, akinél meghúzod magad, míg nem lesz pénzed albérletre. Vagy anyaotthon. De a munka részét sem értem, gondolom nem volt normális vegzettséged, munkahelyed a gyerek előtt sem, ha még most is csak helyezkedsz. Bunkó vagyok lehet, de mégis mit vársz? Sajnálom nagyon, egy nyomorult pasinak szültél, sajnálom a helyzetedet, a babát is, de te vagy az anyja, miért nem vagy kemény egy ilyen helyzetben és egyaltalán a mai világban hogy engedheti meg magának egy nő, hogy így ki legyen szolgáltatva és ne legyen semmilyen B terve egy rossz esetre?
2019. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
19%

Kerdezo itt senki sem bunkozik mindenki a realis eselyeidet irta ami neked nem tetszik! Mindenki irta hogy add be bolcsibe a gyermeket keress alberletet vagy rokonokhoz baratokhoz egy idore el tudsz menni, erre az a valaszod hogy neked mennyire hatarozott ideju a munkahelyed, ha egy honapra szol a szerzodesed akkor igy van nem sok eselyed van de ha peldaul egy evig tart akkor addig fel tudod magad anyagilag huzni es egy garzont berelni. Kapod mellette a csaladit is, gyerektartas meg nem ugy megy hogy mar pedig o nem fizet, birosag iteli meg ugyhogy kotelessege fizetni. Bolcsit nem nehez keresni mert ahol laksz ott biztosan van legalabb egy bolcsode, nem valogatni kell hanem ami van oda beadni ha nem a leg hiresebb akkor legalabb ideiglenesen.

Ha ezeket nem oldod meg akkor a hid alatt marad hely esetleg.

2019. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
20%
Egyebkent most ne a kenyelmedet nezd es a kifogasokat keresd hogy hatarozatlan munka, nehez bolcsit talalni, nincs egy rokon se, hanem azt hogy van egy egy eves babad akiert irto nagy felelosseggel tartozol. Nektek nem valo gyermek ez az igazsag. Es ha megprobalunk segiteni akkor betorik a fejed.
2019. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, attól sem lesz jobb, ha privát üzenetekkel bombázol. Látod, más lehet, hogy nem annyira bunkó stílusban írt, de a lényege ugyanaz. Bántani tudlak??? Írtam választ a kerdésedre, írtam hová lehet menni. Mégis mit akarsz ezzel a kerdéssel, ha csak a kifogások mennek?
2019. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
88%

Akkor kezdjük előről.

Keress ingyenes jogi tanácsadást, vagy ügyvédet! Holnap!

Ha van közös gyerek, akkor nem dobhat utcára, se téged, se a saját gyerekét. Ugye ez onnan indul, hogy a kiskorú gyermekért a szülő felelős. Ő is. Nem veszélyeztetheti azzal, hogy kidobja.

Azért ácsi!

SOS add be a gyerekelhelyezés és a gyerektartásra a papirokat, hogy minél előbb meglegyen. Szerencsére nem tudom, hogy megy, erre kell az ügyvéd.

Gyerektartást is fog fizetni, mert nem kívánság műsor. Hiába dolgozik feketén, a bíró akkor is meg fogja ítélni.

Ha nagyon nem fizet, akkor börtönbe is kerülhet. Ezt is kérdezd meg ügyvédtől.

Viszel egy füzetet, és jegyzetelsz, hogy merre tovább, lépésről lépésre.


Első lépés, hogy felvilágosítod arról, hogy van egy gyereke, akit nem tehet ki. Se télen, se nyáron. Kiskorú veszélyeztetése.


Utána sürgősen rendezd a helyzeted, és keress munkát, és lakhatást. De azt ne hagyd, hogy utcára tegyen.

Ilyen esetben hívsz rendőrt, ha a te és a gyerek lakcímkartyaja oda szól, köteles beengedni.


Állj a sarkadra, és olvass utána, hogy mit tehetsz meg, mit nem.

2019. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!