Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
72%

Ja ez így szokott lenni...

Te jöttél össze olyan pasival, akinek gyereke van, utána meg megy a rinya.

Na nálam ezért volt kizáró ok.

Oldjátok mg, költözzetek nagyobb lakásba 1-2 éven belül.

Fizessetek közösen az anyáékkal neki albérletet, ha már fősulira jár.

Stb.

2019. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
89%
Akkor beszéld meg apával, hogy részedről oké, ha nagyobb lakást vesztek :)
2019. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
82%

Próba cseresznye. Az alja ugyanúgy a szülője mint az anyja. Lehet hamar kiderül, hogy nem tudtok együtt élni, de akár az ellenkezője is.

Orvosi mellett meg a bulizás lesz az utolsó szempontja kb, örül ha lesz egy kis nyugija. Meg ez nem hiszem, hogy nagy problémát okozna az életetekben, hogy fiatalként buliba menne.

2019. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak én jogra jártam, valamint a mostohám nem hangos és rendetlen volt, hanem alkoholista. Az egyetem előtt anyu és apu kibértelt nekem egy kis garzont az egyetem mellett. Tökéletes volt, nagyon szerettem. Ugyanezt a megoldást tudom javasolni, ha ti maradni akartok a 2 szobás lakásban és nem vesztek nagyobbat.
2019. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
76%
Valóban nem lenne jó megoldás. De nem a férjed exevel kell beszelni, hanem a férjeddel. Kérdezd meg tőle, hogy mégis hogyan képzeli a jövőt. A kicsi ott marad veletek egy szobában, amíg a nagy ki nem repül? Vagy majd a totyogo meg az egyetemista lesz egy szobaban? Pár hete kb agyon savaztak egy nőt, aki a 14 éves gyrerek melle akarta a kisgyereket betenni....
2019. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
70%

Istenem! Minden párkapcsolatra kész korú nőnek kellene egy oktatást tartani, ahol rájönnek ezekre a nem túl bonyoult alapvető dolgokra: - már gyerekkel rendelkező férfival úgy jövünk össze, hogy benne van a pakliban, a most nem vele élő gyereke bármikor odaköltözhet hozzá, mert joguk van egymáshoz

- attól még, hogy az én gyerekem kisebb és (még) nem csonka családban él, semmivel sem fontosabb az apja számára EGÉSZSÉGES ESETBEN, mint a már meglévő


Nem értem, miért vagytok sokan ilyen nyomik. Nem a tiéd az első "kérdés" ebben a témában, pedig annyira, de annyira egyszerű. Ésszel kellene élni.

2019. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudtok nagyobb lakásba költözni? Ezt eladjátok és ha van pár milliótók, akkor tudtok egy nagyobbat venni mondjuk picit messzebb a belvárostól. Akár néhány utca is segíthet a négyzetméter áron. Ha meg kiköltözik a lány, akkor lesz nappalitok.
2019. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
44%
A 17 éves lánynak a 2 szülő fizessen egy kis albérletet szerintem. Akkor az a szerencsétlen lány sem fogja egyik "családnál" sem koloncnak érezni magát.
2019. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem szuper hogy ilyen apa-lánya kapcsolat van és természetes hogy egy szülő támogatja a gyereket amíg tudja.

Én a férjemmel beszélnék, hogy nem vagyok az összeköltözés ellen viszont a lakás pici ehhez. Vagy költözzetek nagyobb lakásba ahol kényelmesen elfértek, vagy béreljetek közösen egy kis garzont a közelben a lánynak. Az elköltözésben támogatni kell őt ha egyszer nem érzi jól magát az új fazon mellett.

2019. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
64%
Tehát vegyenek egy nagyobb lakást azért, higy a lány oda költözhessen. Nyilván azért élnek ekkorában, mert erre van keret. Amuyg arra pontosan mi a garancia, hogy a lány a kérdezőt nem fogja ugyanuyg utálni, mint most az anya partnerét ?
2019. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!