Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
64%
nagyon okos lány lehet, ha az a cél, hogy egy síró csecsemő mellett egy félszobába lakjon, tanuljon, főleg ha orvosira megy, mert az nem sétagalopp, a gyerek meg igenis hangos és aztán megindul
2019. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszat! Lelépni azért nem akarok.. mert az olyan lenne, mintha herótom lenne a lánytól. De ha úgy viselkedik, szenvedni nem fogok miatta és elmegyünk a szüleimhez. Megpróbálom ezt az együttélést. Nem mintha lenne más választásom, ma 2-3-kor jönnek minden cuccával, férjem már elment érte, nem ment ma iskolába mert hogy pakol. Az anyja meg vissza sem írt nekem, csak elolvasta. Kíváncsi leszek. Köszönöm mégegszer mindenkinek a válaszokat!
2019. nov. 22. 12:53
 73/90 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező, mi a helyzet, megvolt a költözés? Én amúgy sajnállak, mert nekem is az a tippem, amit itt páran írtak, hogy valami kis fondorlat lehet az ügyben. Nincs az az isten hogy én egy kényelmes nagy házból átköltözzek apám és az új családja (kisbabával!!!) mellé nyomorogni, főleg ilyen címen, hogy nekem nyugalom kell a tanuláshoz. Persze mert egy két szobás lakásban kisgyerek mellett más sincs, csak nyugalom...

Amúgy én sosem kezdenék gyerekes pasival, pont ezért, mert a meglévő gyerek üti a nőt, és ez így is van jól, de ez persze már csak ilyen késő bánat, eb gondolat, szóval mindegy is. Ellenben a férjed jelenleg két gyerekes apuka, szóval mindenki aki cirkuszol, hogy a MEGLÉVŐ gyerek az első!!! Igenám de KÉT meglévő gyerek van, ne tessenek elfelejteni... ezt azért nem árt elfelejteni. Szerintem vágj jó pofát a dologhoz, a lány anyját hagyd ki ebből, semmiképp ne írj neki többet. Ha szerencséd van, rájön magától a csaj, hogy ez rossz ötlet volt. Mondjuk az alap hogy az anyjától elüldözheti egy új pali, arra senki nem szól semmit, de az apja új családját meg ki nem sz.rja le? :D Érdekes meglátások vannak azért itt... (mondom ezt elvált szülők gyermekeként, aki állandóan utálta az anyja és az apja új választottjait, amíg be nem nőtt a feje lágya és képes nem lett az elfogadásra).

2019. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
70%
Itt nem lesz békés együttélés, az biztos! Mi a helyzet most?
2019. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy egy városban laktattok a férjed lányával?
2019. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hát a férjemet azért nem bántam meg...


Tegnap még nem aludt nálunk a lány. Elhozta a szekrénybe a dolgait, de a férjem autójába nem fért bele a matraca, ma este hozza el a nagyapja nagyobb autóval és akkor így ma alszik itt. Meg még vesznek neki pár dolgot. De amúgy csak berendezte a szekrényét és ment is el.


Budapestiek vagyunk. Mi a 8. kerületben élünk, ő az anyjával a 12-ben lakott

2019. nov. 23. 13:07
 77/90 anonim ***** válasza:
22%
A következőképp lehet megoldani a helyzetet: Várjátok meg, hogy 18 éves legyen. Hagyjátok ott neki a lakást. Ti béreljetek valahol, nagyon sok albérlet van. A férjed által fizetett gyerektartást kapja a lány, így ebből kifizeti a rezsit. Az anyukája pedig kiegészítő az egyéb költségeket. Ez így nektek is jó és ő is élvezné már egyetem mellett a szabad életet.
2019. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
66%
Hát fura nekem ez az egész. Kivancsi leszek, hogy alakul!
2019. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
22%
De még gimis,nem épp most megy egyetemre,az még picit odébb van. Nem értem ezt az egészet! Rá ért volna akkor oda menni, amikor kezdi az egyetemet. Hogy fogtok így elférni?
2019. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy az anyja élettársától nem tudna méltóképp felkészülni az érettségire meg a nyelvvizsgákra.

Hát elférni nehezebb lesz. Mert eddig a kisebb szobában tartottuk a babánk ruháit meg a babakocsit, hordozót és hasonlókat, most ki kellett üríteni.

2019. nov. 23. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!