Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
25%
46# mi vagyunk rosszindulatúak?? A kérdező elmondása alapján a leszarja őt is meg a gyereket is.... Nagy ész kellett hozzá, hogy após lakásába vállaljon gyereket..
2019. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
63%

Leányzó a 12. ker-ből a nyóckerbe költözik, a nagy házból a kicsi lakásba. Minőségi váltás, mondhatom. :DDDDD


Ez még biztosabbá teszi, hogy ott van az a hátsó szándék, amiről már írtunk, hogy övé legyen ez a lakás is.

2019. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
45%
Ha úgy is lenne, semmivel nincs kevesebb köze a lakáshoz, mint a kérdezőnek. Sőt. A kérdezőnek nincs semmi, a lánynak meg a nagyapjának a lakásáról van szó. Az is érthető lenne, ha a nagyapa inkább adná a lakást a tizenéves, céltudatos jövőbeli orvos unokájának, mint 2 olyan dolgozó felnőttnek, akiknek még egy albérlet fenntartása is derogál és inkább a férfi apjának a lakásra alapoznak, sőt oda csinálnak gyereket. És én meghallgatnám szívesen a másik részt is, a lányt és anyukáját. Nem hiába tanultabbak, mint a kérdező.
2019. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
75%

Ja, utolsó igazad van. Csak ebben az esetben az apukának nem kellett volna hülyítenie a kérdezőt azzal, hogy azt a lakást használhatják és vállalhatnak gyereket. Mondhatta volna azt is, hogy a lakást otthagyta a volt asszonynak meg a lányának, neki csak a pucér segge van, és albérletre sincs pénze. Ja és azt is mondhatta volna, hogy amúgy meg hiába lesz másik gyerekem, azt lesz.om mert úgyis csak a nagylány a szent.

Azért az megvan, hogy az egyik gyereknek biztosította a 12 kerületi nagy lakást, egy fizetésnyi gyerektartást, és most még a másik gyerek fél szobáját is neki adja? Nyomorult kicsi meg kuporoghat évekig a szüleivel egy szobában mint egy putriban. Arról nem is beszélve, hogy az orvosi egyetem árát is majd apuci fizetheti, úgyhogy a nagyobb lakásba költözést el is lehet felejteni.

De a kérdező is megérdemli a sorsát, egy ekkora lúzernek gyereket szülni....az a szomorú, hogy nem csak magával tolt ki, de a kicsivel is.

2019. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó előtti:


Mégis honnan szedted, hogy tanultabb a volt feleség és a lány, mint a kérdező? Sehol nem derült ki, hogy a kérdező mit dolgozott vagy mit végzett.


A nagypapának nem csak a lány az unokája, hanem a pici gyerek is. Megérteném az érvelésedet, ha a pici gyerek más apától lenne, de itt nem arról van szó, hogy a kérdező hozott egy gyereket a házasságba. Annak a pici gyereknek pont ugyanannyi joga van ahhoz a házhoz, mint a nagylánynak.


Ebben a történetben nem a kérdező a rossz, hanem a férj, aki mindent ott hagyott a volt feleségének és a lányának, gyereket vállalt a mostani feleségével az apja házába, majd most simán hagyja, hogy ebből a házból is kitúrja a nagylány őket, nem foglalkozna azzal, hogy a másik gyereke és a mostani felesége mennyit fog szenvedni emiatt.

2019. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
52%
Az orvosi egyetem VIII. kerben van, így kényelmes lesz a lánynak majd az egyetemre járni.
2019. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
50%
84# miért, ez nem volt egyértelmű?? Akkor a kérdezőnek sincs sok esze.... Tegyük fel, hogy a pasival nincs gond, akkor is bármikor adódhat úgy, tök mindegy miért, hogy apósnak kell a lakás.... Ilyen felelőtlenül nem lehet gyereket vállalni.
2019. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
48%

09:54!

Itt az "ott hagyott házról" csak a kérdező szemszögéből tudunk valamicskét. A férfiak szeretik a semmit hirdetni, ráadásul az lány anyukája ügyvéd, valószínűleg nem rosszul keres, nem tudhatjuk, hogy valójában neki és a kedves apukának mennyi-mennyi pénzük van abban az ingatlanban. Lehet úgy "hagyta ott nekik", hogy alig tett bele valamit. A férfiak még olyan dolgokat is hajlamosak kitalálni, hogy a szánalmas 20-30 ezres kis gyerektartásukat az anya nem a gyereke költi (millió ilyen kérdés van itt is), szóval én nagyon nem hagyatkoznék ebben a kérdező szavaira. Ha mégis az a helyzet, hogy a legelső téglától kezdve a legutolsó ablakkilincsig a férfi pénze van benne és valóban úgy adta nekik, ahhoz sincs a kérdezőnek semmi közé nem mentesíti a felelőtlen viselkedése alól. Ugyanis bemondásra szülni, hogy "itt lakhatunk ám, apám megengedi"... hát ne haragudj, de még több, mint nevetséges. :) Mert ami biztos: ebben a lakásban neki 1 Ft-ja sincs, csak beköltözött és szült. Ennyit mindenki tud, a világ legegyszerűbb nője is.

Innen már látszik, hogy nagyon nem éles kés ő a fiókban, cseppet sem felelősségteljes. Túl sikeres és tanult sem lehet, ha neki 2 opció van: após ingyen lakása és ha nem tetszik, hogy ahol semmi köze, ott nincs szava, akkor visszapattan gyerekkel a szülői házba. Ha lenne benne egy kis élet, ész, belátás és méltóság, akkor legalább azt elérné, hogy nagyobb lakásba költözzenek nyomorgás helyett, nem ragaszkodna a csak rezsihez és rendezne őrületes hisztit az interneten vadidegenek sajnálatáért és "igen, tényleg nagyon szemét a mostohalányod, juj" véleményekért kuncsorogva. Szánalmas a nő, szánalmas a párja is, legalább a lánynak legyen akkor szerencséje, én ezt kívánom!

2019. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
56%

88 egyébként miért nagyobb felelőtlenség após lakásába szülni mint albérletbe vagy a férj lakásába? Azért számoljuk már össze hány nőnek van full saját lakása? Vagy mondjuk mennyivel lenne felelősségteljesebb ha a 20 éves hitelt törlesztenek és épp azért nem tudnának költözni? Valójában bármelyik opcióból az utcán köthetnének ki, nem ez a kerdes.


De amúgy szerintem tökmindegy. Egyértelmű hogy innen nagyobba kell menniük. Felnőtt emberek majd megoldjak.


Az számomra már kérdésesebb hogy minek szül olyan embernek gyereket akinek az első gyereke az isten és a második ugye hat... A második. Én azért azt úgy elvárnám hogy egy apa ne tegyen különbséget a gyerekei között. Legalább ne úgy, hogy az látványos legyen. Főleg nem szülnek gyereket olyan férfinak aki az életünket érintő nagy döntésekben nem partnerként tekint rám, hanem kuss a nevem. Nyilván egy ilyen helyzetben ha én vagyok az anya biztos hogy nem engedem hogy az én gyerekem kárára hozzon apa egy másik gyereket a 1,5 szobába, hanem az lenne az alku, hogy apa tököt növeszt azt keres nagyobb lakást. Megvételre, albérletnek, tökmindegy. Oldja meg. Nemcsak a nagyobb gyereke életéért és jólétéért felelős hanem a kisebbért is. És az hogy egy gimis van a felszobaban egy totyogó meg a szüleivel. Ne haragudjatok de ez nonszensz... ha még após a nagyobb lánynak akarja ajándékozni a lakást azt is megteheti végül is. Az ő lakása, csinál vele amit akar.

2019. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
81%

Tegnap 19:24! Azért felelőtlen, mert felnőtt nő létére más opció eszébe sem jutott, sőt most sem jut, mint após lakásában élni, csak mert ott pusztán rezsit kell fizetni.

És azért is felelőtlen, mert fel sem mérte, hogy olyan helyre szül gyereket, ahol van 1,5 szoba, viszont a férjének már van 1 gyereke, akivel számolni kell, muszáj számolni, akkor is, ha nem ő szülte. Akkor is, ha az a lány az anyukájával él. Most ha nem lenne ez a költözős mizéria, akkor majd mikor a kisgyerek átkerül a félszobába, a lány ott sem tudta tölteni 1 éjszakát sem. Szerinted ez normális? Neki igenis számolni kellett volna azzal, hogy olyan helyre szülök, ahol a gyerekem elfér (itt nem fér el), de még ez nem is lenne olyan nagy gond, ha nem rendezne nagy hisztit. Ugyanis azt írta, 1 év múlva tette volna külön a gyereket. Akkor most miért nem azon van, hogy találjanak egy nagyobb albérletet...? Van rá ideje bőven. Elmondom én neked: mert full életképtelen a nő, aki minden fillért lespórol és inkább szűkölködik a helyben és hisztériázik, ahelyett, hogy tenne valamit.

Az én szüleim is elváltak, apum ott hagyta nekünk a lakást és mikor az új feleségével építkezésbe fogtak, 10 éves voltam. A legelső, amit megtett a "mostohám", hogy leültetett, lerajzolta nekem, kb hogyan képzelik a házat és ebben én hova szeretném a szobámat, milyen elrendezésben legyenek az ablakok ott, hasonlók. Aztán születt 2 testvérem, én pedig már felnőtt vagyok kisgyerekkel, de a mai napig az csak az én szobám. Ilyen a normális női hozzáállás. Vagyis emberi. Mert ez nem nem kérdése. Ha valaki gyerekes embert választ párjának, ezeket vállalja. Persze ott szokott elcsúszni a történet, hogy sokszor sikerült mégis semmibe venni, kitúrni, na itt szerencsére nem ez történt.

2019. nov. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!