Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
76%

20.


Igen, pontosan.

A gyereked az első, nyilván lényegtelen normális embernek, hogy kitől van, a tiéd..Ezzel együtt jár, hogy lakhatást is kell neki biztosítani. Neked ez újdonság?

2019. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 A kérdező kommentje:
Ezt nem sikerült megbeszélni normálisan. Összevesztünk, péntek este pedig hozza a cuccait a lány. Nagyon rondán viselkedett a férjem, szomorú is lettem emiatt.
2019. nov. 21. 10:14
 23/90 anonim ***** válasza:
16%

21!


Valóban, a gyerekem az első. A lány anyjának nem? Érdekes, csak egy oldalon számít ez, ugye. Szerintem dobja ki az apa a kérdezőt a közös gyerekükkel egyutgg és máris mevv van oldva a probléma. Nem igaz?

2019. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 A kérdező kommentje:

Én nem azt vártam, hogy ne foglalkozzon a lányával. Évek óta együtt vagyunk, az első pillanattól fogva tudtam, hogy a lánya mindene, jobban szereti, mint engem és a közös gyerekünket, ezt is tudom. A lánya legszebb, legokosabb, legtökéletesebb neki, ezt is lenyeltem mindig. Azt is, hogy annyi zsebpénzt ad neki, egy gimis lánynak, hogy én annyiért dolgoztam a baba előtt stb. Csak ezt túlzásnak tartom. Főleg, hogy az anyjánál a paradicsom van neki kb, luxusban élnek

Most úgy picit elég.

2019. nov. 21. 10:30
 25/90 anonim ***** válasza:
78%
Albérletben éltek, vagy saját közös lakás?
2019. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 A kérdező kommentje:
Apósomé ez a lakás, rezsiköltséget kell csak fizetnünk. Nekem még sosem volt sajátom, a férjem meg otthagyta az exének
2019. nov. 21. 10:50
 27/90 anonim ***** válasza:
33%
20# elnézést, de ha ilyen szűkös a keret, akkor eleve nem kéne még egy gyerek, hanemtudomásul kéne venni, h apukának már van egy...
2019. nov. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
84%

"jobban szereti, mint .... a közös gyerekünket, ezt is tudom"


Miiiii?????

Nyíltan különbséget tesz a két édesgyereke között?

Na, mik ki nem derülnek erről a csodálatos apukáról!


Kérdező!

Aztán megkérdezted férjedtől, hogy a kisgyerek meddig legyen veletek egy szobában? És hogy utána mi lesz?

Van stratégia erre? Ha még egy szobában vagytok (bár én ezt egy 5 hónaposnál sem tartom jó ötletnek), elvileg működhet ez, ha egy éven belül lesz annyi pénz, hogy egy szobával nagyobb lakásba költözzetek. De akkor ezt kell megbeszélni!


Na mindegy.

Fogadok, hogy tavaszra a lány már a kérdezővel és a kisgyerekkel sem bír majd együtt lakni, így magától fog megoldódni a kérdés. Vagy úgy, hogy a lány visszaköltözik az anyjához, vagy úgy, hogy kérdezőék elválnak, apa marad a nagylányával, kérdező meg egyedül neveli a picit.

2019. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
81%
26# lehet h nyers vagyok, de akkor marhára nem kellett volna nektek gyereket vállalni...a semmire konkrétan... Csak gratulálni tudok. Az benne volt a pakliba eddig is, hogy lehet h plusz egy fővel többen lesztek... Bármikor...
2019. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
80%

Ez benne van a pakliban, ha az ember elvált szülővel kezd kapcsolatot. A párom lánya 16 éves, ha bármikor kitalálná, hogy hozzánk költözik, kiköltöznénk a nappaliba, ő megkapná a hálószobánkat. Épp most derült ki, hogy az exfeleség a második férjétől is válik, szóval még lehet, hogy nem csak feltételesen lesz téma.

Tervezünk közös babát is. De soha nem jutna eszembe, hogy a párom lányát hátrány érje miattam.

2019. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!