Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 A kérdező kommentje:

"Aztán megkérdezted férjedtől, hogy a kisgyerek meddig legyen veletek egy szobában? És hogy utána mi lesz?"


Meg. "Xy-nak nyugalomban kell lennie, te is tudod, hogy mióta az eszét tudja, orvos akar lenni és nem fogom tőle elvenni a lehetőséget. Ha otthon maradna, megbukna."

Szóval semmi és lelépett dolgozni.

2019. nov. 21. 10:59
 32/90 anonim ***** válasza:
75%
Hát kérdező... Megérdemled. Mit hittél? Pucér pitsával odaköltözöl valaki lakásába, odaszülsz a semmire és még elvárod, hogy a te szavad legyen a döntő? Ez így nem fog menni. Vegyetek fel hitelt és vegyetek nagyobb lakást. Vagy 6-7 évig lehettek egy szobában a gyereketekkel, mert a félszoba egyedül a lányé lesz, hiszen nyugalomban kell lennie.
2019. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
60%

Fúúúú ez így már nagyon szarul hangzik!

Borítékolom, hogy lapulhatsz majd kussban a gyerekeddel az egyik szobában, hogy a nagy tudjon nyugalomban, csendben tanulni. Csodálatos kilátások, hogy egy másfél szobás lakásban lapulhatsz majd egy 1-6 éves kisgyerekkel és le lesztek oltva ha hangoskodni meg rumlizni fog. Márpedig egy gyerek hangos is meg rumlis is.

Azért érdekes, hogy a nagylánynak nem felel meg 3 szoba+nappali 3 főre, de a másfél szoba 4 főre igen.

Apuka ne f.val verje a csalánt, béreljetek akkor neki egy mini albit.

2019. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
61%

Tehát neked ez fáj..

Azt hitted odamész a tutiba a semmiddel, aztán majd neked is paradicsom lesz, most meg nem tetszik, hogy nem.

Sokan élnek egy szobás lakásban gyerekkel, majd ti is lesztek egy szobásban.

Ha nem tetszik tegyél ellene..

Báe előtte kellett volna mielőtt szültél..

2019. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
70%
Nem sokáig lesz Xnek nyugalma. Az 5 hónapos nem fog hozza igazodni. Majd rájön, hogy nem akkora buli nálatok lakni, ha éjjel párszor a gyereksirasra kel, és hétvégén se lesz nyugalma a csecsemő miatt.
2019. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
80%
Még a nagypapa is, akié ugye a ház, ő is kitalálhatja, hogy költözzön csak be a házába a Nagylány unokája! Nyugodtan megteheti,hiszen a ház az övé,azt fogadd be akit akar. A lány az unokája..
2019. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez így nagyon két szék közé paff.

Tippem albi esetére az lett volna, hogy keressetek nagyobbat, saját KÖZÖS esetére, hogy adjátok ki, és abból a pénzből béreljetek pár évre nagyobbat, ha a nagylány kirepül, akkor még lesz lehetőség visszaköltözni a sajátba.

De így... A baj az, amit leírtak korábban hogy neked ebben a lakásban sokat nem ér a szavad, mert nem a tiéd. Ha apósé a lakás, akkor a nagylánynak több köze van ahhoz a lakáshoz (a nagypapáé) mint neked.

2019. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
66%

33-nak és 35-nek igaza van. A kisgyerek fél év múlva járni kezd. Próbálja felfedezni a világot. Minden nyitott ajtón bemegy, és amit ott talál, azt felforgatja, kipakolja. Másfél-két éves kora körül már a kilincset is feléri, tehát a nagylánynak konkrétan zárnia kell az ajtaját, ha nem akarja, hogy a kisgyerek időnként megjelenjen kíváncsiskodni.


Kíváncsi vagyok, meddig fogja bírni ezt az a lány, aki 3 nagy szoba + nappalis lakásban egy felnőtt férfival nem bírt együtt élni, mert "rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni". Pedig gondolom, a férfi nem járkált be a szobájába, mikor tanult.


Kérdező, lélekben készülj arra, hogy a házasságod erre rá fog menni. És az előtte levő csúnya veszekedéseket szegény kisgyerek nagyon meg fogja szenvedni. Én egyedül őt sajnálom ebben a történetben... :-(

2019. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
69%
Ez tényleg szar ügy, de azért nem sajnállak, mert tudtad, hogy van gyereke, aki bármikor dönthet úgy, hogy az apjával él majd, és azt is, tudtad, hogy nincs saját lakásotok, mégis bevallaltál egy gyereket. Szerintem felelőtlenség volt. Még úgy is, ha a nagy tesó nem lenne. A lakás apósé, te ki vagy szolgáltatva...én nem hoznám magam ilyen helyzetbe.
2019. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
60%

Ha kap egy fizetésnyi zsebpénzt abból ki tudna venni egy szobát is akár..

Amúgy ez így elég szívás lesz.

2019. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!