Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
96%
Azt íród kérdező, hogy van hova menned. Na én azt csinalnam, hogy odamennek, és kozolnem a ferjemmel, hogy szóljon ha képes a családjának olyan körülményeket teremteni, ami mindenkinek megfelelő. Ebben az esetben ez 3 szoba. Azért nem gondolom, hogy ez akkora igény volna két gyerek mellett...
2019. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
65%

Na végre jött egyetlen értelmes hozzászólás.

Pontosan az történik, amit az utolsó előtti írt.

A nagypapa lakása kell a lánynak minél hamarabb. Most, hogy az apának született újabb gyereke, így már ketten vannak az örökösödési listán. Simán el akarják intézni, hogy a nagypapa a lányra írassa a lakást.

Gondoljátok, hogy a lány nincs tisztában azzal, hogy másfél szoba élhetetlen 4 fönek, ahol pici gyerek is van meg egyetemista is? Három szoba három emberre nem felel meg neki de másfél szoba 4 főre igen? Hát ezt csak a balek apuka veszi be, aki ráadasul tulok is.

Figyeld csak meg kérdező a folytatást. Zavarni fogja a sírás, az, hogy a kicsi pakolászni, játszani fog. Megy majd a rinya, te meg vagy a férjeddel és a babával költözöl, vagy csak a babával.

2019. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 A kérdező kommentje:
Ebbe még nem gondoltam bele, de ha tényleg ez a cél úgyis sikerülni fog... Mert neki itt nincs kontroll.
2019. nov. 22. 09:21
 64/90 A kérdező kommentje:

"pláne ha főleg csak anya van a kicsivel"


Szokott vele lenni a férjem. Heti 2x pár órát mindig, mert járok zumbázni heti 2x meg néha azon felül is. Nem az, hogy nem szereti... szereti. De mintha a lányát jobban. Persze mikor mondom neki, akkkor kiakad. De pl. 1 hónapja elmentünk bevásárolni és a Müllerben találkoztunk egy régi egyetemi csoporttársával, akit már nagyon régóta nem látott. Kérdezték egymástól mizu és akkor a mi közös gyerekünkre csak rámutatott. A lánya nem volt velünk, de nagyjából 100 képet mutatt róla a telefonjában meg azt ecsetelte 1 órán keresztül, hogy milyen komolyan veszi a tanulást, milyen esze van, akkor megnyert egy ilyen kis területi szépségversenyt és hogy milyen büszke rá stb mmég hozzá is tette, hogy "tudod a jó genetika" célozva magára, tényleg olyan hosszan ömlengett, a mi babánkra meg csak rámutatott, hogy mi a neve és hány hónapos :/ Lehet túlreagálom, nem tudom. De akkor ott nagyon rosszul esett, sőt esik is. Telefonján is, 2 laptopján is lányával közös kép a háttér

2019. nov. 22. 09:28
 65/90 anonim ***** válasza:
94%
Lehet el kell gondolkodnod hova tudtok menni....
2019. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
37%
Természetes, hogy egy 4 hónaposról nem tud annyit áradozni, mint egy 17 évesről. Téged továbbra is az zavar, hogy okos, tehetséges és mint most kiderült szép is. Jobban nálad. Emészd meg!
2019. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
64%

Egy okos 17 éves átlátja, hogy nem fog tudni tanulni egy másfél szobás lakásban egy kisbaba mellett.

Nagyon valószínűnek tartom, amit írtak, hogy a lány a nagyapja lakását akarja megszerezni ügyvéd anyja tanácsai alapján. Tehát az egész műbalhé a nevelőapjával egy színjáték.

Eddig is fejőstehénnek használta az apját: egy fizetésnek megfelelő zsebpénzt úgy elköltött, hogy albérletre nem is telt volna belőle. A házat is ingyen ott hagyta nekik az apja (gondolom fele része járt volna neki).

Az apja simán a hajléktalanszállón végezné, itt egyedüli homokszem a gépezetben a kérdező, meg a kisbabája. A kérdező, aki nem olyan idióta és mafla, mint a férje.

2019. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó te elmebeteg vagy. Nyílván nem tud annyit áradozni, egy 4 hónaposról, mint egy 17 évesről, de azért tönbet várna az ember, minthogy ő itt Marci, 4 hónapja született, aztán elkezd áradozni a lányáról. Az én férjemnek is van egy nagy, 15 éves lánya, ha valaki megkérdezni mi a helyzet velünk, akkor egyenesen arányosan mesél, mindenkiről a családban. Rólam is, magáról is, meg a 2 gyerekről is. El meséli, hogy a nagy megnyert egy vers ondó versenyt, 4es lett mindenből félévkor, a kicsi már ügyesen kúszik, ügyesen eszik, olyan szépen mosolyog mindenkire, kedves, figyelmes, okos gyerek.


A hát térképe a telefonján pedig nem 1 közös kép a lányával, hanem egy kollázs, amin van közös kép a lányával, a kicsivel, velem, és egy 4. Kép amin mindannyian rajta vagyunk.


Kérdező, ez a férfi téged és a kicsit nem tart a családjának. Én biztos leültetném, és elmondanám neki, hogy nem normális amit csinál, szarul esik, és hogyha nem szeret titeket, akkor felesleges húznotok egymás idejét.


És memondanám neki, hogy ha idehozza a lányát, úgy, hogy a házassági gondotokat nem oldottátok meg, azzal a lendülettel szó nélkül költözök is ki. Ugyanis a lánya nincs életveszélyes helyzetbe, így a legfontosabb az, hogy a házasságotokat rendbe hozzátok, és ez nem megy úgy, ha egy számodra szinte idegen beköltözik hozzátok.


Szóval itt nem az a probléma, hogy odaköltözzön-e a lány vagy se. Itt az a probléma, hogy a férjed nem tekint a családjának, se téged, se a kicsi gyereket. Ezt pedig még kell oldani, mert hosszú távon így nem lehet élni, hogy ti semmibe vagytok nézve és nem vagytok szeretve.

2019. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
64%

Én már nem akarok több gyereket, így nekünk ez a lakás tökéletes lett volna.


Te... De a párodnak két gyereke van...attól,hogy a lányt nem te szülted, még számolni kell vele is.


Minden mondatodból süt, hogy TE akarod kitúrni őt.

Mi a baj azzal, hogy mindenki szereti? Ez a szokás egy családban, hogy szeretjük a gyereleinket.

Te is szereted a tiedet nem? Neked ő a kicsi kincsed nem?

Borzasztó rsszindulatú ember lehetsz

2019. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó te mekkora gyökér vagy.

Ja, két gyereke van. Mind a kettőnek ugyanahhoz lenne joga. Pl külön szoba.

A kérdezőnek meg tudod mihez van joga? Megfogni a babát, elhúzni ebből a f.s kapcsolatból a saját kis lakásába, ahol nyugalmat tud teremteni a saját gyerekének. A gyík apuka meg hétvégén ránézhetre a babára. És remélhetőleg a kérdező meg is teszi minél hamarabb. Mert az, ahol elhangzik az, hogy "márpedig ezmegez lesz akkor is ha a fejed tetejére állsz" az nem kapcsolat, az egy f.s

2019. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!