Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az lenne a jó megoldás...

Tényleg az lenne a jó megoldás, ha hozzánk költözne a férjem lánya?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 17 éves lánya. Változó, hogy mennyit van nálunk, nincs megszabott láthatás, van olyan, hogy én 1 hónapig nem látom, mert a férjemmel étteremben vagy kávézóban találkozik, programot csinálnak, de nem rossz a kapcsolatunk, mondhatni jónak. Nekünk van egy 5 hónapos kisfiúnk is, aki egyelőre velünk alszik a szobában, olyan másfél éves korában terveztem átrakni a másikba (2 szobás lakásban élünk). A férjem volt felesége is összeköltözött egy pasival 2 hónapja. Azóta áll a bál. A lánya fél óránként hívja, hogy ő nem bír azzal az emberrel együtt élni, azt mondja, hogy rumlis és hangos, nem tud tőle tanulni. Erre a férjem tegnap azzal az ötlettel tért haza, hogy a lány hozzánk fog költözni. És hogy milyen jó, mert így közel lesz neki az egyetem is (orvosira készül)... Hát én nem tudom... ez lenne a jó megoldás? A mi lakásunk pici és így nagyon sok évig élne nálunk, az orvosi hosszú... Az anyjánál hárumkra 3 nagy szoba plusz nappali van. Nálunk 1 egész és 1 fél... Nappali nuku. Ráadásul az egyetemi évek alatt nyilván sokat fog bulizni, itt meg itt lesz még egy akkor kisbaba. Arra gondoltam, hogy felhívom a férjem exét, hogy rendezzük ezt másként. Ti mit gondoltok?
2019. nov. 21. 07:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
89%
Látom, sokan azt tippelitek, hogy a lány vissza fog költözni az anyjához. Sajnálom, de azok alapján, amiket a Kérdező itt megosztott, nekem nem ez a logikus. Azzal egyetértek, hogy a nagylány nem fogja sokáig bírni, hogy sír a kisbaba. Csakhogy ha az apa jobban szereti a lányát, mint az új feleségét és a közös gyereket, akkor nyilvánvaló, hogy őket fogja kirakni. És hát simán megteheti... szóval én a helyedben, Kérdező, sürgősen elkezdeném bebiztosítani, hogy hova tudok majd menni, amikor menni kell.
2019. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:
Én nem megtiltani akarom, hanem nem értem, hogy miért kell ezt meg ezt az egészet... Mert mondom, nem az van, hogy otthon sanyarú a sorsa. Az egész család kedvence, anyai meg apai részről is, mindent megkap, mindene megvan, mindenki hercegnője kb mégis erre a fél szobára fáj úgymond a foga. Én már nem akarok több gyereket, így nekünk ez a lakás tökéletes lett volna
2019. nov. 21. 15:32
 53/90 anonim ***** válasza:
84%
Ez inkább egy párkapcsolati probléma, mint gyereknevelési, és a férjeddel tudnád rendezni. A férjed lehet, hogy tipikus elvált apaként ajándékokkal és pénzzel kompenzálta eddig az időt, amit a lányával kellett volna töltenie, és mivel a lány mindent meg kapott és apának csak a jó oldalát látta, persze hogy nem érzi a határokat és isteníti. Aztán egy 17 éveshez azért több minden köt egy apát, mint egy 5 hónaposhoz, pláne ha főleg csak anya van a kicsivel. Gáz ezt így kimondani, de azért érzed ezt így, ám remélhetőleg ez is változni fog. (Off, de ezért is jó néha az apára bízni teljesen hetente minimum egyszer pár órára egyedül már a babát is - akkor is ha kibújnának alóla, mert ijesztő és macerás és akkor is ha az anya szerint elbénázzák - , hogy tudjanak egymáshoz kötődni). Szerintem legyél szelíd, ne perelj, ne vádaskodj és pláne ne szervezkedj keresztbe. A férjed és a lány is rá fog jönni, hogy nem olyan csupa ünnep együtt lakni, mint programozni és étterembe járni. És adu ászként megpendítheted, hogy az "intimitás" megoldása is macerásabb lesz, mint egy baba mellett. De nehéz lesz, az biztos, hogy ne legyél se plusz egy fő csicskája, se oka majd annak, ha rájönnek a realitásra. Szóval szerintem maradj ki belőle, amennyire tudsz, mint Svájc :) és próbálj kedves maradni.
2019. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán miért kell ahhoz indok, hogy egy gyerek miért akar az apjával élni? Te még az indokon túl is logikát meg érveket keresel, pedig annyi is bőven elégnek kellene, hogy legyen, hogy ők mint szülő és gyermek, együtt akarnak élni. Nevetséges ezt megkérdőjelezni. Csak mert te most ott vagy? Ugyan, kérlek. Ő a gyereke, persze, hogy fontosabb, mint te. De jó hír: nemsokára el tudsz menni dolgozni és akkor tudtok bérelni egy 3-4 szobás lakást, ott aztán lesz helyetek. Nem a gyerek lekoptatása a normális, csak mert neked kényelmes az ingyen lakás. Add a gyereket bölcsibe és tessék pénzt keresni, javítani az anyagi helyzeten, lehetőségeken. Látod, ennek, hogy a földhöz vered magad, semmi értelme.
2019. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
52%

Annyira szemét itt egyik másik válaszoló. Persze, hogy a lánya.


De már van egy másik gyereke is, aki szintén a sajátja, meg a gyerekének az anyja..

2019. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
40%
Tényleg ritka nagy paraszthorda van itt.
2019. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
66%

"Így hát hallani sem akar róla és kijelentette, hogy pénteken költözik a lány, ha a fejem tetejére állok, akkor is. "


Erre az en reakcióm annyi lenne, hogy ok, abban a pillanatban, ahogy ő beköltözik, én kiköltözöm a gyerekemmel. Ilyen emberrel nincs jövő. Aki ennyire piedesztálra emeli az egyik gyereket és xarik minden és mindenki másra, arra egy pillanatot nem kell vesztegetni tovább. Válóper bead, majd fizetheti a tartásdíjat.

2019. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az utolsóval. Te és a közös gyereketek nem számít a férjednek csak a kicsi hercegnőcske. Én biztos közölném a férjemmel, hogy oké, költöztesse ide, de akkor én és a gyerek elköltözünk, mert 4 ember nem fér el egy másfél szobás lakásba, vele pedig nem lehet beszélni sem egy olyan megoldásról, ami mindenkinek jó.
2019. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
54%

Itt aki szemét, az maga a kérdező.

Minden sorából érződik az ellenszenv a lány iránt, hiába hangoztatja, hogy nincs vele baja. Irigy rá, mert a férjének fontosabb, mint ő. Irigy rá, mert jó anyagi körülmények között él. Irigy rá, mert mindenki őt szereti a családban. Ezt hangozgatja is. Abba viszont bele sem gondol, hogy vajon miért? Valószínűleg sokkal kellemesebb a természete. Nem hiába ő készül orvosnak, a kérdező pedig azt tudja felmutatni, hogy egy irigy mostoha, akinek nagyon tetszik az ingyen élet, de egy gyereken kívül nem tud mást felmutatni.

Annak a lánynak pontosan ugyanannyi joga van ahhoz a fél szobához, mint a kisgyereknek. Pláne, hogy a kérdezőnek abban a lakásban semmiféle tulajdonjoga sincs.

Azt írta, imádják a lányt, mindenki a családból. Nagyon remélem, hogy tényleg így van és ha tovább utálatoskodik, akkor após elkapja picit a grabancát, hogy ugyan hol rendelkezzen már.

Amúgy nagyon sok olyan csalá volt, van és lesz, akik 2 gyerekkel élnek 2 szobás lakásban. Megoldják. Az természetes, hogy a kicsi van a szülőkkel 1 szobában. Itt még előnye is van, az egyetem alatt a nagylány felnőtt lesz, lehet, hogy időközben el is költözik. Szóval kistesó hamarabb megkapja a szobát, mintha egy 5 éves tesót kellene kivárnia.

Egyébként egy olyan férfi minőségét, aki már apa, az mutatja meg, hogy hogyan viselkedik a gyerekeivel. A kérdező férjének láthatóan fontos a gyereke, akkor is, ha már nem él vele egy ideje. Ennek inkább örülnöd kellene. Te is bármikor elhagyott anya lehetsz és akkor neked is jó lesz, ha a gyerekeddel nem kivert kutyaként viselkedik, csak mert ott van a beújított asszonyka az új gyerekkel.

Nem jó a 2 szoba? Tessék továbblépni. Nem csak úgy lehet élni, hogy csak rezsit fizetgetünk, cserébe viszont nem férünk el. Lehet találni nagyobb albérleteket, de lehet vásárolni is.

2019. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim válasza:
38%
Huhh, végigolvastam... Hallottam én már ilyet. :S Legjobb barátnőmnél. A férjének az exe szintén ügyvéd, a közös lányuk szintén IQ-s, de számító, annyi mindent megcsináltak és megkaparintottak... Annyit mondok, ha lesz valamilyen vagyonod, azt szeparáld el a férjedtől. Ügyvéd anyuka sitty-sutty elvitte a házat, még csak nem is a mostohalányod nevére, a saját nevére. :S A lány ki van okosítva, azt borítékolom. Amiben laktok, rövid úton a nevén fog landolni, majd meglátod. Lehet csak egy színjáték az otthoni dráma, most eljátsza nálatok az nagyapjánál, hogy ti sem fogadjátok szeretettel és ti mehettek, ahova akartok, neki lesz az egyetem kezdetére már egy önálló lakása. Jó kis életkezdés. Vigyázni kell az ilyen típusú nőkkel.
2019. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!