Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 anonim ***** válasza:
74%

Én albérletbe szültem.

Van diplomám, férjem, aki jól keres, viszont annyi pénzünk nem volt, hogy gyerek előtt lakást tudjunk venni. A családunk támogat, de nem tud milliókat adni. Vártam volna 40xéves koromig a terhességre, hátha összejön lakásra a pénz? Aztán lehet akkor már össze se jönne a baba, de a lényeg, hogy van egy saját ingatlanom?? Köszi, inkább akkor az albérlet.

2020. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/137 anonim ***** válasza:
89%
mindekinek más az élethelyzete, van akinek pl. budapesten kell maradnia, munka miatt vagy mert itt laknak a szülei és itt már nem oylan egyszerű házat venni, még az aglomeráció is tele van. Egyébként én is úgy gondolom, hogy szerintem vidéken, ha valakinek van egy átlagos állása, akkor könnyebben vesz házat, lakást, mint egy nagyvárosi, megyeszékhelyi. Azok közül az ismerőseim közül, akiket most tönkretett a covid, kénytelenek vidékre lemenni, de szerintem ott hamarabb fog összejönni nekik minden, mint itt jött volna össze.
2020. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/137 anonim ***** válasza:
91%
Én azokat nem értem, akiknél már van mondjuk egy gyerek vagy kettő és napról napra élnek, esetleg még adósságaik is vannak, de úgy ahogy megélnek. Erre tudatosan, tervezetten bevállalnak egy második/harmadik gyereket is, mert kell a testvér, meg amúgy is szar melóm volt inkább még babáznék...Aztán meg megy a sírás, ha jön a végrehajtó, meg letiltják a fizetést és jajj mit adjak enni a gyerekeknek...
2020. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező örülj neki, hogy így állsz. Nem látsz bele más életébe, nem tudhatod miért áll úgy anyagilag ahogy. Lehet valaki 25 évesen ismeri meg az igazit, addig egy szobát bérel és eltartja magát, így nem sok megtakarítása van. A másik félnek szintén, így mennek közös albérletbe, ahol sikerül valamennyit gyűjteni, de a mostani árak mellett pl. Debrecenben 7 millióból semmit se veszel, nem hogy kevesebből, de még sajnos a környéken se veszel.

Nem kell ítélkezni senki felett, ne mással foglalkozz, hanem saját magaddal, vagy nincs életed kérdező? 🤷‍♀️

2020. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/137 anonim ***** válasza:
24%
másodikat még én is bevállanék, mert szerintem is kell a testvér, ha minden jól megy, egymás támaszai lehetnek öreg korukban, de a harmadik gyerek már nem ez a kategória, ha nincs sok pénz.
2020. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 anonim ***** válasza:
74%

Ne viccelj.900 lelket számláló faluban él anyu 35 misiert árulják a szomszédjában a házat 😂

Mi megyeszékhelyen és 45 millió egy átlagos állapotú ház és ez a legalja.

Panelt is csak akkor találsz olcsón ha sötétben már meggondolod hogy le menj e egyedül kenyérért.

De nyilván trollkodsz,mert különben nem csodalkoznál azon hogy több milliós önerő kell hazvasarláshoz,főleg ha nem akarsz 3 gyerekre aláírni..

2020. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonim ***** válasza:
73%

A saját ingatlan nem minden országban alap ám, és mégis születnek ott is gyerekek. Van saját házunk, de csak mert örököltem. Egyáltalán nem ítélem el azokat akik albiba vállalnak gyereket. Mi rossz van abban?

Amúgy ahol én nőttem fel, és aminek most is a közelében élek itt egy normális állapotban átadott családi ház 60-70 millió forint. És eszembe sincs vidékre költözni. Én itt nőttem fel, itt van minden és mindenki akit szeretek.

2020. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hol vettél te 7 millióért házat és milyet, de felénk egy 1-2 szobás pici lerobbant viskó is 10 fölött kezdődik, pedig én is vidéken élek. Esetleg valami isten háta mögötti falvakban kaphatsz kevesebbért, de onnan be is kellene valahogy járni a munkahelyemre.
2020. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
88%
16 tényleg vannak ilyen olcsó helyek, cserébe viszont vagy munkahely nincs vagy ingázhatsz rengeteget.
2020. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 anonim ***** válasza:
75%
Te nagyon ügyes vagy!👍 Ezúton felszólítok minden gyerekre vágyó pesti vagy más nagyvárosban élőt, hogy azonnal költözzön egy kis faluba, ahol pár millióért lesz saját háza! Munkahely? Ja, az nem, dehát nem lehet mindent egyszerre. Szuper a gondolkodásod és rendkívül empatikus vagy, veregesd meg a vállad.😉
2020. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!