Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 A kérdező kommentje:
10 De egyedül nevelni egy gyereket jobb? Plusz oké most jó a kapcsolatunk, de ha egyedül maradok vele akkor fogalmam sincs mi lenne. Pedig dolgozom, de semmire sem elég, meg ezt a 3 műszakot gyerek mellett elfelejthetem. Lehet én vagyok túl pénzközpontú, de gyerekkoromban nagyon szegények voltunk és nem akarom, hogy újra ez legyen.
2021. márc. 8. 09:38
 12/89 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell konkrét összeg, elég kb. is.

Nem gáz a fórum névtelen.

Mi 370-ből jövünk ki.

Nincs hitel, nincs tartozás. Én attól a hónaptól, hogy megtudtam gyereket várok gyűjtöttem félmilliót össze. Most én is tp-n vagyok.

Az albi 120 mindennel együtt.

Kaja most kettőnkre kijön 50-re. (het 2x 25 a nagybevásárlás)

Autó 20 ezer (tankolás)

Kutya 8000 (havonta lebontva, belevettem az oltást, tápot labdát féreghajtó és mondjuk extrákat)


Nekünk így marad 172 ezer. Erre jön majd a baba.

2021. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 A kérdező kommentje:

120 mindennel együtt az albi? Nekünk csak az albérleti dij 100 :( és vidéki nagyváros.Azon felül a rezsi, az autó hitel,férjemnek gyt.

Bevétel 400-450.

De ha marad a baba, azonnal táppénz mert vegyi üzemben vagyok és 3 műszak így akkor a bevétel máris lemegy, közbe a kiadás nő. Csak az orvos 12 ezer per alkalom. És nem,nem vagyok urizáló de az sztk-ban a kérdésre sem válaszolnak, és egész nap ott kell ülni még időponttal is...

2021. márc. 8. 09:49
 14/89 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem határozatlan idejű a szerződésed, így az is lehet, a szülés időpontjáig lejárna, így nem járná se csed, se gyed, csak gyes.
2021. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
34%

Itt mi csak tippeket adhatunk, ezt nektek kell eldönteni. De azt biztos nem mondanam,hogy menj ki a ferjed utan külföldre, mert lehet külföldröl kevesebb anyagi tamogatast, mint a csed,gyed, gyes kapnal.

Külföldnel az is fontos, hogy melyik orszag, mekkora a tavolsag.

Nalam sem lenne a terhessegmegszakitas opcio, bevallalnank, max. addig többet sporoltok. Nem tudom mit jelent a taplalobb koszt, de szerintem, ha figyelsz arra, hogy mit eszel max. kevesebb gyogyszert kell az embernek megvennie.

2021. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:
14 Lehet, nem vagyok ezekkel tisztában ,több mint 3 éve vagyok ott folyamatosan, de ugye hosszabbítgatva. Akkor meg olyan lenne mintha munkanélküli lennék. Nah akkor meg máris nem 220-250 lenne a bevételem hanem vagy 30 ezer ? Vagy mennyi a GYES fogalmam sincs ... akkor még rosszabb mint számoltam előtte .
2021. márc. 8. 10:01
 17/89 anonim ***** válasza:
90%
Én biztos nem akarnék olyan házasságot, ahol a férj két hetente hazalátogat egy szex erejéig. Van akinek belefér ez, áldásom rájuk, nekem nem kéne. Akkor inkább keresnék egy olyan állást, amiből nem kell rögtön táppénzre menni, vagy várnék, amíg a férj nem keres többet itthon. Nekem nincs boldogság abban, hogy egyedül nevelek egy gyereket, közben meg néha kapok egy adag pénzt az apjától, hogy nesze.
2021. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 A kérdező kommentje:

15 Ha tényleg úgy van ahogy az egyik valaszolo írta és határozott szerződés esetén csak GYES jár , meg akkoris ha előtte 3 évet dolgoztam már ugyanott akkor semikkep nem tudjuk vàllalni.

Akkor az albi rezsi és kevés kaja jön ki. De ha nem anya tejes hanem méregdrága tapszer, tejpép kell?!!

Meg előtte ugye az orvos stb....

2021. márc. 8. 10:03
 19/89 anonim ***** válasza:
58%
Hány évesek vagytok? Te tervezed, hogy keresel valami biztosabb munkát ahol nem 2-3 hónapot hosszabbítanak? Egyébként nekem terhesség alatt több pénzem maradt. Nem kellett bérlet, nem jártam munka előtt boltba, nem rendeltem kaját. A tp pár hónap. A csed-gyed, ahogy írták bőven több. Plusz családi adókedvezmény, családi pótlék, anyasági támogatás...nem tudom a város ahol laksz ad-e valami plusz pénzt. Otthon léted alatt elvégezhetsz valami sulit, hogy jobb helyre visszamehess vagy ott van a gyed extra. Azzal is vissza mehetsz dolgozni. Csak kifogásokat keresel.
2021. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
97%
Nem azt írtam, hogy ha határozott szerződésed van akkor gyes jár. A csed és a gyed feltétele a szülés napján elő munkaviszonyból származó biztosítási jogviszony. Tehát tegyük fel, a munkaszerzodesed január 1ig szol. Ha december 31en szülsz, jár a csed és a gyed. Ha január 2an, nem jár.
2021. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!