Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen elvetetném a helyedben.


Én is vegyipari cégnél dolgozok, és a vegyésztechnikus hölgyek itt is azonnal táppénz, a 12 hetet sem szabad kivárni. Az évek során talán 1-2 nő esetén volt, hogy még 1-2 hónapot be tudták rakni irodára, de ez csak abban az esetben megoldható, ha épp munkaerőhiány van. Teljesen törvényes.


A gyereknevelés nem leányálom még párban sem. Egyedül igazi szívás. Nem szabad elhinni mindent a cukormázas instanyuknak, akiket egy komplett hadsereg segít a háttérben, persze soha nem vallanák be.

Nekem 10 éves a gyerek, és mára tudatosult bennem, hogy elsődlegesen nem is a pénz számít gyerekvállalásnál leginkább, hanem hogy hány számottevő segítsége van anyának! Akik bármikor ugraszthatók! És a második a pénz. És nem ám az első 3 évben fog a legtöbbe kerülni a gyerek, hanem ahogy nő, úgy kerül egyre többe, és többe.

És amit a szuperanyuk sosem említenek, csak akkor tud anyuka dolgozni a gyerek mellett, ha van legalább két bármikor ugrasztható gyerekfelvigyázója a betegségekre, szünetekre, suliban évi 16 hét szünet van!!!! Egy 30 éves magyar munkavállalónak jó esetben 5 hét szabadság jár évente. Ki lehet számolni.

Ami meg most megy a covid miatt, az meg már csak hab a tortán. Az én gyerekem úgy "hiányzott" 6 hetet eddig 2020 szeptember 1-től, hogy egy árva napot nem volt beteg. Hol covidos tanár, hol covidos osztálytárs miatt voltak karanténban. És ehhez még hozzájött két hét téli, 1 hét őszi szünet.

2021. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
55%

"Mégegyszer leírom: mi lenne jobban indokolt , mint az , hogy akár a belélegzése is egészségkárosító lehet a magzatra."



Ez csak arra indok, hogy más munkakörbe tegyenek! Tpre orvosi indok kell. Az orvosi indok pedig nem az, hogy ilyen olyan munkaköröd van!


Ha nem tudnak más értelmes munkát adni akkor maradsz otthon és fizetik 100%. A táppénzt a cég nem kérheti, igazából hivatalosan te sem, csak orvos. Az orvos pedig nem dönthet(ne) a munkakör alapján, mert semmi köze hozzá.

2021. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:

52. Túl van tàrgyalva màr, ha ellenkezel az az én dolgomon nem vàltoztat.

Az orvos pedig igenis figyelembe veszi a munkakört mert nem mindegy, hogy valaki irodában ül egyedül vagy éppen konyhán dolgozik és 20- 30 literes teli fazekakat, zsákos alapanyagokat emelget ezt az orvos figyelembe veszi. Ezer meg egy más eset, körülmény lehet, az enyém csak egy a sok közül.

2021. márc. 8. 17:17
 54/89 A kérdező kommentje:

Esetleg inkább olyan írjon akinek abban van tapasztalata h a férje külföldön dolgozik és egyedül van gyerekkel !

H mi a tapasztalata

2021. márc. 8. 17:25
 55/89 anonim ***** válasza:
0%

"mert nem mindegy, hogy valaki irodában ül egyedül vagy éppen konyhán dolgozik és 20- 30 literes teli fazekakat, zsákos alapanyagokat emelget"


De, teljesen mindegy. Nyilván terhes ne emeljen nagyot de ez nem a táppénz témája hanem ekkor át kell rakni mas munkakörbe. Például iroda.

2021. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:

55 Látom nem tudsz leakadni erről a témáról. Hogy rakjon irodára ha nálunk is pl a pénzügyön van üresedés , de se tudásom se végzettségem hozzá,még ha akar sem tehet oda, mert nem tudom ellátni.De neki sem érdeke nem hozzáértőt odatenni.


De inkább a saját! dolgoddal törődj, ha csak kötekedést tudsz írni.

2021. márc. 8. 17:53
 57/89 anonim ***** válasza:
66%

#56: ha nem tud mást adni akkor fizet 100% és otthon vagy.

Te kötekedést érzel ott ahol csak tamogatolag elmondjuk mihez van jogod, minek érdemes utána nézned. Ehelyett még mindig a hülyeséget fujod.

2021. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 A kérdező kommentje:

57 Én értem amit írsz, de te meg azt értsd meg én nem fogok szembemenni a munkáltatómmal,mivel rajta múlik a megélhetésem.

Egyébként az orvos ha hiszed ha nem elsők közt kérdezte meg h mit is dolgozok ?


A kérdés nem ez volt hanem az eldöntendő dolog, hogy vállaljam e így ( férj külföldön ) vagy sem a babát.

2021. márc. 8. 18:04
 59/89 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem te már eldöntötted, hogy nem akarod, csak várod a minél több megerősítést. Ami pedig nem ezt támogatja meg, arra mind van kifogás...

Egyébként ha nálatok a kerest emelés csak külföldön jöhet szóba, és meg sem próbáltok itthon alternatívát keresni; az sem kell, hogy egy életre szóljon: bölcsibe is lehet adni a gyereket, és akkor te is vissza tudsz menni majd dolgozni; sőt, addig több jövedelmed lesz, mint most, mert akkor kapod a fizetésed+GYED/GYES+CSP.- ha már ennyire a megélhetések tárgya a gyereketek élete...

2021. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen tapasztalatot vársz. Egyedül lenni egy kisbabával szívás. Mindent neked kell csinálnod, senki nem segít, nincs szünet (max, amíg alszik). Viheted mindenhova magaddal. Az apját nem fogja ismerni, mert sosem lesz ott. Olyan lesz neki, mint egy távoli rokon, aki egy évben háromszor lát. Visszamész dolgozni, utána neked kell megoldani az összes betegséget, szünetet, stb.

Szerintem azt kellene eldöntened, hogy akarsz-e egyáltalán gyereket, mert úgy tűnik, hogy a helyzeted nem fog 2-3 év múlva sem megváltozni. Vagy akarod most így is, vagy utána sem fogod akarni. Úgy meg kár lenne megszülni, csak szívás lesz neked is meg a gyereknek is.

2021. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!