Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
79%

Én vagyok aki Németországban él. Nekünk is nulla tényleg nulla segítségünk van és mégis van egy 5 éves és egy 9 hetes gyermekem és nem vagyok anyuka mártír tipus mégis eddig jól boldogulunk. Persze férjem sokat segít.

Azért is írtam, hogy ez nektek is mind megoldható lenne, csak lépni kell. Lenne bő fél évetek mindent elintézni. Gondolj bele csak neked a gyes és a cs.p lenne 518€ plusz az ő fizetése. Szerintem DHL-nél tuti megkap 1800€ kézbe. Ebből legyen 700€ a lakás rezsistől. Nehogy azt mond, hogy nem jöttök ki belőle.

2021. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, tessék:


Ein typisches Gehalt für Paketzusteller/in bei Deutsche Post & DHL beträgt €2.649. Gehälter für Paketzusteller/in bei Deutsche Post & DHL können von €2.086 bis €3.338 reichen.

2021. jan. 24.


Ez brutto. Tehát kb úgy ahogy mondtam. Most a korona miatt, kb könyörögnek a munkaerőért. 8 órás munka, bejelentve.

2021. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
60%

Nem más férfiként. Ugyanúgy a gyereke.


Én mondjuk nem tudnék a családom nélkül élni hónapokig.


Nem is értem az miért nem opció hogy itthon dolgozik? Vagy külföldön de mentek ti is?

Miért kéne szétszakadni?

2021. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
79%
#73 Azért mert ezek csak üres kifogások, mert nem akarja a gyereket, és most innen vár közmegerősítést hozzá.
2021. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
49%

71-es igen, ez így szép és jó, de arról miért nem mesélsz, hogy nem egyszerű lakást találni? Ha a férje ki is megy, akkor ő el van egy munkásszállón, de azért gyerekkel mégsem lehetnek ott.

Igen, akik kint vannak, és van lakás, van munkájuk előnyben vannak.


Amúgy a családi pótlék különbözetet megkapnák, ha a férj kint dolgozik, a gyerek otthon van.

2021. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
36%
Semmikepp nem az abortuszt. Nem futamodnek meg. Attol hogy a kezdet nehez nem azt jelenti hogy orokke ugy is marad.
2021. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
64%
75-ös, miért kellene hogy munkásszállón legyen a férje? Olvasd el az elöbbi hozzászólásokat is.
2021. márc. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom melyik részt ajánlod és hol élsz és mennyire frissek ebben a tapasztalataid, de baromi nehéz lakást találni. És pont tudhatod hogy egy friss kezdőnek nehezen adnak ki lakást, kaució legalább 2 havi bérleti díj. És ha nincs lakásod, nincs hova bejelentkezni, ha nincs lakcím akkor nehéz munkát találni.

Sokan jönnek ki ezért inkább először egyedül aztán ha biztosabban a feltételek, jön a másik.

Hidd el én sem pártolom az abortuszt, de szerinted ha ki is jön, akkor szülésnél mennyit ért meg a nyelvből? Nem azért mert lenéznék valakit, de amúgy is stresszes az elég helyzet.


Ha Magyarországról van pro és kontra, akkor azért jobb ha tudja Németországról is. Írod hogy kap alap Elterngeldet, akkor az 300 euro per hónap, ezt kaphatja egy évig, aztán?? Sokan ezzel sincsenek tisztába...

2021. márc. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
26%

Te felelősséged mit döntesz de az anyagiakra ne fogjad. Nálad sokkal rosszabb helyzetben is megtartotta aki szerette/akarta a gyerekét és nálad gazdagabb is ölte már meg valami miatt.

Nem lehettek amúgy túlzottan rossz anyagi helyzetben ha kb az a legnagyobb probléma, hogy talán az sztk-ba kell járni magán helyett.

2021. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a kérdés el lett döntve egy tegnap éjszakába nyúló beszélgetés során.
2021. márc. 9. 08:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!