Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 A kérdező kommentje:

17 Nem kéthetente johetne , azt még azt mondanám, oké de kb 3 havonta tudna. Itt ennyit tud keresni, nincs előrelépési lehetősége csak ezzel ha kintre menne.Az én munkám is itt helyben nagyon jónak számít csak ugye nem gyerekbarát.

Meg vegyésztechnikus vagyok, jó eséllyel bármelyik helyen táppénzre kellene mennem ha szakmámban dolgozom.


Össze vagyok totál zavarodva.

2021. márc. 8. 10:06
 22/89 anonim ***** válasza:
97%

Figyi!

Vidéki nagyvárosba élek. Nekünk is az albi 100 alap, de erre max 20 a rezsi. (tégla lakás, gázkonvektoros fűtés 53 nm), 2019-ben volt egyszer, hogy 25 volt a rezsink, az brutál hideg hónap volt).

Szóval mi sem egy kisvárosban élünk.


Én sztk-ba járok terhesgongozásra és eddig semmi atrocitás nem ért. Nagyon sok ismerősöm egyből a magándokiját ajánlotta, de magándokikhoz meg lehetetlenség időpontot kapni! Szeptember végén volt pozi a teszt, és a legközelebbi időpont magánorvoshoz dec. 9 lett volna :O

Hagytam is a fenébe! Megnéztem az sztkt ahol időpontra mész azzonnal hívnak be, és egyéb vizságlatokra sem kell időpont3rt rohangálnod, mert a doki mindent elintéz, be is írja a kiskönyvbe. Most nem kell órákat várni fürtökbe lógó kismamákkal. A védőnő egy cukortündér, ő aztán mindent elmagyarázz töviről hegyire, már inkább keresztanyunak érzem, mint egy egészségügyi alkalmazottnak. Amint nem sikerült felfognom az orvosnál, azt vele mindig megbeszélem (sokáig éjszakás után mentem a nőgyógyászhoz és nem voltam a toppon 😅)

Ha jobban leírod az életkörülményeid, lehet jobban tudnánk segíteni neked. Mármint találnánk megoldást vagy feloldanánk a gátlásaid.

2021. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 A kérdező kommentje:

19 Ez biztos munka, csak éppen így szokás itt, ez a hosszabbítgatás.

Nem tervezek pályát váltani, jobbra nem tudnék, szarabbra meg minek?

Bérletet mindenképp kell vennem városon belül akkor is ha csak épp orvoshoz, vagy vásárolni megyek.


28 vagyok , ő 32.

2021. márc. 8. 10:08
 24/89 anonim ***** válasza:
100%
A férjnél mi a véleménye? Amúgy ez kb egyedülálló anyaság. Nem a pénzkérdés lesz a legnagyobb problémád.
2021. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 A kérdező kommentje:

22 A gátlások és hasonlók a legkevesebb de én maradok majd itt tök egyedül egy gyerekkel ? Az is lehet pénz nélkül , jobb esetben legalább pénzzel.


Sztk dokihoz itt egy sima alap dolog miatt ha mentem is a kérdésemre sem válaszolt! Terhesség alatt pedig azért ez fontosabb mint akkor amikor éppen csak rutin vizsgálat volt. Időpontra mentem aztán a délutános műszakba késve értem be annyi kismama beelőzött.

Magánnál ez nincs, ott a 10 az 10 óra max 10óra 10 perc.

2021. márc. 8. 10:11
 26/89 A kérdező kommentje:

24 Neki is ez, ha úgy döntünk megtartjuk mindenképp ki kell mennie dolgozni. De ő nála ez más mert már van egy gyereke, de nekem ugye nincs....

Csak tényleg 3 havonta látnám akkor olyan mintha egyedül nevelném és nincs is család aki mellettem állna.

2021. márc. 8. 10:13
 27/89 anonim ***** válasza:
31%

15-ös vagyok.

Hanyszor volt hosszabbitva a szerzödesed? A hatarozott munkaviszony terhesseg eseten megszünik, de addig fizetnie kell a tappenzt. A csed feltetele, hogy a munkaviszonyod aktiv legyen vagy a szülest megelozo 42. napon belül szünt meg. Ha idöközben le is jar, akkor el tudsz menni munkanelkülire, ebböl szamitjak a csedet majd.


En ugy latom, hogy te ezt magadban eldöntötted, es ugy erzem nem akarjatok megtartani. Ha fiatalok vagytok, es ez belefer a ti döntesetek, en ezt 30 felett mar nem tudnam megtenni, föleg, hogy van olyan betegsegem, ami mellett szuper ha összejön

2021. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
52%
Más a terhes gondozás és más a sima nőgyógyász. Nálunk a kismamák előnyt élveznek és két doki van párhuzamosan. 🤷
2021. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
A terhessegi vizsgalatokra kötelessege elengednie.
2021. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 A kérdező kommentje:

27 Köszi az infokat. Utána kell néznem fejből nemtudom hányszor volt hosszabbítva.


Én a nem felé hajlok, gyerekként nagyon sokat nélkülöztem, volt, hogy akkor ettem főtt kajàt ha megkínàlt valaki... és emaitt nem érzem jónak az anyagi helyzetünket.

Az meg, hogy a kapcsolat kibírnà e nagyon lutri, mióta együtt vagyunk 2 napnál többet nem voltunk tàvol egymástól.

2021. márc. 8. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!