Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
89%

Mostoha anyám olyan helyen dolgozott, ahol szintén nem dolgozhat terhesen senki. Őt berakták irodába. Annyira elégedettek voltak vele, hogy mikor visszament magasabb fizuért irodai dolgozó lett.

Nem feltétlen kell tp-be gondolkodnod, a cégnek törvényileg kötelessége lenne olyan munkakörbe raknia téged, ahol nyugodtan dolgozhatsz a szülésig.

2021. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 A kérdező kommentje:
29 Nem attól tartok, hogy nem enged el, itt aki terhes kötelező a táppénz, mivel vegyi üzem és veszélyesnek szàmit.
2021. márc. 8. 10:20
 33/89 A kérdező kommentje:
31 Ez itt nem valószínű, az évek alatt làttam jópár terhest és senki nem került irodára. Jó lenne pedig ha így működne.
2021. márc. 8. 10:21
 34/89 anonim ***** válasza:
59%

Nem olvastam végig az egészet, de nekem a kérdés kapcsán egyből az ugrott be, hogy lehet másodállást is vállalni, vagy másik munkahelyet keresni, vagy elköltözni környező kistelepülésekre, ahol olcsóbb a lakhatás... stb. Nem tudom, hogy mik az adottságaitok, és a lehetőségeitek.

Én a megoldást keresném, hogy együtt tudjunk maradni, és a gyerekemnek se kelljen meghalnia. Újraterveznék. Lehet, pont azért érkezett most Ő hozzátok, hogy ezt megtegyétek...

Csak a pénz miatt kizárt, hogy a gyerekem kárára (halálára) döntenék.

2021. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

34 Én ettől racionálisabb típus vagyok, ami bizonyos szempontból baj más szempontból meg nem. Másodállás nem fér bele, akkor hiába van itthon ugyanúgy nem lennénk együtt. Környékhez képest àtlagos a fizunk, jobbat találni meg nem megy füttyszóra.

A falura költözést elvetettük, még gyerek nélkül is, hiába olcsóbb ha kellene másik auto, mert nemjo a közeledés vagy ha bármi kell ugrálni kell a városba. Szóval amivel olcsóbb a falu, másban annyival drágább. Meg ... ha ciki ha nem, leirom. Ami olcsóbb falu, ott sok a roma... és inkább elköltöznek a fiatalok mint odaköltöznek. Van ennek egy racionális oldala is.

2021. márc. 8. 10:53
 36/89 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom hova menne ki külföldre dolgozni a párod, de olyan nincs, hogy egy fizubol ne gyertek ki. Mi Nemetorszagban elunk, igy van ralatasom a dolgokra.

Helybeli duvart vallaljon a ferjed, vagy dolgozhat DHL, Hermes, DpD-nek. Az fix munkaidos. Rengeteg embert keresnek, mert mindenki online vasarol. Vasarnap szabadnap es egy alap nyelvtudas eleg. 1000% hogy eleg lesz az o fizetese. Itt Nemeto-ban, haa ferjed biztositott, neked es kesobb a gyereknek minden orvosi ellatas ingyenes! Ha megszuletik a baba, neked alanyi jogon jar 300€ gyes egy evig plusz 218€ csaladi potlek.

Persze ki kell lepnetek a komfortzonabol, de a gyermeked!!! elete a tet!

2021. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
81%

Utolso vagyok, csak azert irtam, hogy ne azt mond, hogy csak ket opcio van.

Ha a ferjed elhelyezkedik, itt be lesz jelentve es csaladi egeszsegugyi biztositast kaptok. Egy Euroba nem kerul a terhesgondozas meg a szules. Gyerekeknek minden orvossag es egywb orvosi ellstas 18 eves korig ingyenes. Kaja annyi mint otthon, sot van ami olcsobb, es ha nem nagyvaros kozpontjaba koltoztok, max a fizu 1/3-da megy el lakasra , de altalaban meg kevesebb.

2021. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
34%

"itt aki terhes kötelező a táppénz, mivel vegyi üzem és veszélyesnek szàmit."


Hivatalosan ez nem így működik!

2021. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:

36-37 Koszonom az infokat


38 De igen, teljesen hivatalos, mivel kiemelt veszélyességű üzemnek számít. Hidd el ha egy irodában kellene ücsörögni és maximum egy csomag fénymásoló papírral érintkezni, nem így lenne.

2021. márc. 8. 11:26
 40/89 anonim ***** válasza:
66%
37-es ez azert nem igy van, mert pl. van egy ultrahang, amit ajanlanak a Down miatt, az pl. 200 euro. Illetve lehetöseg van az otthoni egyszeri anyasagi tamogatasra is.
2021. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!