Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit választanátok külföldi...

Mit választanátok külföldi munka a férjnek vagy abortusz?

Figyelt kérdés

Ez a két opció van. Ha meg akarjuk tartani, muszáj kimennie dolgozni, másképp nem élnénk meg. De félek egyedül mindent megoldani , segítségem nincs, meg azért egy babával jó ha ott van az apuka is.

Ha elvetetem maradhat itthon, ketten megélünk igyis ( pl megeszem napokig ugyanazt de terhesen azért tápláló koszt kell)meg akkor az én fizum nem esik ki. Mit gondoltok?


Sajnos van előttem negativ példa barátnőm férje is külföldön dolgozott nekik ráment a házasság.


2021. márc. 8. 09:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen anyagi helyzet mellett nem vállalnék gyereket.
2021. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
85%

Meddig érvényes a mostani szerződésed? Mert ugye, ha a szülés időpontjában még él, akkor passzív csed/gyed jár, szóval túl nagy anyagi kiesést nem jelent.


Igazából szerintem te ezt eldöntötted és inkább azt várod, hogy valaki felhatalmazzon az abortuszra, hogy ne csak a te vállad nyomja a döntés terhe.

Én nem vagyok se abortusz párti, se ellenes. Abba gondolj bele, hogy a gyereknevelés nem feltétlenül csak cukormáz. Itt nagyon sok anyuka szeret szépíteni, de pl. anno, ha engem is jobbak félkészítettek volna a dolog nehezebb oldalára, akkor lehet, hogy még vártam volna. Nem csak az első 1-2 évet kell megoldani.

2021. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 A kérdező kommentje:

42 Júniusig érvényes a mostani, nem élne màr akkor.

Persze a döntés úgyis rajtam van, félnék egyedülálló anya lenne mert 3 havonta pár napra egy férj az azért nem sok. Félek nem bírná ki a kapcsolat , meg a gyereknek milyen kapcsolata lenne az apával ha csak ennyit làtná. Nem látná felnőni.


Ne hasznàljatok Nuvaringet, nem megbízható és még drága is. Én hülye maradtam volna a tablettánàl. Bár hiba % mindig van.

2021. márc. 8. 12:10
 44/89 anonim ***** válasza:
29%

"38 De igen, teljesen hivatalos, mivel kiemelt veszélyességű üzemnek számít. Hidd el ha egy irodában kellene ücsörögni és maximum egy csomag fénymásoló papírral érintkezni, nem így lenne."



Most sem így van, csak te elfogadod...

A munkáltató köteles terhességre nem veszélyes munkakörbe rakni.

A táppénz kizárólag akkor van ha az orvosi oka van. A munkakör miatt nem leszel tp.

Ha mégis akkor ott csalás van amibe belemesz.

2021. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.

Ohh, ez esetben én most nem vállalnám.

Az abortusz se egy jó opció, de úgy felnőni, hogy a gyerek alig ismeri az apját, az anyja meg egy idegroncs (mert ugye mindent egyedül kell megoldania, se segítsége, se lelkitámasza) hát nem egy leányálom...

2021. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 A kérdező kommentje:

44 Nem, még mindig nincs igazad és nincs benne semmiféle csalás. Ezzel a végzettséggel nem tölthető be olyan munkakör, ahol nincsenek veszélyes anyagok. Nem is értem a felvetésed, majd valakit kidob az irodából pl a pénzügyről, csak mert én terhes vagyok és berak oda?!! Nonszensz lenne.

Orvosi szempontból épp elég ok, hogy némelyik vegyi anyagnak már a belélegzése is okozhat károsodást a magzatban!

Ezt Te meg mernéd kockáztatni mint ember ?


De ez a kérdés szempontjából már részletdolog.

2021. márc. 8. 12:27
 47/89 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben soha nem vállalnék gyereket.


Amúgy kérdező te mindent a magad környezetére konvertálsz (ami érthető) és fújjod a magadét, de #44-nek igaza van csak ő a törvényt vette elő, ami ugye mindenkire érvényes. De ennél jobban nem akarom elmagyarázni, mert úgyse szeretnél gyereket, nekünk, meg 8, hogy megtartod-e vagy sem. Mi abban segítettünk volna, ha mégis, akkor milyen lehetőségeid vannak (mert láthatóan még nem jártál utána semminek, csak a kezdeti sokk fázisba vagy).


Azért minden jót neked!

2021. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 A kérdező kommentje:

47 Ha ő nem dolgozik ilyen helyen, honnan a jó ... ből tudná, hogy mi vonatkozik erre? Az országban 3ilyen van, kötve hiszem, hogy ő éppen a 3 közül valamelyikben munkaügyi és tb ügyintéző .

Mégegyszer leírom: mi lenne jobban indokolt , mint az , hogy akár a belélegzése is egészségkárosító lehet a magzatra.


Nem értelek téged sem, nyilván mindenki a saját környezetét, saját lehetőségeit veszi számba ilyenkor.

Mire mennék vele ha egy budapesti cégvezető asszony helyzetét nézném, mivel nem vagyok az , nem releváns.


Mint irtam is nem volt tervezett ezért tényleg még a nemtudom mi legyen helyzet áll fenn.

2021. márc. 8. 12:42
 49/89 A kérdező kommentje:
De nem szeretnem ilyen irányba elvinni az eredeti kérdés lenne a lényeg.
2021. márc. 8. 12:44
 50/89 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem érted. Törvény írja elő, hogy veszélyes munkakornyezet esetén a terhes dolgozót olyan munkakörbe kell helyezni, ami nem veszélyes rá nézve. Ha ez nem lehetséges, akkor nem dolgozhat, de távolléti díjat kell neki fizetni (ami az alapberevel azonos). Csak ezt a munkaltatok nem szeretik reklámozni, nekik egyszerűbb elkuldeni tappenzre a dolgozót, de ez meg nem jogszerű, mivel a munkáltató nem küldhet tappenzre. Nem vagy keresőképtelen csak azért, mert terhes vagy, munkára alkalmas állapotban vagy. A munkakorulmenyek nem alkalmasak a te számodra, és nem fordítva.

Tudom, hogy ez szinte sehol nincs betartva, de ez nem jelenti azt, hogy szabályosan járnak el.

Megjegyzem, az állandó szerződéshosszabbítgatás sem szabályos, pont azért, mert senkit nem lenne szabad ilyen helyzetbe hozni, mint pl téged.

2021. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!