Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van megoldás arra, hogy éjjel...

Van megoldás arra, hogy éjjel a férjem is felébredjen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje cumisüvegből etetjük a fiunkat. Főleg azért, mert nekem nincs elég tejem, illetve már nagyon fájdalmas is volt a harapdálása miatt. Megbeszéltük a férjemmel, hogy egyik nap ő, a másik nap én kelek fel éjjel megetetni őt. Ez úgy 4 alkalmat jelent éjjelente. Ez addig működött jól, míg el nem értünk a 2. naphoz, mikor is a férjem nem kelt fel a sírásra. Ez annak tudható be, hogy nagyon mélyen alszik. Ilyenkor még felrázni is alig tudom, mert semmire nem ébred fel. Felőle akár a 3. világháború is kitörhetne éjjel, arra se ébredne fel. Van erre valami megoldás, hogy ő is felébredjen a sírásra? Vagy kénytelen leszek továbbra is én felkelni éjjelente? Ő van vele itthon napközben, én dolgozok, mert az én fizetésem jelentősen több volt, így így döntöttünk. Ezért is lenne fontos, hogy normálisan tudjak aludni éjjel.

2021. ápr. 10. 15:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

#8: Sehogy, mindig magától kelt, mert a leghangosabb ébresztőre sem ébredt fel.

#7 + #10: Félreértitek. Nem nem akar felkelni, hanem nem ébred fel. Próbáltuk korábban hogy ő bent alszik a hálóban, ahol a gyerekágy is van jelenleg, én meg nappaliban lévő ágyon, de én onnan is felébredtem, és oda kellett mennem megetetni, mert ő ugyanúgy horkolt tovább miközben tőle 2 méterre sírt a gyerek. Ha felrázom, akkor már ugrik is, mindent megcsinál, csak ugye közben én is majdnem annyira felébredek, mint ha rendesen felkelnék. Foglalkoztunk már korábban ezzel az alvás "problémájával". Régebben is ugyan ez volt, csak egy időben mellé még hozzájárult az is, hogy annak ellenére hogy mélyen aludt, nem tudta rendesen kialudni magát. Akkor 11-12 órát kellett minden nap aludnia, hogy ébren maradjon nap közben. (Aztán ez szerencsére elmúlt, most már csak 7 órákat alszik, és kialussza magát. De a mélyalvás az ugyanúgy megmaradt.) Akkor kapott egy ilyen szerkezetet, amit magára kellett akasztania (az ujjára + mellkasára kellett tappancsokat rakni). Az mutatta a szívverést is. Próbáltam olyankor felkelteni, a pulzusszám mutatta, hogy tényleg nem ébredt fel, akár át is fordíthattam a hasára alvás közben, arra se reagált, mert aludt. Szóval hiába mondom neki, hogy "kelj fel", ha egyszer nem tud. Képtelen rá. Ez olyan mint hogy én se tudok 10 másodperc alatt 100 métert futni. Emiatt nem is hibáztatom őt, mert biztosan nem szándékosan csinálja.

2021. ápr. 10. 18:34
 12/64 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ilyen nem létezik, semmilyen formában nem talàlkoztam mèg ilyennel(pedig jó alvó vagyok, de ha a gyerek a màsik szobában csak megszólal, fent vagyok),de ha mégis lenne akkor mondd már el miért parasztság felkelteni durvább eszközökkel, ha az enyhe nem használ? Igenis erősebben kell oldalbabökni, leönteni, vagy amire felkel, pl az orrába nyúlni, hogy felkeljen és ellássa a saját gyerekét! Mi vagy te, valami màrtír? Nagyon kell neked, hogy te csinálj mindent, ugye?


Két ember feladata a gyerekét gondozni, aki nem dolgozik az legyen többet fent éjszaka! Nem mindet, de többet! Ha nehezebben kel, akkor erősebben kell kelteni, majd szépen hozzá fog szokni, aztán te is szépen kipihenheted magad, ha hozzászokott! Plusz figyeljetek rá, hogy mindig a fel kell kelni tudattal aludjon el, ugrásra készen, mindig beszéljetek róla alvás előtt és úgy aludjon el, hogy ismételgesse magában!

2021. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

A megoldás alatt valami olyanra vágytam, hogy mondjuk valami alvási technika például. Nincs neki baja azzal ha felkeltem, csak nekem, mert egy kész szenvedés. Hiába beszélünk alvás előtt róla, vagy nem alszik egy percet sem (már megtörtént egyszer, mert annyira rosszul érezte magát mikor lecsesztem idegemben hogy miért nem tud könnyebben felkelni), vagy úgy el alszik, hogy a Jóisten se tudja felkelteni. Próbáltam löködni, a talpát csikizni, meg mindent. Vizet még nem, de szerintem nem működne, mert egyszer az egyik nyaraláson kint aludt a kertben lévő hinta ágyon, éjjel eleredt az eső, és nem ébredt fel, reggel csurom vizesen jött be. Egy dolog működik, ha teljes erőmből rázom. De az viszont annyira fárasztó, hogy akkor már egyszerűbb felkelnem és megetetnem.

Azt kihagytam eddig, lehet említenem kellett volna, hogy mikor én hazaérek 5 fele, akkor utána ő elmegy maszekolni, és 8-kor (most hogy kint lehet maradni tovább, 9-kor) ér haza.

2021. ápr. 10. 20:47
 14/64 anonim ***** válasza:
69%

Van egy cuki toll, viccboltban kapni, ha megnyomod megráz. Nem nagyon, én pl szeretem nyomkodni néha, ha nagyon fáradt vagyok, meg azzal nyomkodom az arcom, elvileg jó a bőrnek az enyhe áram, de biztos, hogy felkelne tőle, mert hát ráz.


Szerezz be egy olyat, 700 ft volt, igazán megéri, oldalba bököd vele(vagy a talpát, vagy valami érzékeny részt és fent is van. Olyan "frissítő", éberré tesz, de az ég világon semmilyen kárt nem csinál.


Vagy még volt az egyik filmben, hogy ha esés érzést tapasztal az ember, könnyebben felébred a mély alvásokból is, szóval nem árt lefordítani valami takaróra az ágy széléről, az sem olyan megerőltető. Elvileg levegővétel akadályozásra is megébrednek(millió ember fogja be a párja orrát, ha az horkol), illetve szerintem a hirtelen hideg is ilyen.


Nem gyereknevelési gond, hanem egészségügyi, de érdekel a téma, szóval rágooglezok, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy valaki ennyire mélyen aludjon. Ez valami látványosság kéne, hogy legyen!

2021. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
67%
12-es igenis létezik ilyen! Én is ilyen vagyok, minden reggel minimum 15 ébresztőt állítok 5 percenként, mert az első 5-re nem is emlékszem, hogy kinyomtam volna, pedig a fülem mellett üvölt maxon. Csak hogy szemléltessem, tinikoromban átaludtam egy tűzoltófelvonulást az utcában, azt is, hogy a nőverem megdobott egy másfél literes vízzel. Semmi nem használ, már én is voltam alvásvizsgálaton és semmi bajom nincs. Vannak ilyen emberek, ez van. Hiába mondod hogy anyai meg apai ösztön, ha valaki fizikailag nem képes rá, akkor nem tud mit tenni ellene, max a párja felrázza, ahogy a kérdező írta. Talán még a vízes megoldás lehet a jó, szépen arcon spricceled valami orchidea öntözővel.
2021. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
45%

Én pont azt írtam, hogy nem anyai ösztön, hanem valami más!


Spriccelni kell hideg vízzel(jobb ötlet, mint a leöntés!) vagy próbáld ki a vicctollat, ami ráz.


Rákerestem, semmi ilyesmit nem találtam, csak ilyen olyan felborult alvásritmusról írnak.

2021. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen papucs, csicska nőt! Rázd fel! Ne te kellj már fel a gyerekhez, amikor dolgozol. Mi az, hogy magától kelt fel? És ha veletlenül elaludt, vagy továbbaludt? Nem kell stresszben tartani, de keltsd fel.
2021. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogyha a kérdező is ilyen “mélyen alvó” lenne, akkor mit csinálnának..? Vagy ahol mindkét fél az a típus, hogy már-már egy atombombával sem lehet felébreszteni? Hagyják egész éjjel étlen-szomjan bőgni a gyereket, mondván nem keltek fel rá??


Amúgy a férjed hogy dolgozott, mielőtt otthon maradt a gyerekkel, mert gondolom az ébresztőre sem kel fel? Munkahelyen elfogadják indoknak napi szinten, hogy “Bocs semmire nem kelek fel, amiatt késtem”..?

Menjen át közvetlen a gyerek mellé aludni és/vagy állítson be ébresztőt (egymás után többet) olyan időközönként, ahogy nagyjából eszik a gyerek, oldja meg! Te dolgozol, nehogy már te keljél minden éjjel 4x!

2021. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:

#18: Előtte is magánzó volt. Illetve jól be volt állva a bioritmusa, 8 óra +- 10 perckor felkelt mindig. Kivéve mikor 10+ órákat aludt, de annak már régen vége lett szerencsére.

2 méterre van tőlünk a kiságy, nem másik szobában. Nem ébred rá fel.

Szóval akkor nem tudtok semmi olyan megoldást, amivel fel tudna ébredni magától és nem nekem kell felráznom?

2021. ápr. 10. 22:21
 20/64 anonim ***** válasza:
68%

Ha az a helyzet hogy ő hanghatásra nem ébred fel akkor nincs ötletem. Amit írtak a többiek azt próbáld meg, hogy te ébreszted különféle praktikákkal. De én mint anya a legkisebb neszre is felébredtem, nehezen tudnám azt elkepzelni, hogy ha a férjem fel is kel én ne ébrednék meg, és egy gyerek sirasra kb vissza se tudnék aludni, mert eleve aktiválódna bennem, hogy valamit tenni kell és totál felébrednék.

A másik hogy az én fiam 7 hónapos korától 3 éves koráig borzalmas alvó volt, éjjel vagy 40 percenként kelt vagy 2-3 órákat fent volt egyhuzamban így en is. Még ha csak feküdtem mellette se pihentem és így kellett dolgoznom. Orrmandula műtét után aludta végig az éjszakát.

2021. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!