Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van megoldás arra, hogy éjjel...

Van megoldás arra, hogy éjjel a férjem is felébredjen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje cumisüvegből etetjük a fiunkat. Főleg azért, mert nekem nincs elég tejem, illetve már nagyon fájdalmas is volt a harapdálása miatt. Megbeszéltük a férjemmel, hogy egyik nap ő, a másik nap én kelek fel éjjel megetetni őt. Ez úgy 4 alkalmat jelent éjjelente. Ez addig működött jól, míg el nem értünk a 2. naphoz, mikor is a férjem nem kelt fel a sírásra. Ez annak tudható be, hogy nagyon mélyen alszik. Ilyenkor még felrázni is alig tudom, mert semmire nem ébred fel. Felőle akár a 3. világháború is kitörhetne éjjel, arra se ébredne fel. Van erre valami megoldás, hogy ő is felébredjen a sírásra? Vagy kénytelen leszek továbbra is én felkelni éjjelente? Ő van vele itthon napközben, én dolgozok, mert az én fizetésem jelentősen több volt, így így döntöttünk. Ezért is lenne fontos, hogy normálisan tudjak aludni éjjel.

2021. ápr. 10. 15:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
89%
Ja. Meg egy ember fent van egyhuzamban 25 (max 30) órát, és akkor rázza a hideg, stb. Kamu.
2021. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem kamukérdés, lejön a kétségbeesettsége a csajnak, és a megoldása is annyira.. tipikus.
2021. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
34%

#52


Te még bizonyára nem töltöttél túl sok időt ezen az oldalon :))

2021. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
38%

Akár kamu a kérdés akár nem, elképesztőek vagytok :D


Hú de beteg lelkű emberek járnák ide :D a 28asnak igaza van, elképesztő ez a kettős mérce.


A lényeg, hogy mindig a nő a csicska, a férfi meg a semmirekellő s.zar alak, bármilyen felállás is van.


Kedvencem: ha a nő van otthon, akkor az igazi munka, hiszen gyereket nevel, ha a férfi? Akkor mereszti :DDD M.E.R.E.S.Z.T.I. :DDDD


Mindegy, csak szidjuk a férfiakat, igaz?


Másik topos vélemény: rugdosd ki az ágyból. Nah, bezzeg ha a dolgozó férjed rugdosna ki téged, szent gyermeknevelő igazi munkás nőt az ágyból hogy hangos a gyerek és szeretne aludni, akkor már menne is válóper (nyilván jogosan.) De ha a férfit kell felkelteni? Hát usd vagd, kisanyam, különben egy világi csicska vagy.


Ha a férfi meló után mos főz takarít gyerekezik éjjel 25x kel, az teljesen ok, nem is vállaltál volna gyereket ha nem csinálja meg, de ha a nő teszi ezt, akkor világi csicska.


Értem hogy eszméletlen frusztráltak vagytok a férjetek felé, vagy a férfiak felé és hatalmasak az elvárások, de szerintem vegyetek vissza mert 10 év múlva egyedül maradtok. Vagy még forduljatok szakemberhez, amíg nem késő.


Szerintem akinél otthon normális a felállás és mindenki annyit csinál otthon amennyi igazságos, az nem jön ide a netre bő nyállal más idegen emberre fröcsögni és megoldásként bántalmazást javasolni. Mondom, akár kamu a kérdés, akár nem, a valaszaitok sokat elmondanak rólatok :D

2021. ápr. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
40%

#54, én nem tudom, te meg a 28-as hol éltek, de olyan otthon lévő nőt én speciel még nem láttam, aki elvárná, hogy a dolgozó férje keljen a gyerekhez x-szer éjszaka, míg ő alszik. Már csak abból kifolyólag sem, hogy a többség szoptat, azt meg apuka a legjobb szándéka ellenére sem tud. Ettől nem lesz "semmirekellő s.zar alak", attól lesz az, ha SEMMIT nem csinál, ha hazamegy és csak döglik, ha letojja a gyerekét, ha elvárja, hogy körbe legyen ugrálva még ő is, mert ahhoz is életképtelen, hogy összedobjon egy szendvicset magának, és még sorolhatnám.

Mutass már egy olyan párt, ahol a dolgozó apuka éjszakázik, a nő meg, aki otthon van, csicsikál, mert jaj, hát ő "nem tud" (!!!) felkelni.

Többen is leírták, hogy annak kéne vinni az éjszakát, aki otthon van, nemtől függetlenül. Tehát nem, az marha nagy tévedés, hogy fordítva ez rendben lenne. Úgy sem lenne rendben egyáltalán, hiába akarod kollektíven az egész férfi nemet áldozatként beállítani.

Ez kb olyan, mint amikor ti azt mondjátok, hogy a nők egyenlőséget akarnak, de az előjogaikat megtartanák. Figyelj szívem, dolgozz te, mert jobban keresel, én majd maradok itthon a gyerekkel, de azért éjszaka te kelsz hozzá, elvégre te vagy az anyja, és különben is, én férfi vagyok, ergo nincsenek anyai ösztöneim, ja meg mélyen is alszom. De a leggázabb az, hogy a kérdező próbál megoldást találni, nem is a párja. Mondjuk nem csodálom, valszeg marha kényelmes neki ez így.

2021. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
45%

Pedig alap gyakorin hogy nem szülünk olyan férfinek aki nem kel meló mellett a KÖZÖS gyerekhez.


Egyszer trollkodasbol beírtam válasznak hogy az én férjem munka mellett kel a hármasikreinkhez, cumisüvegből adja nekik az anyatejet, amíg én alszom, de ha nem így tenne, nem is szültem volna neki. A válaszom 100%ban hasznos lett, senki se vágta hogy kamu. Szóval ez itt ALAP. PONT.

2021. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
38%

Ki is kerestem, 57. válasz.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Itt is amúgy sza.rrá vannak savazva a léha, csak dolgozó férfiak :D szóval nekem senki se mondja hogy nincs kettős mérce.


Bár igazából az van gyakorin, hogy az a legeslegfontosabb, hogy a kérdés valamely szereplője (legjobb ha mindkét fél) brutálisan szét legyen savazva trágár szavakkal, és akkor nyugodtan alszik ez a sok kiegyensúlyozott anyuka :)

2021. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor ezek szerint tényleg vannak ilyen nők is. Na nekik valóban nem kell csodálkozni, ha apuka lelép.

Az én férjem irodában dolgozik, ráadásul csoportvezető, egy olyan szinten "pofátlanul" rugalmas munkaidővel, hogy az esetek 90%-ában konkrétan beesik reggel 8-ra, délután 2-kor meg már itthon van. Én is ugyanannál a cégnél dolgozom, pontosan tudom, mi a munkája, és ne érts félre, én örülök a világon a legjobban annak, hogy nem kell megszakadnia, sokat lehet velünk, és még elég jól is keres. De igen, tőle pl. igencsak túlzás lenne, ha hullafáradtan esne be az ajtón, és lehet, hogy nem nézném jó szemmel, ha arra sem lenne képes, hogy elmosogat, vagy esetleg kisétál a boltba. Azt viszont soha a büdös életben nem vártam el, hogy keljen éjszaka, még hétvégén, szabadság alatt, stb. sem. Mert attól még dolgozik, és felelős munkája van, nem lehet hullafáradtan végezni. Egyedül akkor kelt 2-3 napig, amikor hazajöttem a lányunkkal a kórházból, császár után 3 nappal, és elég nehezen mozogtam még, ő pedig azon a héten itthon volt apaszabin. De még akkor sem én kértem meg rá, ő volt az, aki közölte, hogy én maradjak a seggemen, majd ő tisztába teszi, áthozza nekem etetni, aztán visszaviszi aludni.

2021. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen megértelek, és az nagyon jó ha úgy vannak felosztva a teendő hogy egyikőtök se szakadjon meg. Normális esetben ezt megbeszélik a felek, akkor is, ha valaki aránytalannak érzi.


Itt nem rólad van szó nyilván, csak én azt nem értem hogy ezen az oldalon miért szólnak be vadidegen emberek egymásnak ennyire agresszíven és miért javasolnak mindig drasztikus megoldásokat, miközben a kérdező életének csak egy apró kis részletét ismerik. Általában ezek a nők bezzegelnek azzal hogy az ő férjük még szoptatni is tud, de szerintem ha annyira rendben menne otthon minden, nem itt habzana a szájuk.

2021. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani a problémát?
2021. aug. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!