Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van megoldás arra, hogy éjjel...

Van megoldás arra, hogy éjjel a férjem is felébredjen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje cumisüvegből etetjük a fiunkat. Főleg azért, mert nekem nincs elég tejem, illetve már nagyon fájdalmas is volt a harapdálása miatt. Megbeszéltük a férjemmel, hogy egyik nap ő, a másik nap én kelek fel éjjel megetetni őt. Ez úgy 4 alkalmat jelent éjjelente. Ez addig működött jól, míg el nem értünk a 2. naphoz, mikor is a férjem nem kelt fel a sírásra. Ez annak tudható be, hogy nagyon mélyen alszik. Ilyenkor még felrázni is alig tudom, mert semmire nem ébred fel. Felőle akár a 3. világháború is kitörhetne éjjel, arra se ébredne fel. Van erre valami megoldás, hogy ő is felébredjen a sírásra? Vagy kénytelen leszek továbbra is én felkelni éjjelente? Ő van vele itthon napközben, én dolgozok, mert az én fizetésem jelentősen több volt, így így döntöttünk. Ezért is lenne fontos, hogy normálisan tudjak aludni éjjel.

2021. ápr. 10. 15:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
0%

Egy megoldás van még, ha minden kötél szakad: cseréltek. Ő dolgozik, te maradsz otthon. Értem én, hogy te jobban keresel, de 1. Az nem oké, hogy munka mellett még te kelj minden éjjel 4x; 2. Ha jó a fizud, akkor csak van annyi tartalékotok, hogy abból + a te GYED-edből, ami szintén nem lehet rossz + a férjed fizetéséből kihúzzátok addig, amíg a fiatok 2 éves lesz. Akkor mehet bölcsibe, és dolgozhattok mindketten. Plusz addigra már esélyes, hogy nem fog éjjel sem (annyit) ébredni, bár nem derül ki, hogy most perpill mennyi idős.

Így a férjednek nem kell kelni, te meg nem leszel mosott sz.r, mert legalább dolgozni menned nem kell az éjszakázás mellett.

2021. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
76%

Miért kéne bocsánatot kérned? Ha megemlítenéd, hogy túlsúlyos, ő meg 2 hétig koplalna majd összeesne, az az ő hülyesége, hogy szélsőségre váltott normál diétázás és sport helyett. Anyám, igazi mártír vagy! Nem te mondtad neki, hogy ne aludjon, az az ő hülyesége. Aludnia kellett volna és "stresszben" lenni, hogy bármikor fel kell kelnie, mert a gyereke sírhat. Mindenki ezért kel fel, mert tudja, hogy rossz történhet, nem azért, mert olyan jó nekünk.


Ha azt mondanád neki, hogy igyon egy kis alkoholt és leinná magát gyomormosásig(túlzásba vitte) az se a te hibád. Nem azt mondtad, hogy tolja túl az egészet, hanem hogy figyeljen oda.


De oké, csináld csak az éjszakázásokat munka mellett, szükséged van a tudatra, hogy te helyette is ellátod a gyerekét, milyen hasznos vagy.

2021. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, hagyjuk már! Nem veszed észre, hogy színészkedik? Egy éjszaka nem alszik és már összeesik meg hidegrázása van? Na és aki kamionozik és 30-40 órákat levezet alvás nélkül? Azokkal mi van?

Színészkedik, te meg beveszed. De kelj csak fel te a gyerekhez, mert aki ilyen hülye, az megérdemli a sorsát.

2021. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
60%
Igen, nehogy hallgass is valakire. Inkább hidd el a habi férjednek, hogy nem tud felkelni a gyerekhez. Te meg munka után rendezd a gyereket, vezesd a háztartást, és kelj fel a gyerekhez te, idióta! Az ilyen szolgalelkű nő megérdemli.
2021. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
53%
Mártír és puh@pcs, gyönyörű.
2021. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
60%
Játszadozik veled, nem látod át? Azért nem kel fel, mert tudja, hogy téged zsarolhat lelkileg es játszadozhat veled. Gratulálok! Csak így tovább, emeletes marha!
2021. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen válogatottan szidni egy ismeretlent, szép 🤦
2021. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen válogatottan hülyének lenni egy ismeretlennek, szép🤦‍♀️
2021. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan alvás applikációk okos ébresztő órával, amelyek abban a fázisban ébresztenek fel amikor a legkönnyebb felébredni (neki is van ilyen fázis, még ha nem is hiszed el). Amire gondolok konrétan az a Sleep Cycle: Sleep analysis & Smart alarm clock alkalmazás. Lehetne kísérletezni, megfigyelni az alvási ciklusát pár napig (merthogy mégegyszer, mindenkinek vannak mélyebb és éberebb szakaszai alvás közben), és úgy igazítani az alvási idejét, hogy kb akkor aludjon a legéberebben amikor a baba fel szokott kelni.


Egyébként ne haragudj, biztosan van ilyen a világon, de ez az egész annyira full kamunak tűnik... neked épp most van dolgod az ország másik felében amikor a válaszolók kíváncsiak arra, hogy mi történne ha egy éjszakát nem töltenél otthon... ja :D

2021. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként nekem is kamuszagú már maga a kérdés a körítéssel...
2021. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!