Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 anonim ***** válasza:
67%
29. Hát te fantasztikus anya lehetez. Fincsike előre felkockázott pulykanyak leves a lurkóknak. Nyami. Nem unják meg a pulykanyakat minden nap? Vagy néha adsz nekik főtt farhátat? Nálunk a kutya van ilyen menün. Egy valószínű pár hetes babáról beszélünk. Nem, akkor nem cserélünk tampont, de ha ennyit szültél ezt illene tudnod. Az arcmosás nem annyi idő mint a főzés. Vagy ezt sem tudod? Ja mondjuk a vízbe belevágni a csirkenyakat az lehet. És igen, volt hogy vittem a wc-re magammal, mert nem hagyom ordítani a gyerekem, akkor sem ha az ilyeneknek mint te nem tetszik.
2022. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/142 anonim ***** válasza:
72%

Nézz utána a nagy igényű/több emberes baba fogalmának. A férjed meg beszólogatás helyett emelje meg a popóját, álljon oda a tűzhelyhez, ha válogatós, és tanuljon meg elkészíteni néhány dolgot, hogy ne haljon éhen, és legfőképp ne hagyjon magadra, mikor egyértelműen látszik, hogy egyedül nem bírod.

Ne segítsen, vegye ki a részét a napi feladatokból. Ha most nem csinálja, később se fogja, mikor visszamész dolgozni. Akkor majd te viszed a háztartást, a gyereknevelést, és mellette dolgozol 8 órát, ő meg munka után csak heverészik, mert elfáradt?

2022. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/142 anonim ***** válasza:
96%

A férjem is ilyen volt , örökké csesztetett, hogy bezzeg más haverjánál van kaja, rend és tisztaság és nem felejt el az asszony időpontokat, reggel a reggeli már ki van keszítve, sohanincs véletlenül elölmaradt kaja, villany nem ég feleslegesen sosem. Stb..


De játszótérre se vitte le egyedül hétvégente délelőtt, hogy a fentiek közül valamivel haladjak, elaltatni 4 évesen alatta először - akkor már nem is kellett, a hisztiktől befeszült és öt is kezelni kellett.


Lényegében egy nagy idegesítő gyerek volt.


El is váltam és mélyen magamba néztem, hogy hogy sikerült ilyen pasit kifognom

2022. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy a férjed basztat meg válogat. Igen, még mindig úgy gondolom, hogy vele van a gond. Peldálózik "masokkal" úgy, hogy nem tudja, ott pl mennyit segít a pasi, nagyi, mennyi kaját rendelnek, mennyire nyugodt a baba stb. Gyerekes. És még te érzed szarul magad. Neki kene. Kezdj a sarkadra allni, ugyanis nem azért kapod a csedet, hogy neki főzőcskézz meg utána takaríts, hanem azért, hogy a csecsemőt ellásd. Csecsemőgondozasi díj. Ez a neve. Nem neki vagy az anyukája, hanem a babának. Fú, nem tudnék felnézni egy ilyen nyafogó, reklamáló kisfiúra, cseppet sem férfias.
2022. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 anonim ***** válasza:
95%

És ha tegyük fel te lebetegszel, esetleg kórházba kerülsz, hogy tervezi ellátni a gyereket, ha ennyire nem megy most se?


Elmesélném, hogy nekem műtétem volt az első 3 hónapban, és a férjem ellátott mindent. Babát, házat engem!


A te férjed megtudná ezeket csinálni? Sajnálom de életképtelen. Az én férjem se egy konyhatündér, de azért egy sültkrumplit meg gyorsfagyasztott rántotthúst megtud sütni, nem beszélve arról, hogy youtube videót használva direkt megtanult pár ételt elkészíteni azért ez nem atomfizika.


A legtöbb nőnek normális társa van az otthoni teendők ellátására, és nem beszólogat, hogy bezzeg más nőknek megy. Te is nyugodtan visszaszólhatsz, hogy más férfinak meg az megy, hogy megfőzzön egy vacsorát, meg elmosogasson, neki miért nem megy? Itt a kommentszekció neki megmutatni.


Amúgy a kendő segíteni fog. Én elsírtam magam örömömben, hogy segítség nélkül, míg aludt rajtam a gyerek megtudtan csinálni egy kávét végre. Onnanstól volt 2 szabad kezem, sepregettem, nem porszívóztam, mentem ide oda, elpakoltam végre. Megváltás. Aztán később jól elvolt a gyerek a konyhában letett játszó szőnyegen. Viszont az első 3 hónapban, a kis műtétemet is belevéve, a férjem bebizonyította hogy milyen elkötelezett a családja felé. Hazajött, elmosogatott, csinált egy ehető spagettit és játszott a gyerekkel, hogy aztán felváltva csitítsuk a hasfájós sírását, és együtt fürdessük, meg altassuk el.


Ilyen egy apa és egy társ, nem olyan mint a te férjed akinek a szolgája vagy

2022. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/142 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy egy felnőtt ember nem tud főzni. MINDNEKI fel tud rakni egy tésztát vagy rizst főni, egy lecsót összerottyanni, egy rakott krumplit megsülni, egy csirkét-zöldséget megpárolni stb. Aki erre felnőttként nem képes, az sajnos értelmileg fogyatékos. Azt, hogy a férjed fogykó vagy lusta, neked kell tudnod.

Mondom ezt úgy, hogy kb soha nem főztem évekig miután elköltöztem a szülői házból. Rendeltünk, vagy főzött a férjem, mert neki néha magától van kedve. De akkor sem mondtam, hogy nem tudok főzni, mert azért ennyire nem becsülöm alul magam. Szimplán nem akartam. Mikor terhes lettem, akkor kezdtem el rendszeresen főzni, alap kajákat, hogy ne pizzán nőjön majd fel a gyerek. Igen, lehet hogy receptből csinálom a főzeléket meg a palacsintát, amiért egy rendes háziasszony körberöhögne, de csinálom. És finom lesz, mert olyan kajákba fogok bele, amiket nem lehet elrontani. A férjed is pont így be tudná írni a Google-ba, hogy egyszerű receptek, és máris meglátná, hogy megy ez neki. Csak egyszerűbb téged cseszegetnie. Mindenesetre én olyan ember véleményére egy percig nem adnék, aki konkréten elkezdett fogyni, mert nincs elé tolva minden nap a főtt kaja. Komolyan, ő nem érzi, hogy iszonyat gáz amit csinál? Egy 10 évesbe több életösztön szorult. Ilyen önallótlan emberre nem tudnék férfiaként tekinteni, aki képes lenne éhen halni magától. Röhej. Úgyhogy neki kell össze szednie magát.

2022. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/142 anonim ***** válasza:
14%

Jajj hagyjátok már ezt az egyenrangú dumát. Semmi sem egyenrangú. A férjem szolgálatban van 12 órákat, vezenylik le a határra, 40 migranssal harcol egész krva éjszaka, akik szettorik az autojukat stb. És akkor hazajon alljon neki főzni nem??

Egész nap itthon vagyok, én osztom be az időmet. Nekem kell megtalalnom a módját hogy amit eddig, most is meg tudjam csinalni, reggeltől estig van rá időm. Ameddig leirtad ezt, meg itt valaszolgatsz mar megfőzhettél volna pl.

Hordoztam a gyereket, reggel jól feltoltottem sok jatekkal, iszsz baba volt, kivittem magamhoz a konyhába vagy ekeve rajtam volt és az elején igy csinaltuk. Nagyokat setaltunk minden nap, beszéltem neki mindent. Takarítani is úgy, hogy lát. Csak hordozoban aludt 1 évig, csak rajtam.

Kocsim nincs. Bolt srb, mindent igy egyutt.

2 óránként kelt 2 éves koraig. Másfél eves korától beszel, mára 2,5 évesen már folyekonyan és segit a maga módján mindenbe. Hozza kell szoktatni, de ha epp olyan nap van, hogy nagyon rád van szüksége nem kell erőltetni, első a baba. Zenét kapcsolni neki stb, talalekonynak kell lenni, figyelni az igényeit. A panaszkodassal elöltöltött időt pedig hasznosan eltolteni. Hatekonyan takaritani, minden nap egy dolgot. Kb mosatlanod sincs ha nem fozok. Fozni lehet tobb napra is, lefagyasztani is lehet. Keresni kell recepteket amik max 1 óra alatt megvannak. Nekem igazán matrica gyerekem van, wcn se vagyok egyedül kb sose, de nem puffogok.

Minimum az este az enyém és ferjeme, a szex sokat segít a feszkó levezeteseben.. És napkozben se lesz baja (ha már nagyobb) fel óra mesétől.

1 éves koraig elvegeztem egy képzést, most letettem egy enelt erettsegit és felvettek egyetemre.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember.

2022. aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom utolsó xD
2022. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ha az elvileg képzett, felfegyverzett határőröknek egész éjszakai elfoglaltságot jelent kemény 40 migráns (akik között ugye van nő, gyerek), akkor valami ott nagyon el van cseszve.

A legtöbb férfi nem határőr vagy rendőr, nem 12 órázik. Aki igen, annak is ott a lehetősége, hogy más munka után nézzen, egy pénztáros jobban keres, és kevésbé közutálat tárgya legalább.

Ha te nem vagy egyenrangú az a te bajod. Más attól még az.

2022. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt meleg étel, rend és tisztaság két benti, nagytestű kutya meg a most 6 hetes csecsemő mellett, hogy a férjem kivett egy hónap szabit és a mamák váltva hozták a kajákat...

De ha a mamaszolgálat nem is ment volna, a férjem itt volt, bevállalta volna vagy a babát míg főzök, vagy főzött volna ő. Ahogy a takarítást is váltásba csináltuk, de a kutyasétát is, ha épp nem családosan mentünk ki.

Mióta visszament dolgozni néha nehezebben haladunk (néha megváltom a világot egy délelőtt alatt), de nem nyafog, hanem vagy gyerekezik vagy főz-takarít.

2022. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!