Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 A kérdező kommentje:

De így hogy tanulja meg egy gyerek,hogy hol a határai?


Hogy tanulja meg,hogy mik a veszélyes szituációk,ha valaki folyton visszahúzza egy pórázon?


A másik a pórázzal mintha azt sugallnád a gyerekednek,hogy nem bízol benne.

2023. máj. 29. 11:21
 12/84 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem megalázó.

Másrészt viszont egyetértek, pórázt rácsatolni sokkal egyszerűbb, mint nevelni.

2023. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre valaki

Szerintem is,ilyet a lusta szülők csinálnak,hogy pórázon vezessék a gyereket.

2023. máj. 29. 11:28
 14/84 anonim ***** válasza:
83%

Rengeteg láthatatlan "póráz" van az életben. Azért miért nem berzenkedsz? Pl: hogy egy 17 éves nem vehet alkoholt.

Miért? Mert nem bízunk meg benne, hogy mértékkel tudna inni.

Akkor se ha van olyan 17 éves, aki képes lenne.

És te azt rovod fel, hogy egy szülő "nem bízik" abban, hogy a totyogó gyerekének van elég esze ahhoz, hogy ne ütesse el magát?

Nincs elég eszük, mert nincs elég tapasztalatuk. És nem is lesz, ha elcsapja egy autó mielőtt felnőhetne.

Egyébként az másik oldalról is fel lehet fogni: azért kell, mert a szülő saját magában "nem bízik", hogy el tudja kapni az elszaladó gyereket.

Ez olyan elítélendő?

2023. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
93%

Ismétlem, a póráz egy plusz biztonsàgi megoldás, ha kirántja a kezét az enyémből. A határokat így is tanítom neki, de nem akarom az életét kockára tenni, mert mit szól majd egy névtelen, okoskodó senki.


Lehet, hogy LL junios fia is élne még, ha használnak biztonsági hámot. Biztos vagyok benne, hogy őt is tanították a biztonságos közlekedésre, de egy óvodásban nem lehet megbízni.


Egy másfél évesben meg pláne nem bízom.


Majd ha lesz gyereked, rájössz

2023. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

Elképzelem a szituációt

apa,anya,gyerek,kutya együtt sétálgatnak.


Gyerek kutya elöl, póráz pedig rájuk kötve.

Apa hatul pórázon vezeti a kutyát,anya pedig ugyancsak hátul pórázon vezeti a gyereket.


Nekem nagyon-nagyon fura,beteges

2023. máj. 29. 11:38
 17/84 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, nem érted. Miközben épp tanítod közlekedni, akkor még nem tud közlekedni. Ha másfél évesen elüti az autó, nem fog vigasztalni, hogy 3 éves korára megtanult volna közlekedni.
2023. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
93%

Úristen, kérdező, mit nem értesz még mindig???!!


A 15-ös megírta kerek-perec a konkrét példával: LL Juniorék kisfia is így rántotta ki a kezét anyja kezéből!!! Egy másodperc volt az egész. Értsd már meg, hogy a gyerek élete a legfontosabb, nem az, hogy ki mit gondol vagy hogy néz ki.

2023. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ezek szerint te nem fogsz használni babakocsit, biztonsági ülést, biztonsági övet sem, hiszen az is korlátoz a szabad mozgásban, és mem tanulja meg, hol vannak a határai?
2023. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
89%

Megint itt van egy okos kérdező,akinek van véleménye,de más véleményét kineveti,lepontozza elkezd vitázni.

Nektek nincsen jobb dolgotok?mi a bubanatos f@szert kell vitatkozni,ha másnak nem az a véleménye mint nektek?

Lelustazol idegen ismeretlen embereket,hogy van ehhez jogod?ne használj pórázt,ha van egyáltalán gyereked,mást meg aki használ,hagyj békén

2023. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!