Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
89%

Többen leírták már a lényeget.

A gyermek biztonsági kötél egy Biztonsági eszköz, ami megelőzi a bajt.

DE ha valaki pórázként használja, az iszonyú káros.

2023. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az elnevezéssel van bajom. Szerintem a "póráz" és a "hám" szó degradálja le az egész műveletet. Mert eredetileg állatokra szántak ilyen eszközöket, emiatt ezzel kötik össze agyban a dolgot.

Találhattak volna ki erre más nevet.

Nem vagyok ellene a "gyerekpóráznak", viszont kellene mellette a gyereket tanítani rendesen a közlekedésre, mert ha az eszköz lekerül róla, legyen akárhány éves, nem fog kialakulni a helyes közlekedés tudata.

2023. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
92%

Régen amúgy a gyerekek négykézlábazását is állatiasnak tartották, és tiltották is (legalábbis ha már járni tudtak). Ma már tudjuk, hogy ez hülyeség, de az akkori kultúra ezt mondta.


Ma ugyanilyen szokatlan a gyerekhám meg póráz. Kulturális szokás csak, hogy egyesek furán néznek rá, valójában nincs alapja.

2023. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, hogy itt a te fejlődésedet érte valami kár 😁

Így van, nem bízom a másfél éves gyerekben, mivel neki fogalma sincs róla, hogy probléma, ha kisétál az úttestre. Ahogy a 8hónapost se hagyom a pelenkázón egyedül, mert nem bízom benne, hogy nem fog egy pillanat alatt lefordulni. Nincs pórázom, mert még gyerekem sincs, nem tudom, hogy lesz-e. Örülj neki, hogy neked nem lesz rá szükséged, mert az ilyennek mindig olyan zseni gyereke születik, hogy már 6 hónaposan is kész az önálló életre, mindent tud.🤣 De maradjunk annyiban, hogy egyelőre nincs gyereked és amíg így gondolkodsz, reméljük, nem is lesz.

Most meg menjél szépen tanulni holnapra.

2023. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
85%

3-4 évesen pont nincs még annyi esze! Plussz később is simán elterelheti a figyelmüket bármi vagy lehetnek figyelmetlenek alapból.

Az ember addig ítéli el amíg nincs szüksége rá

2023. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
85%

Én nem használtam, de volt. Nem csak a kiszaladó gyereket védi meg a balesetektől, hanem az elrablásoktól is. Vannak országok ahol nagyon sok gyereket mentett meg az ilyen attól, hogy elrabolják a szüleitől.


Én inkább ezt használnám, mint hogy később sírjak, temessek... Pl L.L.Junior kisfia is élhetne még, ha lett volna rajta ilyen...

2023. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
16%

3 gyerekem van ebböl kettö felnött 20 ével ezelött nem volt poráz gyereken elenben ha ki merte huzni az anya kezéböl a gyerek a kezét akkor anya keze mėg szorosabban fogta és ezerszel elett mondva miėrt nem szaladunk ki .

kisebbik is probálkozott ki huzni kezét a kezemböl ha sikerült mert volt hogy sikerült másodszoa hát jobban szoritotam .és ezerszer elmondtam mit hogyan miért csinálunk .

és lám még él tud közlekedni .

2023. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
84%

#67! Tehát legalább egyszer sikerült kihúznia. Vagyis rohadtul nem a te érdemed, hogy még él, hanem a vakszerencséjé. Egyetlen alkalom is pont elég a tragédiához, lásd a már többször említett kisfiút.

Semmivel nem vagy több azért, mert te a vakszerencsében bízol, annál, aki meg a pórázban.

2023. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
89%

LLJunior kisfiát felkapta a média, de rajta kívül volt még egy nagymama, aki kezéből kitépte magát a gyerek és egy anyuka, akinek úgy halt meg a gyereke, hogy a barátnője mellől szaladt el a gyerek.

De sok ilyen van még.

Szerintem a gyerekek esetében nem kellene azon az elven lenni, hogy ha van elég esze életben marad, ha nem akkor természetes szelekció..

2023. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
59%
Legális hát. Magyarországon nem elterjedt. Én nem vinném úgy...de mindenki maga tudja.
2023. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!