Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 A kérdező kommentje:

49#

Szerintem is káros a gyerek fejlődésére

2023. máj. 29. 13:15
 52/84 anonim ***** válasza:
88%

49, nem azért nem tanulnak meg közlekedni, hanem mert nem tanítják őket. De idő mire elsajátítják, a kicsi gyerekek hajlamosak figyelmetlenek lenni. Sőt még velem is volt ilyen huszonévesen, majdnem autó elé léptem mert nem mértem fel jól a helyzetet.


Ez csak egy plusz biztonsági eszköz, ami a nevelés és tanítás mellé segít a nagyforgalmú helyeken. Azzal én sem értek egyet, hogy ha valaki csak úgy sétáltatja a gyereket, de ezt már írtam, hogy a kutyánál sem célravezető. De póráz nélkül sem úgy tanítom a gyereket hogy hagyom autó elé lépni aztán majd megtanulja, hanem fizikálisan gátlom meg a hülyeséget.


(Bár kétség kívül láttad múltkor anyukát, aki tök nyugodtan nézte hogy a két éves körüli ikergyerekei a penny parkolóban az úttest közepén álltak meg a kismotorral húsz rászólás után...)

2023. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
83%
Túlzásokba esel, de nagyon. Nem használtam soha pórázt, de senki nem a játszótéren használja. Én legutóbb egy hatalmas, forgalmas repülőtéren láttam ilyet. És ott pont indokolt is szerintem. Amúgy nem 3-4 évesnél használják. Hanem 1-2-3 évesnél, szerintem ez a max. határ. Nem olyan hosszú az a póráz, hogy egy ovisnak is jó legyen. A kutyadat is úgy érzed megalazod amikor kiviszed sétálni és nem akarod, hogy elusse egy autó?
2023. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
88%
Miért károsabb hámmal visszahúzni, mint a kezénél fogva? Mindkét esetben fizikailag akadályozod meg, hogy kiszaladjon, ugyanazt tanulja meg belőle, lényegi különbség nincs.
2023. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
15%
Babakocsi ugyanùgy kàros. Plusz peldanak, nem ellenpèldànak ìrtam. Sajnos èvtizedek alatt elcsùszott a hasznàlata onnan, hogy az hasznàlja, akinek tènyleg alapos indoka van rà, odàig, hogy szinte ,,alap" feszerelès. Felnőtt az a generàciò, akinek semmi közlekedèskultùràja, ès ez màr totyogó korban kezdődik.
2023. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem is káros a gyerek fejlődésére"


Miért?

Van gyereked?

Van tapasztalatod gyerekkel?

2023. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg nem a gyerekek közlekedési kultúrája/nevelése változott, hanem megsokszorozódott az autók és egyéb nagyteljesítményű járművek száma, lásd roller, elektromos bicikli, SUV-ok, és ami hiba régen belefért (néha útra szalad a gyerek vagy nem hallgat az első szóra), az ma már nem fér bele és az életébe kerül.
2023. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
64%
És mond húgyagyú, hogyan neveled a gyereket, hogy ne legyen baja? Áruld el a titkot!
2023. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
94%

Ez is olyan dolog, amit lehet jól meg rosszul csinálni.

Az nyilván nem jó, ha ráadod a gyerekre, ha kell, ha nem. Az sem jó, ha ráadod és mellette nem magyarázod neki a közlekedés szabályait.

Akkor hasznos a gyerekhám, ha indokolt esetben használod (szokatlanul nagy tömegbe mentek, várhatóan szokatlanul sok inger fogja érni a gyereket, szokatlanul nagy autós forgalom közelébe mentek, valamiért általánosságban nehezen irányítható a gyerek). De közben tanítod a gyereket közlekedni.

Egyébként a kutya és a gyerek nevelése között bőven van párhuzam.

2023. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező a hám kifejezetten a gyerekek számára lett kitalálva, az már egy más kérdés, hogy valaki felfedezte, a kiskutyák esetében is hasznos.
2023. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!