Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagyobb gyerekem van, nem használtunk, de többször elgondolkodtam rajta, mert finoman szólva is aktív volt a kislányom… Semmi kivetnivalót nem találok benne, és nem úgy kell elképzelni, hogy 0-24-ben a gyereken van, és rángatod vele összevissza. De amúgy a kézfogás is ugyanazt szolgálja egy úttesten való átkelés előtt, mint a hám: Biztosítod fizikálisan, hogy ne lépjen le rosszkor. Nem tudom, miért fogalmazódik meg az, hogy emellett nincs szóbeli tanítás. De minél kisebb egy gyerek, annál több fizikai korlátozás is szükséges.
2023. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam a kommenteket, de kapaszkodj meg; én kutyás vagyok, 3 kutyánk van, versenyekre, edzésre járunk és sétálni velük. Amint lekerül a póráz róluk a 3 éves lányom kéri, hogy most rakják rá, mert ő a kiskutya. Ez még nem is biztonsági hámos hátizsák 😅 hanem igazi kutyapóráz 😂
2023. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
84%

"De az az optimális,ha azért nem fut ki az autó elé,mert már 3-4 évesen is van már annyi esze,hogy ne fusson ki az autó elé,nem pedig azért mert fizikailag nem tud. "


Oké, de az enyém 2 éves. Nem érti meg, hogy nem futunk ki az útra, nem rohanunk előre motorral és sokszor nem akarja megfogni a kezem, inkább levág egy fetrengek hisztit.


2 hete született testvére, most egy ilyen kicsi gyerekkel pl. nem is tudom, hogy lehet elindulni akár egy kiló kenyérért egyedül a kisboltig. Mert én tolom a babakocsit, és tök jó, ha jön mellettem a 2 éves, de ha nem, ha az út felénél behisztizik és nem akarja fogni a kezem, elrohan, hogy hagyjam ott a babakocsit benne a csecsemővel, míg futok a testvére után?


Vagy akkot most

2023. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
74%
6-os: láttál te már 3-4 éves gyereket közelről? Nincs annyi esze, nem érti (nem úgy, mint egy felnőtt). Vannak szófogadóbb és kevésbé szófogadó, izgágább, mozgékonyabb stb. gyerekek, és akinek az utóbbi jutott, az inkább tesz rá hámot, minthogy utána a Blikk hozza címlapon a tragédiát. A letöbbször nincs összefüggés a gyerekhám és a szülői lustaság/nemtörődömség között.
2023. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
100%
59#-es szépen leírta. Szerintem is ha indokolt helyen és esetben használják. Egyébként én nem látom annyira elterjedtnek, megyeszékhelyen lakunk ráadásul sugárút mellett. Nekünk nincs ilyen kisgyerekes ismerőseinknek,de látni is csak 1x láttam ilyet. Viszont az az egy eset egy kertvárosi részen történt egy parkban,azonbelül a játszótéren,ott a közelben autó nem volt csak füves terület (autó oda be se mehet arra a területre,a parkon belül a játszótér is el van különítve) és anyuka úgy "sétáltatta" a körbe az ilyen 4 éves körüli kisfiát. Elég sokáig így sétálgattak ott körbe körbe,mert kint voltunk a játszótéren jó ideig és előttem történt. Na,nekem viszont ez picit érdekes volt. Ez túlzás volt,de ez is az ő dolga. Mi sem szeretnénk használni egyébként,lehet veszünk azért (pici még), utána meg majd meglátjuk mennyire lesz nála szükség. Viszont nem nézek le senkit aki használja, mindenki maga ismeri a gyerekét. Azt viszont nem értem,hogy aki azt írta ő nem használt/használ,de nem nézi le miért kell lepontozni. Ez is egy vélemény,ez minden szülő maga döntése.
2023. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
87%
Én babysittert láttam így közlekedni gyerekkel. Végülis jogosan, nagy felelősség van rajta, és igazából a gyereket sem ismeri tökéletesen. A biztosra ment. Okos.
2023. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

Mi is használtunk gyerekhámot a legkisebb gyereknél és életem egyik legjobb döntésének bizonyult. Autista és adhd-s, szellemileg ép, de félelemérzete nem volt és ma sincs. Rajong az autókért és volt korszaka, amikor amelyik tetszett neki, azt bármi áron is, de meg akarta simogatni. 3 évesen kitépte magát a kezemből, mert egy szirénázó mentő után akart berohanni a forgalomba. Mi akkor váltottunk hámra, mert bár el tudtam fogni, de úgy nem lehet nyugodtan közlekedni, hogy bármikor kitépheti magát a kezemből.

Én is megkaptam, hogy talán nevelni kellene a gyereket, meg miért tartom állatként stb., de ilyenkor eszembe jutott az a kétségbeesés, ahogy a gyerek csuklója már ropog ahogy tekeri ki a kezét a kezemből, érzem, hogy kicsúszik a keze és fut a mentő után, míg a másik kezemmel meg a 4 éves tesója kezét fogom... Akkor, ott, csak a szerencsének köszönhettem, hogy nem történt tragédia és nem ez volt az egyetlen hasonló próbálkozása. Napi szinten volt minimum 8-10. Nem akartam többet rizikózni. Inkább tartsanak 💩 anyának, mint a gyereknek essen baja.

Nagyjából 6 éves koráig kellett használni, addigra értette meg a veszélyes fogalmát. Most 8 éves. Most sem fél, de rengeteg gyakorlással megtanulta, hogy ami veszélyes, az vagy tilos veszélyes (berohanni a forgalomba) vagy óvatosan veszélyes (zebrán is körülnézés mellett szabad átmenni az úton).

2023. máj. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem használtuk, de hasznosnak tartom.

4.5 éves energiabomba lányom van, kezét nehéz fogni mert gyalogolunk sokat, főleg nyáron, mikor izzad a kezed csúszik,sokszor cipelek szatyrot, nehéz fogni a kezét, mi meg a 4-es főút mellett lakunk, de a kis utcákban is járnak c kategóriások Audival 130-al sokszor..még én sem érzem magam néha biztonságban, zebrán zöldnél vén taták is simán jobbra kisívbe kikanyarodnak mintha ott sem lennél.

Szóval ez a hám szerintem hasznos, pedig már 2.5 éves kora óta tudja, hogy zöld megyünk, piros állj, szétnézés stb, de hiába, sokszor gondol egyet meglat egy cicát odafut vagy szórakozik, és ha utána futok még jobban fut...2* már volt elég necces helyzetünk sajnos.

2023. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

Aspergeres vagyok. Nagyon nehezen bírtam (pontosabban semennyire nem bírtam) ha fogják a kezem, vagy bármim. Emellett rettenetesen féltem minden durranásoktól, ha csak megláttam egy gyereket lufival, sz.rtam én bele mindenbe, rohantam az ellenkező irányba.

Egyszer buszon ültünk anyámmal, felszállt egy gyerek lufival, sírva könyörögtem, hogy szálljunk le, persze nem szálltunk. Én meg annyira belehergeltem magam a pánikba, hogy a következő megállónál teljes erőből haraptam bele anyám karjába, hogy elengedjen, és már kint is voltam a buszból, rohantam ész nélkül amerre láttam, senki nem tudott feltartani, pedig többen próbálkoztak. Szerencsére anyám tisztában volt vele, hogy egy ilyen stresszhelyzetben valami csendes, sötét helyen fogok elbújni, úgyhogy hamar megtaláltak.


Mennyivel jobb lett volna nekem is, anyámnak is egy ilyen póráz, ha már akkor létezett volna…

2023. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim válasza:
91%
Kérdezd meg sajnos L.L Juniorékat,hogy mennyire hasznos lett volna az ő esetükben ez a megoldás. 😞
2023. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!