Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz??? Ez legális?

Gyerekpóráz??? Ez legális?

Figyelt kérdés

Egyik nap az árkádban láttam ilyet először, bevallom férfiasan ledöbbentem.

Mint a kutyát, úgy sétáltatták azt a szegény gyereket.

Ez legális?


Mármint szerintem a gyerek is ember,és minden embernek

( a gyereknek is)van egy alapvető emberi méltósága.

Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát.


Mi a véleményetek erről?



2023. máj. 29. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
88%

A minap a lányommal a játszótéren a csapnál vozeskedtünk, totyogtunk a tócsában, pacsáltunk, stb. Nem volt ott rajtunk kívül senki, kutyát nem zavartuk, még csak zajosak se voltunk. Egy néni megállt a kerítés túloldalán, és elkezdte csóválni a fejét, gondolom nem tetszett neki, hogy a vízzel játszottunk, vagy hogy a telefonomon megnéztem az időt és "folyton csak a telefon van anyuka kezében", vagy bármi hasonló. A kérdezőt is ilyennek képzelem. Ítélkezik egy rövid, alapvetően mindenkire ártalmatlan jelenet alapján, aztán háborog, hogy valaki nem úgy él, mint a háború előtti időben. A különbség annyi, hogy nekem boldog, kiegyensúlyozott (élő) gyerekem van, ő meg csak savanyú.

És ha ez egy kényelmi megoldás, akkor mi van? Lusta szülő is létezik, ahogy lusta ember is úgy általában, ha neki segítség vigyázni a gyerekre, akkor ne használja? Te se használj mosógépet, mert az csak kényelmes, az igazán jó asszony a kútra jár mosni. Mosogatógéped se legyen, mert csak lusta ember nem kézzel mosogat. Hagyjuk már. Senkinek sem árt, akinek van ilyen hámja, cserébe a gyereket extra biztonságban tudhatja. Hidd el, így is megtanul majd közlekedni. Előbb is, mintha a kelekótyasága miatt inkább nem vinnék sehová, amíg nem kellően megbízható.

Álljunk már le mások elítélésével, nem látsz a színfalak mögé és amíg nem zavaró vagy mások számára ártalmas dologról van szó, márpedig itt nincs, addig közöd sincs hozzá, hogy ki miért vagy miért nem használ valamilyen eszközt, amit azért nem tegnap és nem Magyarországon találtak fel, szóval az igény megvolt rá másoknál is.

2023. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is van kis hátizsák, amin van egy pórázszeruseg. Még nem használtuk, de egyáltalán nem tartom hülyeségnek, sőt. A gyerek egy perc alatt ki tudja csavarni magát a szülő kezéből, mert nyilván nem szoritjuk egyfolytában, és bármi történhet.

Nem érdekel más véleménye, a gyerekem biztonsága az első, ha neked nem tetszik, ne használd, de a fáradságot sem értem, hogy akkor miért írsz kérdést róla.

2023. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
89%

miben fogadunk hogy nincs gyereked?

;)

emberi meltosagrol filozofalni nekem nincs idom amikor a 18 honaposom nem erti hogy a metro ele nem kell beugrani. a hajan huzva tartom vissza ha kell :-D nem erdekel itt a meltosag meg az emberi jogok...


nem, nekunk nics ilyenunk. de megertem ha valakinek olyan a gyereke hogy kell inkabb legyen minthogy baja lesz. nemhiszem hogy 16 evesen is porazon viszik majd.


en egyenlore 1 dolgot tanultam meg fiatal anyakent - sose - s o s e - birald a masik szulot miert mit tesz mert nemtudod mi van mögötte mit probald meg mar elotte es milyen a gyereke

(persze kivetel a veres, bantalmazas...de az eleve nem normalis dolog)


amielott anya lettem volna enis csak neztem hogy jezusom miert ilyen ez a gyerek, nincs megnevelve miert vagja magat földöhz miert all mellette az anyja csak ugy. hat most ertem :)

2023. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
88%

#33 hu na igen..

Jaj milyen gyerek már az, aki földhöz veri magát a boltban..

A 15 hónaposom pl. 😂

Sok mindent csak akkor ért meg az ember, ha gyereke lesz.

Pláne ha eleven, sose ülök le gyereke..

2023. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
83%

igy van :-D. anno meg azt gondoltam leeg a bor a pofamrol ha az en lanyom ilyet csinal. ha ez van. a minap a buszon volt orias katasztrofa hogy nem tudta megnyomni a leszallni gombot mert annyian alltak.


vilagvege, hiszti, vörös fejes ordibalas.

mindenki engem nezett es gondolta micsoda borzaszto anya nincs megnevelve a 18 honapos gyereke....

hat :) ez van. ez volt a neveles amig o ordit en fogom simogatom es szepen mondom halkan hogy nembaj holnap megnyomjuk ma nem megy.


naja. majd megerti a kerdezo is hogy nem ugy van az hogy meg van nevele 3 vagy 4 evesen oszt kesz. ereszd a hajam mehetsz vilagga babam.


kerdezo, kicsit olvassal utanna egy gyerek elmejenek is. nem kepes tobb mindenre koncentralni es ha ilyen kicsi plane minden elveszi a figyelmet. hany olyan borzaszto eset van hogy 6 evesen mar tudja eluti az auto, bumm lesz ott, az faj de a labda elgurul es nem nez ki elosszor jobbra balra ... mert az o celja a fejecskeben a labda es meg nincs ott a tudataval hogy allj varj ez mar utca ok akkor elötte körbe nezek.

2023. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
84%
Inkább póráz, mint koporsó az elsővel értek egyet. Van nálunk is olyan gyerek a családban, akinek állandó életveszély a viselkedése és kitépi a kezét a kezedből-vele félek is menni. Pont jól jönne egy póráz.
2023. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
89%

Imádom, hogy mit össze bírnak sápítozni az anyukák ezen a témán 😂

Nem vagyok érintett, de basszus, mindenki maga ismeri a saját gyerekét, általában jó oka van, ha valaki így érzi biztonságosnak a közlekedést. Hüledezz inkább a gyerekbántalmazáson vagy gyerekszegénységen, mert ezen teljesen kár.

2023. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
84%
Te ugye egyúttal az a típus vagy, aki a leghangosabban károg a kommentszekcióban, mikor egy kisgyerek kitépi magát az anyja kezéből és beszalad a forgalomba?
2023. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
85%

"Ha pórázon kutyaként vezetjük a gyereket,akkor szerintem megalázzuk vele az emberi méltóságát."

Édesf.szom, hogy te mennyire ostoba vagy. Reméljük, neked nem dob majd olyan gyereket a gép, aki gondolkodás nélkül a metró elé akarja magát vetni kétnaponta 🙄

2023. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg furcsán néz ki, de abszolút legális. Vannak helyzetek, ahol van létjogosultsága a gyerekhámnak. Maradjon a szülők egyéni döntése, hogy használják vagy nem. Aki használja, annak valószínűleg nyomós oka van rá. Sokkal fontosabb, hogy mindenki épségben hazaérjen, mint az, hogy mások mit gondolnak.
2023. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!